reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniówki z Krakowa

cześć dziewczyny :-) śledzę trochę kwietniówki, ale niestety nie mam czasu pisać :-( ja drugi raz rodzę na ujastku - opieka nad wcześniakami też na najwyższym poziomie, a sprzęt mają dużo nowocześniejszy niż na kopernika. I z doświadczenia mojego i moich koleżanek/przyjaciółek mogę Wam powiedzieć, że lekarz pracujący w danym szpitalu praktycznie nic nie daje. Trafić na jego dyżur z porodem jest trudno, a potem nikt Wam do karty ciąży nie zagląda kto ją prowadził - traktują wszystkie pacjentki tak samo.
Co do wózków/fotelików - my wyprawkę dla pierwszej córy kupowaliśmy w Czarodzieju w Hucie. Trafiliśmy wtedy na jakąś jesienną wyprzedaż plus promocje, plus zniżka za duże zakupy - opłacało się baaardzo. Z mojej strony podpisuję się obiema rękami pod x-landerem x-move i recaro z bazą isofix :tak:
 
reklama
Mnie się wydaje że to zależy jaki masz układ z lekarzem. Mój będzie mi cc robił (termin dawno znam) a w razie czego mam dzwonić i przyjedzie więc nie muszę się stresować trafianiem na dyżur. Poza tym już leżałam na oddziale u swojego lekarza i jest różnica w traktowaniu pacjentek (akurat to działało na moją korzyść ale nie ukrywam, że nie podoba mi się taka sytuacja bo wszyscy powinni być traktowani tak samo ).
 
RILA jak masz tam lekarza i to ordynatora to oczywiście,trafny wybór i zgadzam się z tobą że szczególnie w tym szpitalu liczą sie układy,w pierwszej ciąży leżałam tam na patologii,miesiąc czasu opieka suuper ale miałąm tam prywatnego lekarza,dziewczyny z ulicy że tak powiem przyjmują na parter i często na korytarzu leża a często nie ma tam miejsca i rodząca odsyłają do innego szpitala.

PAJA Ja mam właśnie próbować na ujastku załatwiać cc i w sumie nie brałam tego szpitala pod uwagę a dużo dobrych opini znalazłam,sprzęt dla noworodków nowoczesny i w razie jakiś badań dokładniejszych to wszystko na miejscu robią.
 
Ostatnia edycja:
Paja, no nie do końca- z moją lekarką będziemy umówione "na telefon", o ile nie skończy się na planowanej cesarce. Jak się nie ma w jakimś szpitalu układów, to co z tego, że taki Ujastek ma dobre warunki, skoro mogliby mnie tam traktować jak pierwszą lepszą rodzącą... Nie ma się co oszukiwać, każda z nas wie, jak taka "opieka" wygląda.
 
Patuśka troszkę przesadzasz. Byłam na ujastku "pierwszą lepszą rodzącą" w weekend i to jeszcze w nocy. Kartę ciąży, czyli pieczątki mojego lekarza który tam pracował widział tylko lekarz i położna, którzy mnie przyjmowali. Potem nikt tego nie sprawdza :-) Myślę, że porodówka to taki "inny" oddział - położne to naprawdę fajne kobiety z reguły i dla nich każda pacjentka jest ważna. Kilka moich przyjaciółek na ujastku rodziło. Jedne miały tam lekarzy, inne nie - wszystkie bardzo zadowolone. A wolę rodzić w lepszych warunkach i być nawet ciut gorzej potraktowana, niż w byle jakich będąc traktowana jak królowa. Bo dla zdrowia dziecka zniesiesz wszystko - uwierz mi ;-)
 
Patuśka za ciut lepsze warunki uważam przede wszystkim najwyższy stopień referencyjności oddziału noworodkowego. Przynajmniej mam pewność, że moje dziecko pomoc uzyska na miejscu, a nie zostanie odwiezione do innego szpitala.
A co do położnej - cóż, różni ludzie chodzą po świecie. Ja na szczęście do tej pory mam w większości miłe doświadczenia :-)
 
reklama
Ja na świeżo,bardzo polecam ujastek.Szpital ładny,czysty,opieka bardzo dobra,nie miałam swojego lekarza a nie trafilam na nikogo nie przyjemnego.w razie problemu z karmieniem doradca laktacyjny do pomocy,a jak ktoś nie chce albo ma z tym problem to mleko do dokarmiania bez zająknięcia dają,nie jak w innych szpitalach.
 
reklama
Do góry