reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki 2010!!!

reklama
oj jak ja bym kiedys chciala powiedziec ze Olka dziubek otwiera do jedzenia...w piatek wizyta, kolejna juz, u logopedy a ja mam wrazenie ze w tej kwestii wszystko stoi tak jak stalo...no nic poczekam do piatku zobacze co pani wymysli...

co do spania, Ola je okolo20, zasypia, ja daje jej jesc jak sie klade czyli po 23 i Olka spi do 7-8, drzemke ma kolo 17 ale tez nie zawsze....dwie nocki z rzedu mialysmy teraz do bani...mnie boli kolano, jestem zmeczona i ludze sie ze Ola dzis da sie wyspac...

Aniez super ze masz juz rodzinke w komplecie:)
kinguunia-ten naczyniak wyglada okropnie, mam nadzieje ze szybko sie Lauruni wchlonie. Ola tez miala, na klatce piersiowej ale juz zdazyl sie wchlonac. i ta wypuklosc tez mnie zastanowila, dobrze ze ostatnio lekarz powiedzial ze wszystko z tym ok:)
 
Witam się, lepiej późno niż wcale :zawstydzona/y:
Judysiu fajnie się czyta takie wiadomości, niech Zosia bryka jak najwięcej, dzielna dziewczyna :-)
Ella zdrowiej, nic gorszego chyba nie ma jak choroba wiosną :no: A z pawi się uśmiałam, też latam z naczyniem, żeby łapać :-D a najgorsze, że po wszystkim Paula się rechocze jak głupia, jakby to dla niej zabawa była... a zaczyna się zawsze od kaszlu...
aniam, anna też próbowałam wcześniej kłaść spać lecz psycholog mnie uświadomiła... ma pani dziecko (jak to było w wypisie w opinii neurologa) hiperaktywne? nawet jak pije mleko wywija nogami i rękami :wściekła/y: czasem się dziwiłam skąd ona ma tyle siły i energii, teraz wiem, ze to częściowo niezależne od niej, a że grozi jej adhd... cóż, przyzwyczajam się :-D Wierzcie mi na początku nie było mi do śmiechu, skutki uboczne wylewów mogą być rózne, z dwojga złego wolę to niż porażenie 4-kończynowe.
kittek jak Paula wyszła ze szpitala w 3 miesiącu życia to zaczęły się chlustające wymioty, dostałyśmy nutriton do mleka ale wtedy za mocno gęstniało a ona nie miała takiego odruchu ssania (masowałam ją w czasie karmienia), pomógł zwykły kleik ryżowy. od 6 miesiąca życia (3 korygowane) pije zagęszczane mleko, teraz kaszkami. Nie wypije samego mleka, ani wody ani soku ani nic :crazy: A teraz jak wymiotuje to najczęściej obiadami i deserami, czyli gęstym jedzeniem. Ja już tracę nadzieję, najważniejsze, że jest wesoła, psoci ile wlezie i rusza się na okrągło :-D Dziś się na nas obraziła, bo patrzyliśmy na telewizor przy kolacji a nie na nią. Zmarszczyła brwi, zacisnęła usteczka a ja nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Myślałam, że pękną ze śmiechu.
Chciałabym moją na nocniczek uczyć ale dziura w nocniku jest 2x większa od jej "niby" pupki. Wiem, że by zakumała, bo już się rozbierać próbuje wieczorem i rano. Muszę poczekać aż urośnie.
Jutro znów mam załatwiania, wkurzyła mnie dziś księgowa, bo prosiłam o druk zus zua z meldunkiem czasowym w częstochowie a ona mi tylko ze stałym wystawiła a w cz-wie adres do korespondencji. A kadry mam w Łodzi więc tydzień czasu czekam na nowy papier :wściekła/y: jadę jutro do NFZ i moze uda się zmienić z tym co mam + meldunek czasowy. Ginę już w tych papierach...
J ma nocki to ja spadam wyciągnąć gnaty na całym łóżku :-p
Zdrowiejcie chorowitki, weekend ma być piękny ;-)
 
Mamopaulinki jeśli chcesz to mogę ci taki maleńki nocniczek wysłać a darmo, myślę,że od 7 kg spokojnie będzie dobry. Maja jak dostała to jeszcze nie była gotowa na niego, a późńiej był za mały.

Martuś jeszcze się doczekasz, zobaczysz,że Olcia polubi jedzonko. Póki co dawaj jej same smakołyki i eksperymentuj.
 
kingunia - naczynieczek faktycznie nie wygląda uroczo - ale tak już jest z tego typu zmianami. Julka już kiedyś pisałam ma dwa na główce - wypukłe - teraz już nie wyglądają tak strasznie (nie to, żeby były brzydkie) bo przykrywają je włoski, a poza tym mam wrażenie że się zmniejszyły - ale to tylko wrażenie bo Julka jest większa.

Nasz specjalista od naczyniaków - powiedział, żeby nie martwić się do momentu kiedy naczyniak nie zacznie "wrzodzieć" czyli nie będą na nim wyrastac kolejne - a jeżeli tak już się stanie to, też nie ma się co martwić - bo to się operuje.
a co do wchłaniania to - może się wchłonąć do 2 roku życia, - górna granica wchłaniania to 12 rok.

Jakbyś chciała nazwisko dr - przyjmuję w Gdańsku i Olsztynie to pisz
 
Witam,
pospałam 5h a mimo to czuję się pełna energii;-)
Lenka kończy śniadanie, a ja obejrzałam kolejny odcinek "Słonecznego patrolu":-D i ogarnęłam pocztę.
Ostatnio mała budzi się ok. 7:00 i jak TV włączam to ten serial leci, więc kątem oka oglądam:-)
Dziękuję za życzenia zdrowia, moje gardło już lepiej, mniej boli, ale katar potworny, zatokowy mi jeszcze bardzo dokucza.
Lenka się trzyma i poza niewielkim katarkiem jest zdrowa:happy2:
Zaprosiłam siostrę, przyjedzie do nas jutro wieczorem, będę mogła dom ogarnąć i swoją linię telefoniczną uruchomić.
Życzę Wam miłego dnia, słońca i braku wiatru.. Mykam pranie wieszać.
 
Dzien dobry dziewczęta.
Mamopaulinki naprawde jestes dzielna babka.trzymam kciuki.
Laski powiedzcie co zrobic zeby moje dziecko dłuzej rano pospalo_O godz 6.15 pobudka.Do tego jest taki cwaniak ,ze trzeba go non top zabawiac bo jak sie na krok oddale to tragedia.Ma chlopak charakterek.
A teraz mam pytanie o sobie...wiem ze nie ten wątek,ale co tam.
Jak mam zacząć...czy was tez pobolewa czasem piers?ja juz nie karmie 8 miesiecy a pobolewa mnie prawa piers.slyszalam ze dziwne jest ze tylko jedna.Podobno lepiej jak dwie bo wtedy to hormony i nic powaznego.Boje sie strasznie a na USG tez sie boje isc.Do tego czuje ja czasem wilgotna i nieraz jakas kropke plynu(w czasie gdy sie zdenerwuje).boje sie ze to rak.mam 30 lat.
sorki ze smęce.
 
zapomnialam dodac ze nie codziennie mnie boli.glownie jak sie napracuje prawa reka ,przedwczoraj mylam okna no i do tego jak biore malego z lozeczka to zawsze na prawo strone i tak mam nadziej ze to od tego.skad natomiast ta kropka bezbarwana na koszulce(w domu chodze bez stanika)-mialam te wyciek jeszcze przed ciaza czasem.
 
Dzien dobry dziewczęta.
Mamopaulinki naprawde jestes dzielna babka.trzymam kciuki.
Laski powiedzcie co zrobic zeby moje dziecko dłuzej rano pospalo_O godz 6.15 pobudka.Do tego jest taki cwaniak ,ze trzeba go non top zabawiac bo jak sie na krok oddale to tragedia.Ma chlopak charakterek.
A teraz mam pytanie o sobie...wiem ze nie ten wątek,ale co tam.
Jak mam zacząć...czy was tez pobolewa czasem piers?ja juz nie karmie 8 miesiecy a pobolewa mnie prawa piers.slyszalam ze dziwne jest ze tylko jedna.Podobno lepiej jak dwie bo wtedy to hormony i nic powaznego.Boje sie strasznie a na USG tez sie boje isc.Do tego czuje ja czasem wilgotna i nieraz jakas kropke plynu(w czasie gdy sie zdenerwuje).boje sie ze to rak.mam 30 lat.
sorki ze smęce.

Idz na USG , nawwt jak się go boisz . Bo boję się ale nie pójdę sprawy nie rozwiąże
 
reklama
aniez no pewnie taki rytm jest oki :-) jak się nie ma w domu małego smerfa marudy :-p ale na dłuższą metę masz rację to wygodne, bo wiadomo jak dzień cały rozplanować.
Super, że wasze sreberko wróciło do domu :-) a Bartuś lada moment na pewno nadgoni wagę... kurcze mój waży już 11,3kg :eek: nie dziwne, że mu się chodzić nie chce samemu... za ciężki jest...

kittek no to dobra to Maja ma małą wadę - żarłoczek z niej :-D ale poza tym to proszę Cię, aniołek!! cudo!!

mamaPaulinki - wyobraziłam sobie Paulinkę z tą miną i aż się do monitora uśmiechnęłam :-D
my też próbowaliśmy nocnika... moje dziecko od razu po wylądowaniu na nim zaczęło się drzeć w niebogłosy... więc chyba poczekam jeszcze, aż będzie mógł latać bez pieluchy na dworze. i 3mam za słowo z tym weekendem bo robimy impreze urodzinową z grillem :-p

martusiu ja też byłam strasznym niejadkiem... jedyne co jadłam jako takie maleństwo to kaszka manna z dżemem malinowym lub truskawowym :-p

elvie to dobrze, że Lenka się trzyma ;-) może ją ominie :-)

Pauli - co do małego - nie ma sposobu jeśli taki jest jego zegar... :eek: nasz tak samo rano wstaje... i nie śpi do 9-11 różnie... co do piersi... nie bagatelizuj tego... ja byłam na USG kontrolnym... nic mnie nie bolało... no a w pt muszę jechać na biopsję bo mi coś znaleźli i teraz systematycznie w tym miescu czuje lekki ból... im wcześniej pójdziesz tym lepiej dla Ciebie... po co później żałować, że nie poszłaś wcześniej ??

aniam - dziękuję jeszcze raz za buciki :-* :-* są śliczne!! i jak szybko doszły :-) dobrze, że zamówiłam do pracy ;-)

Dziewczyny mam problem moje dziecko ciągle strasznie nas bije po buzi :-(
próbujemy go oduczyć, ale już braknie nam pomysłów... konsekwentnie jak kogoś uderzy to dostaje lekko po łapie i odkładamy go na środek pokoju na podłogę i mówimy, że źle się zachował... a on wtedy obraża się na nas i zaczyna płakać... łzy mu ciurkiem lecą... no ktoś postronny pomyślałby, że to ja jego uderzyłam a nie on mnie :errr:
 
Ostatnia edycja:
Do góry