reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki 2008

moncia 23 mój klocuszek to waży 10.5 kg ale jest duży ciuszki na rozmiar 74 to już eliminuje i chowam dla drugiej dzidzi... (w przyszłości oczywiście) mimo tej wagi mały nie ma problemów ze wstawaniem itd... ale wydaje mi się że jak malutka jest taka drobna to tak jak piszesz będzie zwinniejsza najważniejsze że jest zdrowa

ruda trzymam kciuki za ciebie i dzidzie . wszystkiego naj dla małego za 9 miesiecy




dzieki dziewczyny za podtrzymanie na duchu bo jużmyślałam że coś zemną nie tak ... chyba rzeczywiście te nerwy to przez te siedzenie z małym 24 na 24

buśka napisze potem bo mały uruchomił syrene (już się obudził )


http://www.glitterfy.com/


 
Ostatnia edycja:
reklama
Ruda - 3 tyg. czekałam w swoim szpitalu u Ciebie może to być krótszy okres czasu ,to chyba zależy od ilości badań w danym szpitalu,ale pocieszę Cię jeśli USG będzie ok,otrzymasz wtedy na piśmie ,że wad genetycznych nie stwierdzono ,to czekanie na ten test jest czystą formalnością,która tylko potwierdza badanie ,a i pomimo ,że jest to 12 tydz. jeśli coś jest nie tak masz prawo usunąć ,decyzja należy do Ciebie.
Aga-nawet nie wyobrażasz sobie jak ten czas szybko leci,ja pamiętam dobrze okres do 7 lat ,a potem to ocknęłam się jak miał 17 lat!!!
 
No więc ja po USG i wygląda na to, ze wszystko jest w porządku. Wymiary ok, pęcherz widać, seruszko dobrze bije, żołądeczek, rączki, nóżki, a pomiędzy nimi...SIUSIAK;-) Na 99% będę miała drugiego syna! A miała być córeczka, hihihi;-) No ale grunt, że wygląda na to że z maluchem wszystko ok, choc jak wiadomo małe nerwy będą do samego porodu (a potem inne i tak już całe życie zdaje się:-p). Mam nadzieję, ża nie wkradł się żaden błąd bo maluch się wiercił...no ale już sobie nie wkręcam:rofl2:

Ruda - nie wiem ile masz lat ale test PAPPA na którego wyniki czeka się 3 tygodnie nie jest standardowym badaniem, wykonuje się go albo na życzenie kobiety albo kiedy ciąża z grupy ryzyka (wiek matki, choroby genetyczne w rodzinie). Ja PAPPA nie miałam robionego i nie mam zamiaru, bo z tego co wiem nierzadko wprowadza on więcej zamieszania niż pożytku - wyniki bywają fałszywie pozytywne i bywa że kobieta musi najeść się bardzo dużo nerwów i stresu, robi amniopunkcję, a okazuje się że nie ma żadenj wady. Oczywiście nie jest tak zawsze, ale bywa, bo to b.czułe badanie. Dla mnie wystarczającym jest obraz z usg - wymiary kości nosowej (lub jej widoczność), przezierność karku (zbyt szeroki może sugerować wady genetyczne), stan serca, kończyn, pępowiny, twojego łożyska. Co do usunięcia ew wadliwej ciąży to nie mam pojęcia, gdyż ja w ogóle takiej opcji nie biorę pod uwagę (czy w polsce aborcja nie jest dopuszczalna w skrajnych przypadkach? gwałt, zagrożenie życia matki, wada letalna tj smiertelna płodu?)
Trzymam kciuki za Twoje wyniki, rozumiem Twój stres - nie pamiętam kiedy ostatnio się tak denerwowałam? Dokładnie, jak przed maturą. W poczekalni miałam tak ściśnięty żołądek...Ale będzie dobrze, musi być :tak:

Moncia - mój mały waży ok 9kg? Nie ważyłam jakiś czas ale ostatnio było 8 z dużym hakiem. Twoje dziecko to dziewczynka więc ma prawo ważyć mniej, ale porozmawiaj o tym z (niegburowatym) pediatrą, może zaleci badanie krwi na wszelki wypadek. Różnice w wadze dzieci są tak przerażające, że lepiej nie zwracać na nie uwagi. Też mam znajome "dzieci" w wieku Mikołaja ważące po 12, 13 kg...ale cieszę się, że mój jest taki filigranowy i sprawniutki. Jak dziecko dużo się rusza, rodzice są drobnej to nic dziwnego że waga jest niższa od innych dzieci. Myślę, że nie masz sie czym marwtić, choc doskonale Cię rozumiem, bo ja marwtię się średnio co drugi dzień czymś nowym (no może troszkę przesadzam).

Mikolaj powiedział dziś dwa razy meme i mumu, myślicie że to dobry znak? :sorry2: Mmmmm to zdecydowanie jego ulubiona spółgłoska...w sumie to jedyna, którą zna:dry:
Całusy.
 
Lucy MOJE GRATKI TRZEBA BYĆ ZAWSZE DOBREJ MYŚLI TO JEST PODSTAWA ... ALE UBAW POMYSL TYLKO 2 URWISY W DOMKU :-D ALE CIEKAWIE BĘDZIE ... POZDRAWIAM CIEBIE DZIDZIE I FASOLKE



MÓJ MAŁY DZISIAJ CAŁY DZIEŃ NADZWYCZAJ GRZECZNY TERAZ ŚPI JUŻ NO ZOBACZYMY JAK NOCKA JUTRO WRACA TATA TO TROCHE ODCIĄŻY MNIE W OBOWIĄZKACH NIE MA LEKKO :-D:-D:-D

ZAJRZE JUTRO ŻYCZE SPOKOJNEJ NOCKI ...




http://www.glitterfy.com/
 
Ostatnia edycja:
Hej
co u Was?
mojej córci chyba ząbki dokuczaja bo potwornie marudna znowu jest i gorzej je( znowu:baffled:)

p aga
hihi mowisz ze Ci 10 lat umknęło:-Dja nie wiem gdzie mi ostatnie 6 zleciało:-p

Lucy
ciesze sie ze wszystko oki z dzidzią:-):-):-)tylko co to za sprzet co pokazuje plec juz w 11 tygodniu:szok:z tego co wiem przynajmniej po sobie to ok 17-22 t.c sie to okresla

buzka wszystkim:happy::happy::happy:
 
Cześć...

U nas nocka w miarę ok się wyspaliśmy....choć wstawać trza było....

ANEKHA u nas chyba też idą zęby bo nie da się dotknąć w dziąsła i stęka non stop i marudzi w dzień...cho cho....ale je póki co.....no widziecie zawsze coś teraz mały ząbki potem bunt dwulatka potem ten bunt trwa pewnie do okresu dojrzewnia i tak w kółko:-D:-D:-D ależ my baby silne:-D:-D

LUCY super,że wsio ok ale nie za wcześnie na płeć...to się chyba kształtuję w 13 tygodniu dopiero wcześniej ni ma no bynajmniej tak wszędzie pisze:-D ale najważniejsze,że gra i zdrowe bobo teraz niech rośnie nabiera ciałka:-);-)

pozdrwiam wszystkich i lece bo ktoś mi wali drzwiami:-D:-D:-D
 
Hej dziewczyny.
U nas noc dziś koszmarnie - nie przez Mikołaja, a przez moje przeziębienie. Mam taki katar, że tylko leżąc na wznak sie nie dusiłam, a jako że nie umiem spać na wznak to 2/3 nocy nie spałam...W dodtaku w środku nocy (!) dopadły mnie mdłości i wylądowałam w toalecie:baffled: Nie, no nie pamiętam tak ciężkiej nocy już...ale, koniec żali.
Otóż kochane, płeć dziecka jest oczywiście zdeterminowana w momencie poczęcia, więc tak jak z każdą cechą rozwojową tak i z wykształceniem się narządów rozrodczych mogą być pewne różnice w czasie - to po pierwsze. Tak czy siak zwykle ok 9-10 tygodnia ciąży (7-8 tyidzeń po poczęciu) narządy są już zróżnicowane, daleko szukać nie musiałam: Kalendarz Ciąży - I trymestr - BabyBoom
Wg usg jestem już w 13tym tygodniu, babka do której chodzę ma rzeczywiście dobry sprzęt (dlatego poszłam do niej na usg, ona mojej ciąży nie prowadzi) i powiem szczerze, to co widziałam między nogami dziecka nie pozostawiało raczej wątpliwości... Płeć Mikołaja też poznałam w tym czasie (dokładnie w 14tym tygodniu). Choć oczywiście, nawet po porodzie płec dziecka może okazać się dla wszystkich niespodzianką (Lady jak pewnie wiecie do 35 tygodnia ciąży chyba była pewna, że nosi córeczkę...) Ale chyba łatwiej pomylić chłopczyka z dziewczynką, niż na odwrót...Choć nie powiem, że byłabym obrażona, gdyby się jednak okazało że to mała Paulinka albo Joasia..;-)


Idę się doprowadzić do jakiegoś stanu używalności i podać małemu antybiotyki, także będzie znowu walka;-)
Miłego dnia wszystkim!
 
Lucy -gratulację ,mój starszy syn jak byłam w ciąży stwierdził,że musi być brat ,bo dziewczynki nie umiałabym wychować! ale dwóch synów to gwarant ,że będziesz mieć podporę na starość a wcześniej mnóstwo pracy , bo mali faceci są niezwykle absorbujący ,czasem zastanawiam się do kiedy?!
Aga - Twoja córcia wygląda tak jak wyglądać miała moja Marysia ,mąż ma kręcone włosy ,niestety jeden i drugi syn mają proste ,Anitka jest przesłodka!!!!!!!!!
Ada - mój mały też szczerbaty jak Twój ,zastanawiam się kiedy ten pierwszy kiełek pojawi się na zewnątrz,na razie nic nie widać ,mimo marudzenia ,ślinotoku i gryzienia wszystkiego co możliwe.
Życzę miłego dnia wszystkim!
 
LUCY no to Mikołaj będzie miał brata....mi nie chodziło o pomyłkę ,że można pomylić tylko,ze bardzo wcześnie no nie ważne najważniejsze,że zdrowe i niech rosnie ku pociesze mamusi....;-)

P.Aga hihi szczerbaty mój jest no....jeszcze mu wyrosną i zacznie gryźć....na razie daję radę dziąsłami:-D:-D:-D
 
reklama
wiatam mamusie

dzisiaj nocka jakoś zleciała wstawałam kilka razy ale spalismy znowu do 9 to jestem wyspana
kubica rozrabia
mam pytanie zakładacie maluchom buciki po domku ? a jak nie to co o tym myślicie? bo my mieszkamy w domku jednorodzinnym i nie mamy ogrzewania podłogowego a jak jest teraz tajk zimno to troche ziembi od podłogi a jak malemu założyłam skarpetki to i tak nóżki zimne jak lody

życzymy miłego dnia buśśka zajrzymy wieczorkiem :-)


http://www.glitterfy.com/


 
Ostatnia edycja:
Do góry