reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza - czyli relacje z wizyt, oraz zdjęcia USG :)

Ja też biorę magnez, ale ten brzuch to czasem jest taki jędrny a czasem taki napięty bardzo twardy i chyba o to chodzi, no i wtedy też czuję taki ciągnący ból od pępka w dół :/
Ella​ gratuluję udanej wizyty :)
 
reklama
No to ja się melduje po wizycie

pytałam się dziś ginki o twardnienie mi twardnieje jak zmieniam pozycję tj jak wstaje siadam kładę się no od razu wzięła mnie na fotel sprawdziła z szyjką wszystko ok przepisała no-spe do stosowania doraźnego. Stwierdziła że mam za dużo wydzieliny w pochwie i przepisała profilaktycznie macmiror. Zrobiła szybkie usg serduszko pięknie bije, wód odpowiednia ilość. I spytałam się jej co to może być że czasami wyrasta mi duża gula z boku brzucha, która bardzo boli. Powiedziała, że dziecko ma teraz dużo miejsca i pewnie gdy tak się wypina głową lub pośladkami to wtedy się obraca. Czasami też czuję, że też tak się potrafi wypiąć do środka brzucha-wnętrzności i to wtedy o wiele bardziej boli.


Z badań na następną wizytę mam glukozę 50g oraz tradycyjnie mocz i morfologię.
 
Ja już po wizycie. Nie mam cukrzycy!!! :) A myślałam, że jak się miało w pierwszej ciąży to praktycznie nie mam teraz szans jej nie mieć, a tu taka miła niespodzianka na święta :)
Tak więc ta wątpliwa przyjemność picia glukozy już mi w tej ciąży nie grozi :)
Szyjka też ok, młodego widziałam tylko przez chwilę - tzn jak poprzednio na samym początku pokazał jajka ;) chyba żeby mamusia nie miała już wątpliwości co do płci własnego dziecka ;) Mogę więc już wyprzedać resztę różowych ubranek, bo już chyba nie ma szans żeby Adrian przemienił się w Olgę ;)

Ja już mogę nie mieć okazji napisać do Was przed świętami (choć na pewno do Was zajrzę i poczytam), więc z wyprzedzeniem chciałam wszystkim życzyć radosnych, pełnych ciepła i miłości świąt, długich i twardych szyjek ;), nietwardniejących brzuszków oraz nie za silnych kopniaków od maleństw ;) A na nowy rok - cóż, będzie to dla nas na pewno rok wyjątkowy, niech będzie pełen radosnych, bezproblemowych dzieci i lekkich i łatwych, nieprzedwczesnych porodów :)
 
zonqa najważniejsze, ze z bąbelkiem oki a brzucholki to juz chyba nas beda co jakis czas pobolewać takie uroki ciąży:-)

monic równiez gratuluje udanej wizyty i dziekuję za zyczenia i Wam równiez Zdrowych Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego. :-)
 
hej
ja po wczorajszej wizycie jestem 3x1 na luteinie plus nospa lub buscopan ile sie da :baffled:
szyjka w 3 tygodnie skróciła się 0,5 cm i teraz mam juz tylko 3 cm... płakac mi sie chce
lekarz powiedział ze oprócz snu to mam leżez 5 godzin dziennie conajmniej..

co do twardniejącego brzucha to powiedział mi ze nospe albo buscopan i ze macica się stawia często a nie zawsze my odczuwamy to twardnienie wiec kazał brac

dzidzia zdrowa, wazy 1 kg, a jesli db wyczytałam z wyników to ma ok 30 cm :)
no i na 99,99 jest dziewczynka :p ale zastanawia mnie czemu nie na sto :D ja juz mu mówie ze ubranka uprałąm :p haha
następna wizyta 15 tycznia to moze juz powie na 100 ale pewnie sie nie zmieni skoro tyle razy juz padła dziewczynka i to nie tylko od niego :)
 
Królowa- leż i nie płacz będzie dobrze!! Musi być!!!!!!!!!!Jak szyjka szaleje to Ty jej nie daj radochy i też nie szalej!!!!!
zonga i monic-- Gratuluję udanych wizyt oby tak do kwietnia;)
 
krolewna spokoj mi tutaj, bo ja to mam 2.4 teraz szyjke:) 3 to mialam na poczatku...wazne ze twarda i trzyma-i tak bedzie...Ja leze obowiazkowo wlasnie ok 5 godzin dziennie albo tak polsiedze i w sumie jakos sie da zyc...bierzesz leki rozkurczowe wiec bedzie dobrze...ja wlasnie tez moge nospe zamiennie z buscopanem...Kochana, bedzie dobrze, musi byc ja jestem w tej samej sytuacji...moja mam miala krotka szyjke i pieknie donosila do ostatniego dnia...A jeszcze w dniu porodu stala w kolejce po mieso bo ja jestem dzieckiem stanu wojennego, hehehe....Jestem z Toba-glowa do gory, musimy byc dobrej mysli:) Dobrze, ze z dzieciaczkami jest wszystko super...
 
a ja już po piciiu glukozy, feeee, myślałam, że tam zwymiotuję ;-) ale dałam radę, i teraz czekam na wyniki, mam nadzieję, że już nie będę musiała w tej ciąży pić tej fstrętnej glukozy w ciepłej wodzie ;-)

krolewna nie zamartwiaj się, tylko odpoczywaj ;-)
 
reklama
Królewna- witamy wśród leżących. Uszy do góry- dzidzia waży już 1kg czyli już jest bomba świata! Jeszcze kilka tyg wytrzymasz na pewno a potem już na spokojnie pewnie do końca. Ja już tak leżę na lekach od miesiąca i żyję;-) Nie stresuj się bo stres skurcze powoduje i dopiro szyjce zaszkodzisz kochana. Spokojnie- wszystko będzie dobrze. Jesteśmy z Tobą w podobnej sytuacji- nie damy się nie?:-)

reszty wizyt i braku cukrzycy gratuluję -super:-)
 
Do góry