reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

wiesz nie próbowałam tego i nie wiem..chociaż keidyś taka pediatra nam przepisała...no ale faktycznie nie było po nim żadnych rewelacji.
Może fakt, że to bujda...

witaj Szaj!
 
reklama
Dziewczyny odebrałam wyniki przez internet i mam niepokojący wynik z Toxoplazmozy.
Przeciwciałą w kl IgG - 486,20 IU/ml normy <0,1 niereaktywny 1-3 niejednoznaczny >3 reaktywny
Przeciwciałą w kl IgM - 0,270 S/CO <0,8 niereaktywny 0,8-1,00 niejednoznaczzny >1 reaktywny

Czyli wychodzii, ze IgG mam dodatniee (+)
a IgM mam ujemne (-)

Znalazłam interpretację taką:
"Interpretacja wyników badania na toksoplazmozę

  • IgG (–); IgM (–) - nie było infekcji, w ciąży badania kontrolne co 3 miesiące
  • IgG (+); IgM (–) - przebyte w przeszłości zakażenie (wyjątek – bardzo wysokie stężenie IgG, należy sprawdzić awidność przeciwciał)
  • IgG (–); IgM (+) - świeża infekcja, konieczna pilna wizyta u lekarza, prawdopodobnie leczenie
  • IgG (+); IgM (+) - niedawne zakażenie, można sprawdzić awidność (jeśli jest niska, prawdopodobnie trzeba rozpocząć leczenie ciężarnej)"


Czyli to oznacza że chorowałam? Spotkałyście się z tym może? Kurcze tak się boję :-(, że będzie coś nie tak...
 
Hej! Jestem tu nowa :-) dzisiaj popołudniu robiłam test i wyszła mi druga kreseczka, bledsza niż ta pierwsza ale widoczna. W poniedziałek idę do ginekologa i mam nadzieję, że już na 100% dołączę do Was, bo wg mojej ostatniej miesiączki (13 lipca) wychodzi, że termin powinnam mieć na 22.04 :-)
 
czyli, że chorowałaś, jak na moje oko.

Racja;)

Dziewczyny odebrałam wyniki przez internet i mam niepokojący wynik z Toxoplazmozy.
Przeciwciałą w kl IgG - 486,20 IU/ml normy <0,1 niereaktywny 1-3 niejednoznaczny >3 reaktywny
Przeciwciałą w kl IgM - 0,270 S/CO <0,8 niereaktywny 0,8-1,00 niejednoznaczzny >1 reaktywny

Czyli wychodzii, ze IgG mam dodatniee (+)
a IgM mam ujemne (-)

Znalazłam interpretację taką:
"Interpretacja wyników badania na toksoplazmozę

  • IgG (–); IgM (–) - nie było infekcji, w ciąży badania kontrolne co 3 miesiące
  • IgG (+); IgM (–) - przebyte w przeszłości zakażenie (wyjątek – bardzo wysokie stężenie IgG, należy sprawdzić awidność przeciwciał)
  • IgG (–); IgM (+) - świeża infekcja, konieczna pilna wizyta u lekarza, prawdopodobnie leczenie
  • IgG (+); IgM (+) - niedawne zakażenie, można sprawdzić awidność (jeśli jest niska, prawdopodobnie trzeba rozpocząć leczenie ciężarnej)"


Czyli to oznacza że chorowałam? Spotkałyście się z tym może? Kurcze tak się boję :-(, że będzie coś nie tak...

Wszystko jest ok ;)

Hej! Jestem tu nowa :-) dzisiaj popołudniu robiłam test i wyszła mi druga kreseczka, bledsza niż ta pierwsza ale widoczna. W poniedziałek idę do ginekologa i mam nadzieję, że już na 100% dołączę do Was, bo wg mojej ostatniej miesiączki (13 lipca) wychodzi, że termin powinnam mieć na 22.04 :-)

Witaj :)

Dziewczynki najlepszy syrop oraz do psikania do nosa jest firma *spam* specjalnie dla kobiet ciezarnych.... mi lekarz zabronil tantum verde oraz innych specyfikow... tak samo jak inni mowia ze tylko apap na bol glowy ja podczas 1 ciazy inna lekarka pozwolila mi ibuprom lykac no coz...... tak jak ktos kiedys wspomnial ile lekarzy tyle opini
Jak mi sie nudzi lezec tak plecy bola jaz boki tak samo. Na szczescie brak juz krwawienia i plamien, juz jutro ponowne usg mam nadzieje ze serduszko bedzie
 
reklama
Ja się dzisiaj obudziłam z takim bólem krzyża, jakbym wczoraj przerzucila kilkanaście worków z cementem..
A tylko robiłam porządek w szafie, żeby wywieźć do rodziców ciuchy, które są na mnie za małe, lub takie, w których w czasie ciąży chodzić nie będę...Aż się boje o one plecy w 8-9miesiacu...
 
Do góry