reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

witajcie, ja w ten weekend wyszłam za mąż :-)

Bycie żoną jest fantastyczne:-)
Na weselu oszczedzalam sie, zeby nie zaszkodzic dzidziusiowi. Bylam jednak tak bardzo szczesliwa, ze wszystkie dolegliwosci na ten dzien ustapily jak reka odjal. W niedziele powrocily bole podbrzusza, teraz czekam na wizyte zeby sprawdzic czy wszystko ok.



gratulacje:)
 
reklama
Dziewczyny byłam dziś po raz pierwszy u lekarza, państwowo i zdołowała mnie :zawstydzona/y:
macica powiększona, po piersiach nie widać że jestem w ciąży bo są miękkie, ale z Hanią też mnie nie bolały piersi, zrobiła mi usg i powiedziała, że jest ciąża,a le bardzo wczesna, na razie jest pęcherzyk i żeby przyjść za 2 tygodnie to zobaczymy, bo narazie jeszcze nei wiadomo co to z tego będzie,
dół na maksa!!!!!!!!!!!!!!
co to znaczy nie wiadomo co to z tego będzie?
głupia jestem że jej bardziej nie dopytałam
czy ten "pęcherzyk" jest mniejszy niż powinien być?
czy cos jest nie tak?
wiem tylko że wyć mi się chce i się boję
wyczytałam gdzieś ze powinno juz byc wiecej widac niz pecherzyk
 
Olapolap, w ciąży w ogóle nie powinno się kąpać - wskazane są tylko prysznice, ale nie popadajmy w paranoje :-) w 5 tygodniu raczej mi nie zaszkodzi :-)

Forget-me-not, gratulacje!!!!!!!
 
Dziewczyny byłam dziś po raz pierwszy u lekarza, państwowo i zdołowała mnie :zawstydzona/y:
macica powiększona, po piersiach nie widać że jestem w ciąży bo są miękkie, ale z Hanią też mnie nie bolały piersi, zrobiła mi usg i powiedziała, że jest ciąża,a le bardzo wczesna, na razie jest pęcherzyk i żeby przyjść za 2 tygodnie to zobaczymy, bo narazie jeszcze nei wiadomo co to z tego będzie,
dół na maksa!!!!!!!!!!!!!!
co to znaczy nie wiadomo co to z tego będzie?
głupia jestem że jej bardziej nie dopytałam
czy ten "pęcherzyk" jest mniejszy niż powinien być?
czy cos jest nie tak?
wiem tylko że wyć mi się chce i się boję
wyczytałam gdzieś ze powinno juz byc wiecej widac niz pecherzyk

Witam
Ja też byłam u lekarza na przełomie 5/6 t.c i też było widać tylko pecherzyk który nie miał nawet 1 mm też się troche zdziwiłam ale gin powiedział ze wszystko jest w porządku i ze to prawidlowa wielkosć jak na ten etap ciaży, wiec sie nie przejmuj napewno bedzie wsysztko dobrze:tak: nie ma co sie na zapas zadręczać. Ja następną wizyte mam w piatek 14.VIII i też jestem ciekawa co bedzie, zdziwiłam sie ze niektóre dziewczyny słyszały juz bicie serca dziecka.
A robiłyście juz jakies badania (podstawowe krew,mocz?)
 
bosiaczek23 11mm?? to calkiem spory... ja też byłam 10.08 i mój pęcherzyk ma 6mm ale nic więcej nie było jeszcze widać... a nastepne USG dopiero 22.08 i ma być już serduszko i założenie karty ciążowej:) doczekać sie nie moge i martwię troszke, oby wszytsko było dobrze:)
Milena11 ufff to mnie juz pocieszyłaś z wielkością tego pęcherzyka mojego najukochańszego:) a ja odrazu dostałam skierowanie na badanie ogólne moczu, morfologie krwi, glukoze w surowicy, na antygen hiv, grupa krwi i coś na W
 
Ostatnia edycja:
Ja też robiłam te wszystkie badania i w piatek ide z nimi do lekarza, bedzie mi zakładał karte ciaży a co do mojej poprzedniej wypowiedzi to zarodek miał ok 1mm a pecherzyk musiał być wiekszy ale niewiem jakiej wielkości;-)
 
A to źle zrozumiałam...w sumie Twoja ciąza troszke starsza jest, u mnie lekarz powiedział że to koniec 4 tyg poczatek piątego i był tylko dopiero pęcherzyk 6mm na zarodek i serduszko musze poczekać do 22...a ja niecierpliwiec jestem i sie martwsie czy oby na pewno wszytsko oki.
 
A to źle zrozumiałam...w sumie Twoja ciąza troszke starsza jest, u mnie lekarz powiedział że to koniec 4 tyg poczatek piątego i był tylko dopiero pęcherzyk 6mm na zarodek i serduszko musze poczekać do 22...a ja niecierpliwiec jestem i sie martwsie czy oby na pewno wszytsko oki.

Ja mam to samo, od momentu kiedy zrobiłam test i wyszły dwie kreski zaczełam strasznie sie martwic czy napewno bedzie wszystko wporządku niemogłam spać bo tak bardzo się bałam po pierwszej wizycie bardzo się uspokoiłam i byłam dobrej myśli ale jak sobie pomyśle o piątkowej wizycie to znowu zaczynam się martwić, już niemogę sie doczekać, chciałabym być juz po wizycie
 
Dziewczyny czy któraś z was jest w 6 t.3 dniu ciąży i robiła już usg??bo nie wiem kiedy tak już dobrze słychać echo zarodka??
I powiedzcie mi czy któraś robiła teraz HCG i ile macie??

Pozdrawiam

czesc wesola
Ja mialam robione usg w zeszly czwartek czyli chyba jakos w 5tt5d i bylo serduszko bijace i fasolka byla wielkosci 6mm a bete zrobilam dzien wczesniej i bylo 21000. Mialam podobna sytuacje, trafilam do szpitala z plamieniami ale nie robili mi zadnych badan (oprocz usg ktore bylo prawidlowe) i szybciuto wyslali do domu z nakazem lezrenia i domiesniowym progesteronem. Poki co leze i plamienia przeszly i czuje sie dobrze. Za tydzien kontrola i kolejne usg.
 
reklama
A ciekawe ile bedzie wielkanocnych zajączków ( swieta w przyszłym roku wypadają 4-5 kwietnia :-)
hihi, no to ja mam mala szanse na zajaczka :)
Katik przeraża mnie to pierwsze usg w 12 tyg -naprawdę tam tak jest? no a zdrowie kobiety jeśli jest coś nie tak? a ciąża pozamaciczna? tak pytam bo już nie pojmuję :no:
niestety tak tu jest.... do 12stego tygodnia ogolnie nie podejmuja zadnych wiekszych ruchow w sprawie ciazy... wychodza tu z zalozenia, ze jesli pojawia sie problemy i poronienie - organizm nie byl przygotowany na ciaze, i nie nalezy na sile jej podtrzymywac. dlatego tak potwornie drze o swoje i dziecka zdrowie, by nic sie nie stalo. W Polsce to standard podtrzymywanie ciazy i staranie sie... tu niestety dopiero od 12stego tygodnia jest szansa na dobra opieke.
W zeszlym roku kolezanka z pracy byla w ciazy. 9ty tydzien, od 2 dni boli ja potwornie podbrzusze, trzeciego dnia zaczyna krwawic. Ze nie potrafi zbyt dobrze po angielsku - dzwonie do jej przychodni w panice zo ma robic, czy do szpitala prosto, czy oni ja przyjma... na co babka w rejestraci - niech idzie do domu i sie polozy.... Po 2 dniach poronila samoistnie w toalecie.

Witam dziewczęta:-)
Nie było mnie długo,przeżyłam koszmarne 5 dni,ale już piszę szczegóły.
... bardzo, ale to bardzo Ci wspolczuje.... trzymam kciuki za szczesliwy dalszy ciag!!!!
witajcie, ja w ten weekend wyszłam za mąż :-)

Bycie żoną jest fantastyczne:-)
Gratulacje!!!
Powiem Ci szczerze, ze uwazam tak samo. Jestem z moim mezem juz 10 lat, w 9tym roku - czyli w grudniu zeszlego sie pobralismy... i jest mi tak super jako zonie, ze przez 9 lat nie bylo mi tak milo. Tak fajnie mowic: moj maz, a nie stale: moj partner...






Hej hej!!!
Ja jeszcze wczoraj wieczorem rozmawialam przez telefon z przyjaciolka, ktora jest tydzien dluzej w ciazy niz ja... I opowiadala mi jak zle ja znosi, jak mdli ja calymi dniami, jak nie moze zniesc zapachu miety, kawy, miesa smazonego... Odlozylam sluchawke i chwalilam sie mezulkowi jak to ja mam dobrze... I dzis mnie pokaralo! Kawy porannej wypilam lyk, i myslalam ze pije jakis ferment - koszmar. A potem zaczelo sie - do godziny 15stej bylo mi tak niedobrze i tak uciskalo w zoladku ze szok! Boze mam nadzieje ze to tylko jednodniowa niedyspozycja!
 
Do góry