reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki u lekarza - czyli relacje z wizyt, oraz zdjęcia USG :)

reklama
Ja bylam na USG w piatek 24.08 - 4 dni temu.
Wowczas byl to 9 TC 1 dzien, dziecko mialo 2cm 1 milimetr. Wizyta byla dosc krotka ale dowiedzialam sie wszystkiego czego chcilam sie dwiedziec. Widzialam bijace serce i swoje dziecko poruszajace czesciami ciala :)
Mala nadzerka niestety tez jest, ale lekarz powiedzial ze sie nia zajmiemy po porodzie.

Teraz ide w 14 TC NA USG genetyczne do specjalisty, ktory bardzo szybko okresla plec.
MOja kolezanka u niego byla i w 12 TC jej blizniakow okreslil jako 100% chlopcow i to sie sprawdzilo.
Mam wiec nadzieje, ze mnie sie w 14 tc uda, choc tu duzo zalezy od szczescia, bo jk akurat dziecko bedzie mialo pepowinie miedzy nogami to nic sie nie zobaczy ze wzgl na minimalne rozmiary tych narzdow.
Ale jestem dobrej mysli, nie moge sie doczekac :)
 
Witam. Właśnie wróciłam od lekarza. Trochę byłam podekscytowana bo to moja pierwsza ciąża (6tc). Maleństwo cudowne ma już 7milimetrów. Badanie usg wykazało że mam dwurożną macice z przegrodą. Trochę mnie to niepokoi. Lekarz powiedział aby się nie martwić, że tak bywa i że będzie wszystko w porządku i mam się oszczędzać. Czy wie, któraś z Was coś więcej na temat tej wady macicy? Następna wizyta dopiero pod koniec września.
 
A ja na razie testowałam tylko w domu, z mężem. Dwa dni po spodziewanym okresie, który nie przyszedł, na dwóch testach wyszły piękne, wyraźne kreski. Teraz to, wg moich wyliczeń, 7 tydzień. Do ginki idę 19 września, czyli w 10 tygodniu. Na razie nic mi nie dolega, tylko piersi bolą.
 
Ja jestem już po pierwszej wizycie maleństwo jest jedno co mnie bardzo cieszy, serduszko bije :-D niestety zdjęcia nie dostałam :-(
Na następną wizytę za 4 tyg ze zrobionymi badaniami morfologia, mocz ogólny, cukier i wr. Wtedy też założy kartę ciąży i da zwolnienie:-D
 
Byłam wczoraj na usg. Małe ma 15,5 mm, serduszko bije prawidłowo. Wszystko ok. Dostałam 3 zdjęcia do rodzinnego albumu, ale nie zrobiłam im zdjęcia by tu zamieścić :zawstydzona/y:
 
Hej,
ja też po wizycie - 6t6d - mój kłębuszek (który wg naszych przeczuć będzie dziewczynką ;)) ma 7,7mm i kilkakrotnie gin dała mi posłuchać jego bijącego serducha :)
Zdjęciem postaram się pochwalić w weekend :)
Następna wizyta jak u Smile_ - 27 września. I wtedy będę miała założoną kartę, bo teraz poszłam prywatnie żeby się szybciej wbić, a potem już będę chodzić na nfz, więc nie było sensu teraz tej karty zakładać.
Poprosiłam tylko o potwierdzenie ciąży na jakiejś kartce, żebym w razie czego mogła w pracy pokazać :)
 
I kolejna wizyta za mną :) Mały ma 1,66 cm, a krwiak nie zwiększył się i ma 0,8 x 0,5. Rozwarstwienie kosmówki tez się nie zwiększyło. Mam super zdjęcia! Mąż też widział małego i nawet słyszał bicie serduszka. Leki mam brać nadal - duphaston i luteinę. Muszę nadal dużo leżeć i nic mi nie wolno.

Oto nasz mały kropek :)

 
hej dziewczyny i ja mialam swoja pierwsza wizytę. jednak nie jest wesoło bo to albo b.wczesna ciąża albo sie powoli rozwija. wychodzi z usg 5w4d teraz beda decydujace 2 tygodnie. mam duphaston i no-spe zazywac bo ciąza zagrozona! TP 24-28.04
 
reklama
Julianka33 - super zdjęcie! :) Taki fajny robaczek ;)
Ja się przenoszę na nfz więc raczej jak mi się poszczęsci to za 4 tygodnie zobaczę Kłębuszka, ale na zdjęcia już nie liczę...
Będziecie mieć fajną pamiątkę później :)
Ja z pierwszej ciąży mam tylko początkową kropkę i potem jakieś mało wyraźne jak już była dość spora, a potem to jedynie jej głowę z góry ;)
 
Do góry