reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki na zakupach!!!

Nie mam pojęcia. Nawet co do USG są podzielone zdania. Coraz więcej jest głosów, że powinno się je robić tyle razy ile to jest w rzeczywistości konieczne a nie ile się chce. Specjaliści się zastanawiają czy coraz większa ilość dzieci z różnego rodzaju trudnościami nie jest spowodowana właśnie ingerencją wal USG. Mój Gin jest np. za tym żeby robić je tylko w tedy kiedy trzeba a nie co wizytę. Niby komórki i laptopy też szkodzą... No ale uważam że każdy powinien to przemyśleć sobie sam i sam podjąć decyzje co uważa za słuszne. Nie wiem jaki wpływ mogą mieć ultradźwięki na rozwijający się układ nerwowy dziecka... No i oczywiście kwestia częstotliwości korzystania z urządzenia. Z drugiej strony wiem jak bardzo byś chciała mieć wszystko pod najdrobniejszą kontrolą i pewność że wszystko jest ok. Ja z doświadczenia wiem, że nie zawsze urządzeniom można ufać.
 
reklama
Wiele dziewczyn, które rodziły mniejwięcej w tym czasie co ja chwali sobie TENs machine. Ja tego nie używałam.
Zanim zdecydujecie sie na zakup sprawdźcie, czy w waszym mieście nie ma wypozyczalni tego sprzętu. Najlepeij zapytać w szpitalu, w którym będziecie rodzić lub w szkole rodzenia.
 
Moje zdanie jest takie... Jestem Fizjoterapeutką,posiadam w domu urządzenie do wytwarzania prądów,również Tens...i od kiedy sie dowiedzialam ze jestem w ciąży nie poddaje sie jakimkolwiek zabiegom,poniewaz sa rozne opinie i jest ich tyle ile jest szkół ktore ucza fizjoterapeutów...moja mówi że 5 podstawowych przeciwskazań do elektrolecznictwa to głównie ciąża,poniewaz dziecko ktore przebywa w łonie jest w wodzie a co za tym idzie dostaje o wiele wyższą dawke pradu niz matka...Fakt,że to jest jeden z najprzyjemniejszych rodzajow pradow,w odczuciu daje efekt masazu...ale

... JA JESTEM NA NIE!!!
 
Dzisiaj tutaj jeszcze zawitam:) dziewczyny mam do Was pytanie wiem ze to duzo za wczesnie pewnei wiele z Was jeszcze tak powaznie nie myslalo o tym ale jak mozecie poradzcie mi cos na temat wozka. Mialam juz wybrany model ktory mam u siebie ale teraz maz mowi tez o innym zeby wziasc i zglupialam mimo ze pracowalam w sklepie dzieciecym i mam jakas tam wiedze. Mamy do wyboru X-landera XA z fotelikiem taki fajny czerwony limit. oraz z firmy Chicco S3 taki bezowy z blekitnymi wstawkami, kolor w sumie u mie nie gra az takiej roznicy kwestia tylko wozka ktory:)Moze macie jakies opinie zaslyszane albo wlasne doswiadczenia czy typy:)
 
z tego co mi wiadomo (od doświadczonych aczkolwiek młodych mamuś w rodzinie) X-LANDER sprawuje się bardzo dobrze. łatwo się wyjmuje gondola jest w miare lekki, fotelik samochodowy z tego kompletu też bardzo chwalą, ja sama chyba zdecuduje się na ten model
 
Dzisiaj tutaj jeszcze zawitam:) dziewczyny mam do Was pytanie wiem ze to duzo za wczesnie pewnei wiele z Was jeszcze tak powaznie nie myslalo o tym ale jak mozecie poradzcie mi cos na temat wozka. Mialam juz wybrany model ktory mam u siebie ale teraz maz mowi tez o innym zeby wziasc i zglupialam mimo ze pracowalam w sklepie dzieciecym i mam jakas tam wiedze. Mamy do wyboru X-landera XA z fotelikiem taki fajny czerwony limit. oraz z firmy Chicco S3 taki bezowy z blekitnymi wstawkami, kolor w sumie u mie nie gra az takiej roznicy kwestia tylko wozka ktory:)Moze macie jakies opinie zaslyszane albo wlasne doswiadczenia czy typy:)
To zależy w jakich warunkach będziesz używać wózka. Ja mam x-landera ale XQ i jestem bardzo zadowolona, choć żałuję, że to właśnie nie jest XA bo XA ma 4 duże koła i właśnie taki wolałabym. (XQ ma z przodu 2 mniejsze -przy wyborze kierowałam się wagą wózka bo mieszkaliśmy wtedy na IV p. bez windy) Ale teraz mieszkamy na Ip z windą więc na dziś dzień kupiłabym XA. Zimą rewelacja. Używam go do dziś. Choć na shopping mam PegPerego SI:-)
 
jola.24 u nas duzo widzi sie takich wozkow i z obserwacji wlasnego dziecka i rodzicow ktorzy takie wozki uzywali powiem Ci ze zwroc uwage na to zeby oba siedziska mialy mozliwosc polozenia dziecka spac. Niestety w tego typu wozkach starsze dziecko zmuszone jest sie cisnac w nie zbyt wygodnej pozycji i nie chce spac na siedzaco, a wiadomo jak pojdziesz z dziecmi na spacer twoj synek bedzie mial roczek czyli pewnie jeszcze mu sie usnie. Pozatym widzialam kiedys jak pani nazekala ze tak ciezko jej to niemowle sie tylem tam wsadza.
Ale znowu z plusow to to ze wszedzie nim wjedziesz i nie utkniesz na szerokosc lub dlugosc co w Polsce z tymi waszymi chodnikami , drogami i tramwajami jest wazne ;)
masz sama malenstwo to wiesz co by Ci ulatwilo i czego tym razem oczekujesz od wozka.
Zycze udanego wyboru:tak::-D
 
reklama
To zależy w jakich warunkach będziesz używać wózka. Ja mam x-landera ale XQ i jestem bardzo zadowolona, choć żałuję, że to właśnie nie jest XA bo XA ma 4 duże koła i właśnie taki wolałabym. (XQ ma z przodu 2 mniejsze -przy wyborze kierowałam się wagą wózka bo mieszkaliśmy wtedy na IV p. bez windy) Ale teraz mieszkamy na Ip z windą więc na dziś dzień kupiłabym XA. Zimą rewelacja. Używam go do dziś. Choć na shopping mam PegPerego SI:-)


Dzieki za informacje:) Juz dokonalam wyboru a raczej moj maz ktoremu nie podobal sie Chicco S3 i wybral X-landera XA a S3 pojdzie na sprzedaz:) cO DO XQ to kupila odemnie moja kolezanka ktora juz go uzytkuje i mowi ze jest tez bardzo zadowolona jak narazie:)
 
Do góry