reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza - czyli relacje z wizyt, oraz zdjęcia USG :)

reklama
Odebrałam własnie wyniki krwi..wrrrr dalej to samo ponizej normy..zjadłam 20 dawek tego zelaza ferplex czy cos takiego i co i nic...

HGB - 9,6
HCT - 27,8
MCV - 78

czy to cos wpływa na poród albo jego przebieg? ktos sie orientuje?
 
aisiak - ponizej 9 to chyba krew tocza. Tak mi przynajmniej mowila tesciowa, ktora prqcuje w szpitalu. Podczas porodu sn troche krwi sie traci i jezeli sie ma niska hemoglobine to moze ona sie jeszcze obnizyc.. Skutkiem czego moga byc omdlenia itp. Tak przynajmniej ja to rozumiem. Jak sie ma anemie to czlowiek na ogol jest slaby i zmeczony.
 
ja mam hmg- 10 i mnie gin powiedział że jeśli jej nie podniosę to krew będą przetaczać bo przy cc się jej trochę właśnie traci, a poza tym przy niskiej hmg( która właśnie jeszcze spada po porodzie) ciężko goją się rany.
 
Ja mialam w 1 ciazy niska hb, przed porodem chyba bylo 9,2 a po porodzie spadlo na 8 i mialam toczone 2 j krwi, no i ogolnie bylam bardzo slaba. Kapalam sie chyba po 8 czy 10h od porodu(urodzilam o 2.15, po 4 bylam na sali, po 6 dostalam mloda bo ja zabrali zebym ja odpoczela, pozniej mi ta krew toczyli i jakos kolo10 czy 12 szlam sie myc) a i tak prawie odplynelam pod prysznicem, a teraz ledwo- po 2h trafilam na poporodowa, rozpakowalam sie i poszlam, oczywiscie z mezem sie umyc. Zakrecilo sie ale nie bylo tragedii.
Co do zelaza ja bralam najrozniejsze i sorbifer i ferrum lek i terdyfelon a i tak byla dupka. Natomiast teraz jakbhb mi spadla tez mi gin przepisal zelazo ale bolal mnie zoladek i zbadalismy poziom zelaza, okazal sie ok wiec dostalam kwas foliowy i po nim ladnie mi sie podnioslo.
Takze aisak_85​ musisz pogadac z ginem, on najlepiej bedzie wiedzial co robic.
 
ja po wizycie
z maluszkiem wszystko dobrze, rozwarcie na 1,5 cm, ale główka wysoko, ale u mnie w obu ciążach do końca była wysoko, łożysko trzeciego stopnia, no i Waga która mnie przeraża, 4000, 4100 a w karcie wpisał nawet 4200, dwa razy mierzył i nie chciało wyjść mniej, z tego wzgledu jak do terminu nic nie ruszy to w dzień terminu do szpitala i raczej wywołanie, żeby dłuzej nie czekać, ale mam nadzieję na dniach samo się zacznie bo po badaniu odszedł mi krwisty czop. Poprosił mnie na kozetkę na usg i jakoś tak mi za mokro było i jak wstałam to zostawiłam :zawstydzona/y:;-)ślad, tak jak opisywała Smile, taka kulke krwi, czy skrzep, i jak poszłam do łazienki się ubrać to się nawet sporo ze mnie lało, ze się wystraszyłam ale gin mówi że ok, Jak wróciłam do domu to znowu wypadł ten skrzep i teraz juz tylko troszkę plamię, licze że coś sie zacznie dziać, mój gin ma w środę dyżur, więc fajnie by było.
 
reklama
Do góry