reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

Ada
no ale chciałam już wczesniej ale zapomnialam napisac...hehe...sklerotyczka ze mnie...Amirek na tej fotce super facet i jak ładnie stoi:tak::-)A te oczy wielkie, ciemne..to po Tobie czy po tatusiu?moja też ciemne ale po tatusiu..hihi synek ubolewa że ma po mniej niebieskie:-D
 
reklama
Witam wszystkie panie:)

Jak tam po nocy? moja dzisiaj bardzo ładnie przespała całą nockę, od 22.00 do 9.00...ja też się wyspałam...teraz też ziuzia...widzę, że piszecie na temat rozwoju maluchów, ja również uważam, ze nie ma co porównywać w tej kwestii maluchów, bo każde dziecko jest indywidualne..moja córa zaczęła raczkować jak miała 6miesięcy, jak miała 7 miesięcy to już wstawała i chodziła przytrzymując się różnych mebli...teraz zasuwa, że ciężko ją dorwać...poza tym prowadzamy ją za rączki [po mieszkaniu...tak lekko trzyma, że mam wrażenie, że niedługo zacznie sama chodzić...nie mogę się doczekać...Wy pewnie też?

WCZORAJ PO RAZ PIERWSZY UGOTOWAŁAM MAŁEJ ŻUREK Z ZIEMNIACZKIEM I POŁOWĄ ŻÓŁTKA....SMAKOWAŁO JEJ CHYBA, BO ZJADŁA WSZYSTKO...DZISIAJ DORZUCĘ JEJ JESZCZE PARÓWECZKĘ...
MIŁEGO DNIA MAMUŚKI:):-)
 
Dziewczyny, jeżeli mam byc szczera z tym "nie porównywaniem" dzieci bo każde indywidualnie, to ok, wszystkie to wiemy bo pieją o tym wszystkie poradniki i programy dla modych mam, również niestety pediatrzy często wyznają ta teorię, bagatelizując zgłaszane przez rodziców niepokoje. Znam przypadek dziecka ciężko chorego, którego mama przez kilka miesięcy wypytywała pediatrę, ten niezmiennie odpowiadał, żeby się nie zamartwiać, ze ma czas itd. W końcu dziewczyna udała się do neurologa i ten niestety postawił dość smutną diagnozę, a okres który zmarnowała słuchając się lekarza pierwszego kontaktu był czasem zmarnowanym na ew rehabilitację. Oczywiście, każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jedno siada w 4tym miesiacu, drugie w szóstym , ale jeżeli dziecko nie osiąga pewnych kluczowych szczebli rozwoju odpowiednich dla swojego wieku to moim zdaniem każda rozsądna matka powinna uważniej je obserować i skonsultowac się ze specjalistą. Dlatego uważam, że porównywanie dzieci, oczywiście nie osbesyjne i z umiarem jest wręcz wskazane, a już na pewno wskazany i zdrowy jest niepokój i szukanie porady, jeżeli dziecko nie rozwija się tak jak zdecydowana większość jego rówieśników. Nie oznacza to, że coś musi być źle, ale oznacza, że należy to sprawdzić i to na nas jako rodzicach, a nie na pediatrach, cioci czy wujku spoczywa ta odpowiedzialność..
 
LUCY o ile dobrze pamiątam jak dziecko np do roku nie raguje na imie idzie sie do neurologa a ja nie znam dzieci w naszym wieku które dużo mówią itp z moich znajomych więc nie ma co panikować...wiadomo,że lepiej dmuchac na zimnie ale ja bym sie wstrzymała do roku i tyle mój ruchowo jest ok a w mowie nie ale myśłe,że ma swój czas i sie nie martwie
 
Witam!mam synka z 26.04. ,podobnie jak twój lucy wydaje różne dźwięki ,śpiewa aaaaaaaaa itp. Ale nie wymawia sylab ,czasem wymsknie mu się ba..i tyle, jestem z wykształcenia pedagogiem i uważam ,że nie ma co się martwić,ma czas do roku ,jeśli wtedy nie będzie nic mówił warto przejść z nim do specjalisty ,gdyby zupełnie milczał byłby powód do niepokoju ,na papa i kosi kosi też ma czas ,u większości dzieci następuje to około 10 miesiąca życia,wtedy zaczynają kojarzyć słowo z czynem .
 
Lucy
oczywiście że nalezy dziecko obserwoawać i pytać do bólu jesli sa jakieś obawy..na tym rodzicielstwo polega....:tak:
także pytaj,nawet idż do specjalistów jeśli cię niepokoi coś...ćwiczenia odpowiednie czy coś na pewno nie zaszkodzą a może pomoga...
ale nie ma co też przesadzać,żeby nie popaść w paranoję.
A jak tam się czuje nasza cieżarna?mdlości nie męczą itp...juz patrzysz za wózeczkami dla 2ki dzieci( jak Ruda) ?

Ada
moja to podobna do mnie od pasa w dół:rofl2::-D:rofl2:
 
hahahahaha Aduś...fajny komplement:-Dale co nalezy się cieszyć...mój to mówi coś typu"ładną ci córkę zmajstrowałem"hahah zapomina że to conajmniej 50% moja zasługa:-D:rofl2::-D

p aga
oo no nastepna kwietnióweczka...jak milo...witamy!!!!! ;-)

dobra zmykam na dziś...jakiś obiad trzeba zrobić w koncu...hahah

A gdzie reszta pań się pochowała????? Ruda, Renatka, Lady???? ;-)


 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję za powitanie ,długo Was czytam ,w zasadzie od początku ,niestety nadmiar zajęć nie pozwalał na pisanie ,syn ma na imię Szymon ,jest moim drugim synkiem ,pierwszy w tym roku skończy 18 lat,trochę się odmłodziłam :-) pozdrawiam !
 
Do góry