reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kwietniowka w pologu

Madzialenko ja przy pierwszym okresie jeszcze nie uzywalam tamponow dopiero przy nastepnym.Kazdy lekarz jest inny moj twierdzil ze organizm sie lepiej oczysci jak poczekam z tamponami jeszcze troche.
 
reklama
Miesiąc po porodzie:

Jest wszystko ok - nic już mnie nie boli, tylko troche pośladki ale to przez zastrzyki ale naszczęście już ich nie dostaje ale siniaki jeszcze są.

Już nie krwawie od dawna ale jeszcze taki jakby ślizik sobie leci jasny ale już tak ledwo co.

Zaglądac zagladałam i mój M też :-) i wszystko wyglada ok, ładnie zagojone peknięcie (tak przynajmniej mi się wydaje ale zobaczymy co mi lekarz powie za 2 tygodnie).

W sumie to wszystko super i czuje się też super :tak:
 
dzis tydz i 3 dni po porodzie natural...

sami to super, czyli wyglada na to ze te 4 tyg wystarcza na powrot do normy, a jak z waga i brzuszkiem, tez dobrze?

kurcze tez tesknie do tamponow, te popaski, ja normalnie czuje ich zapach, zmieniam co chwile ale i tak czuje, bleee...dobrze ze jz okresik sie wyraznie zmniejsza:dry:

a pipka wciaz mnie boli i po 40 min spacerku daje o sobie znac kosc ogon i w ogole ta cala strefa...
 
U mnie 17 dni po porodzie. Tyłek boli coraz mniej, ale jeszcze delikatnie czuję kość ogonową. Oglądałam bliznę w lusterku i ładnie zagojona, krew prawie nie leci - raczej tak jak u Sami - taki śluzik. Bolą mnie żebra - i to pewnie jeszcze będę musiała znosić przez jakiś czas.

Średnio lubię to uczucie przepełnienia w piersiach przed karmieniem. Jesli chodzi o brzuch to już go prawie nie mam, tylko jeszcze jest taki miękki i mam nadzieję, że już niedługo będę mogła robić brzuszki. Żeby wrocić do swojej wagi zostało mi jeszcze dokładnie 2 kg!! Super! TYlko wiecie co? Wczoraj mierzyłam swoje dzinsy sprzed porodu i normalnie się w nie nie zmieszczę:dry: :-( a to dlatego, że CHOLERA JASNA poszerzyły mi się biodra!! Miałam 85 cm, a teraz mam 90:baffled: - przecież to się już nie zmieni:no: wszystkie spodnie mam biodrówki i teraz się w nie nie zmieszcze:dry: i w czym ja teraz będe chodzic?? Ale mnie to wkurzyło!
 
M_Ktosiu jeżeli chodzi o brzuszek to już prawie całkowicie się wchłonął tylko teraz trzeba zacząc cwiczenia żeby nie był taki miękki. Jeszcze mam też tą kreskę ciemną na środku i pępek jeszcze taki nie swój.
Waga już prawie na miejscu jeszcze jakieś dwa, trzy kilo do zrzucenia ale ogólnie jest naprawde ok i nie widac że jeszcze miesiąc temu byłam kangurkiem.:-)
 
...to jest właśnie w tym wszystkim nniesamowite ...mnie też trudno uwierzyć,że jeszcze dwa tygodnie temu Mati był w moim brzuszku... a dziś brzuszka nie ma ...płasko... tylko ta kreska mi przypomina... no i delikatne kwilenie... na czas karmienia:-)
 
arwenko miednica sie troche zwezy ale poczebuje na to gdzies 4 mies.
Tak wiec nie przejmuj sie masz duze prawdopodobienstwo ze jeszcze sie w nie zmiescisz .
 
kurcze mi tez sie biodra poszerzyly :szok: widze po spodniach bo sie nie dopinam a brzuszek ladnie spada i mimo ze spodnie biodrowki to nie pasuja :baffled: to co to mam nowe ciuchy znowu kupowac :confused:

12 dni po porodzie, brzuszek i waga superowo ida w dol, jestem zadowolona :-)
do zrzucenia zostalo mi jeszcze 4 kg i 15 cm w pasie :cool2:

pipka jeszcze troche boli, szwy nie rozpuszczone i sie ciagle leje :baffled:
 
Joanna P pewna jestes ze 4 miesiace!!! Strasznie dlugo.

To jednak bede musiala zaopatrzyc sie w nowe spodnie, a szkoda.
U mnie waga codziennie mniejsza, bardzo sie ciesze. Wczoraj zaczelam cwiczenia polecone w szkole rodzenia, od razu sie lepiej czuje. musze jeszcze tylko kupic jakis zaje fajowy kremik na rozstepy i bedzie git.

Slyszalyscie o kremie: Dax Cosmetics Specjalistyczny koncentrat do biodermabrazji blizn i rozstępów .
Podobno mozna stosowac podczas karmienia.
 
reklama
Ja stosowalam na roztepy No scar krem z masy perlowej bardzo dobry stosuje go sie tez na blizny po poparzeniach ip. Wiadomo roztepy nie znikly ale zrobily sie gladkie i blade prawie nie widoczne.
A z miednica to roznie bywa jednej kobietce moze zejsc sie calkowicie i bardzo szybko a innej nawet wogole albo troche ale bardzo dlugo.
 
Do góry