reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki w kuchni

reklama
Zainspirowałyście mnie i skorzystałam z Waszych przepisów. Schab gotowany wyszedł rewelacyjnie i na stałe wchodzi do mojego menu. Miałam też chrapkę na śledzie z rodzynkami, ale niestety nie udało mi się kupić składnika głównego, czyli śledzi. Może na Sylwestra zrobię podejście.
 
Dzięki,zrobię w niedzielę zeby sie przegryzło porządnie;-)
A robiłaś wędliny ale nie w piekarniku?mysle nad czymś takim
Przepisy Magdy: Schab gotowany 10 minut!!


Milenka robiłaś? Bo ja się wczoraj skusilam ale jakieś to dziwne wyszło. Smakuje zwierzakiem a nie wedlina ;) tak wiesz trochę jak ugotowane mięso.. i wcale mi różowy nie wyszedł. Tylko biały. A niby gotowalam ile trzeba. Zje się z jakąś sałatką ale szału nie ma. Dlatego pytam o opinię ;)
 
Polecam b. prosty przepis na gotowaną szynkę, zero pracy, a wychodzi pyszna, soczysta

1kg szynki
2 litry wody
1/4 szklanki soli
1 cebula
5 ząbków czosnku
1 łyżka cukru
1/2 łyżeczki pieprzu
2 łyżki majonezu
3 listki laurowe
5 kulek ziela angielskiego

W ciągu dnia zagotowujemy marynatę z w/w składników. studzimy. wieczorem wkładamy do niej mięso i zagotowujemy. gdy zacznie wrzeć gotujemy mięso 5 minut i zdejmujemy z ognia i bez odkrywania zostawiamy w marynacie do rana. rano powtarzamy gotowanie i ponownie zostawiamy do ostudzenia. Gdy mięso jest dość grubą bryłą należy je przegotować 3 raz

Często ją robię, bo dziewczyny b. lubią i zawsze wychodzi, a lubię tak robić, żeby się nie narobić;-)
 
Ktjuszka mi też białe wyszło ale w smaku dobre,dałam więcej czosnku i miało fajny zapach.

MAGDA no my właśnie według takiego sposobu przygotowania robiłyśmy tylko zalewa troszkę inna,bo cukru tam nie było.Ja planuję właśnie szynkę i karczek wypróbować jeszcze.A tobie wychodzi różowa ta szynka?
 
reklama
Wychodzi taka w kolorze schabu pieczonego
faktycznie prawie taki sam ten przepis, nie doczytałam wcześniej.
u Katjuszki to jeszcze wina mięsa może być, może jakieś stare się trafiło
 
Do góry