reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Doli,z
zgadzam się z babydust. Nie gadaj o tym z nikim innym, jak mężem. Reszcie tylko przedstaw swoją decyzję. "A czemu? Po co?" - bo taką podjęliście decyzję. I koniec kropka. Nikomu nic do tego. Nikomu nie musisz się tłumaczyć. Nie przejmuj się, będą gadać. Przemawiać będzie przez nich zwykła zazdrość.

A moja spała od około 22 do 7:30 rano, bez pobudki, karmienia czy zmiany pieluchy. Tak by mogło już zostać :D

Szaj,
jeśli dziecko nie jest bardzo głodne, to najpierw kąpiel, później karmienie. Jeśli wyjdzie najpierw karmienie, czekam godzinę. A spanie, kiedy się Szanownej zachce, ale często lulamy -odkładamy- pobudka a la "oczy jak 5 zł" - znowu lulamy.. I tak nawet parę razy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Szaj u nas mały przed kąpielą zawsze dostaje cyca a później i po. Tak pół na pół bo jak jest głodny to podczas kąpieli marudzi a za to cycek zaraz po kąpieli działa na niego wyciszająco i szybko sam zasypia w lozeczku...
Nibu dorosły po posiłkach nie idzie spać ale nie wiem jak Wy ale ją jak się najem do syta to robię się senna :p
 
Pat,
ja jak się najem, też robię się senna :D Krótka drzemka nie zaszkodzi, ale dobrze jest później pójść na spacer :)

A niemowlę, to niemowlę. Nie rozpatrujmy go jak dorosłego, bo i maleńkie ciałko i umysł są jeszcze mocno niedojrzałe :)
 
No dlatego chyba niemowlęta najczęściej zasypiają właśnie po posiłku...a przynajmniej mój mały zasypia z pełnym brzuchem, inaczej nie ma mowy na sen :p w ciągu dnia też ciężko mu zasnąć po godzinie zabawy, żeby zasnąć musi trochę brzuch zapełnić :)
 
Ostatnia edycja:
u nas kapanie jedzenie i spanie, często syn odpływa przy cycku, starszy póki jadł butle to taki mial tryb, bo butla go usypiała

chociaz malutki u nas dostaje różnie..nieraz przed kąpaniem potem kąpanie za ok 30 min ( bo tak wypada) i po kąpaniu odrobinke znowu je albo wcale..
 
Hejka. Nie nadrobie narazie przeczytalam tylko jedna strone.
Ja dalej walcze z bolem :( ale z kazdym dniem bedzie lepiej.

Anulka najlepszego dla Zuzi :) a czy Ty wiesz ze jest nutramigen i nutramigen lgg?? Ktory podajesz? I ile Zuzka je? Moja co 4h po 150ml a na noc 180ml czasem ciut wiecej. Ostatnio przespala od 20-5 ale dzis na noc zjadla mniej i pobudka o 2.
A od piatej stekanie,prezenie i placz. I tak codziennie. Nie wiem co jej :/

Szaj u nas kapiel,butla,wyrko :) czasem zasnie w 5 minut a czasem aktywna przej godzine ale nie placze.
 
Szaj u nas mały przed kąpielą zawsze dostaje cyca a później i po. Tak pół na pół bo jak jest głodny to podczas kąpieli marudzi a za to cycek zaraz po kąpieli działa na niego wyciszająco i szybko sam zasypia w lozeczku...
Nibu dorosły po posiłkach nie idzie spać ale nie wiem jak Wy ale ją jak się najem do syta to robię się senna :p
ju nas tak samo jak u Pat tyle ze nie czekam tej godziny :) wszystko zalezy o ktorej sie obudzila wczesniej bo musimy sie zmiescic z kapiela w maks 1,5 godz po obudzeniu bo inaczej nie umie sie wyciszyc sama ze zmeczenia :/ czasami po kapieli juz nie chce cyca i zasypia bez :)
no wlasnie obiad zjadlam i w kime bym poszla hahaha
 
Witam się i ja :-)
Tabasia - niech ból szybko minie! i Malutka da odpocząć...
Szaj - zgadzam się z dziewczynami tzn. niemowlę to nie dorosły, nie zawsze da się to przełożyć. u nas tez kapiel, cyc i spanie. czytałam ten 'jęsyk niemowląt' przy starszej i sie nie zgadzam z kilkoma rzeczami, które tam są. np coś bylo o przewożeniu dziecka podcza snu (tzn. np zaśnie u dziadków, a w miedzyczasie powrót do domu) i że tak nie wolno, bo dorosły tez by się czuł zdezorientowany, gdyby np zasnął w łożku, a obudził siew pociągu. wtf? bez przesad myślę. nie pamietam, czy to w tej ksiażce, czy w czymś innym, ale o dawaniu dziecku malutkiemu wyboru np przy ubieraniu (tę bluzeczkę czy tę?). ze Starsza tak robiłam, z młodym nie bedę, bo teraz to jest ksieżna i to jie pasuje, to nie, o wszystko jest 'a dlaczego?'. czasem jest tak, bo rodzice tak mówią i koniec tematu, nie zawsze jest czas na wytłumaczenie. oczywiście nie mówię, ze dziecku zawsze swoja wolę narzucać, bo my lepiej wiemy, ale wydaje mi się, ze teraz dzieciom sie daje za dużo swobody,a to wcale dla nich dobre nie jest, zabyt duża odpowiedzialnosć i są zagubione. sorki, rozpisałam sie i w sumie nie na temat;-) wybaczcie...
Doli - zgadzam sie z dziewczynami, decyzja jest Twoja i męża, jesteście dorosli, innych informujesz i tyle. a jak nie pojedziesz, to mogę za Ciebie?;-)

Dobra, lecę kończyć sprzątanie póki młodzież śpi. Miłego!
 
Doli widzę że jesteś coraz bliżej podjecia decyzji o wyjeździe. Super :)
Ja też mojej nie dawałam bajek oglądać. No do dwóch lat się nie udało niestety bo po półtora roku zaczęłam jej puszczać piosenki na youtubie. Ale tu akurat bardzo pozytywnie się zaskoczyłam bo bardzo dużo się nauczyła. Teraz uwielbia śpiewać, panie w żłobku mówią że cały dzień coś sobie nuci i to w różnych językach, po polsku, angielsku i hiszpańsku.

Z tymi sokami to się nie zgodzę z wami, bo soki przecierowe że świeżych warzyw i owoców są bardzo zdrowe. No może nie po 4 miesiącu, ale później warto wprowadzać.
 
reklama
Tabasia dziękuję w imieniu Zuzi :)
My mamy ten zwykły nie lgg to ten lgg jest już taka ostatnią deską ratunku.
Zuzia zjada co 3 godz 100-120.
A nie wiem czemu moja jak zje tak o 17 120ml i po kapaniu kolo 19 kolejne 120 ml to budzi się tak kolo 23-24 na jedzenie. A jak zje o 16 i kolejne wypada zaraz po kąpieli to wstaje dopiero 2-3. Nie wiem o co chodzi!?
A robiła kupę?
Również wysyłamy buziaczki dla Carmen :*
 
Do góry