reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L 4 - kiedy iść, jakie wskazania ?

Ja dostałam pierwszą wypłatę na L4 i moja cudowna szefowa zabrała mi całą premię, dostałam gołą marną wypłatę. Jestem załamana :-( Myślałam, że gorzej z tą firmą być nie może, a jednak....
 
reklama
Ja dostałam pierwszą wypłatę na L4 i moja cudowna szefowa zabrała mi całą premię, dostałam gołą marną wypłatę. Jestem załamana :-( Myślałam, że gorzej z tą firmą być nie może, a jednak....

Sara to jest po prostu chamstwo! Co to za kobita?! Nie stresuj się, choć wiem, że nie łatwo, myśl o dzidzi, a ja i tak wierzę, że zło prędzej czy później do takich ludzi wraca...
 
Sara ale wynagrodzenie na L-4 w ciąży wynosi 100%. Jeśli byłaś na zwolnieniu cały miesiąc obliczeniowy to powinnaś dostać średnią chyba z 12 ostatnich miesięcy ( albo z 6-ciu teraz dokładnie nie pamiętam). Byłaś cały miesiąc na zwolnieniu??
 
No i to jest właśnie polityka prorodzinna. Dajcie nam panie dzieci, bo niż demograficzny mamy, szkoły zamykają, ale żyjcie miłością to swoich pociech. A potem wykażcie się niebywała przedsiębiorczością, żeby po ludzku wychować dziatwę. Szlag człowieka trafia. Bo na pracodawcę, i praworządne państwo nie macie co liczyć i tak zrobią jak chcą czyli oskubią was maksymalnie jak się da, bo jesteście niewygodnymi pracownikami. Nie dość, że teraz na L4 to potem dzieci chorują i co i znów L4.

Matko, nie ma nic gorszego niż głupota w akcji.
 
Nie wiem właśnie co jest nie tak, czy miała prawo zabrać mi całą premię. Na zwolnieniu jestem od 22 kwietnia. I tak miałam niewielką wypłatę, a teraz to już jest jakaś paranoja z tym, że ostatnie grosze mi zabrali. Spróbuję się coś dowiedzieć od koleżanki z pracy, która robi płace.
 
Czyli teraz dostałaś wynagrodzenie za kwiecień. Wydaje mi się że jeśli Twoja firma zatrudnia mniej niż 20 pracowników to od tego 22 kwietnia wynagrodzenie wypłaca Ci ZUS. Czyli jak co to będziesz musiała poczekać:wściekła/y: A jak szefowa faktycznie zabrała Ci premię to rzeczywiście cholerny babsztyl z niej:wściekła/y: Spokojnie, dowiedz się od tej koleżanki wszystkiego:tak:
 
DO 33 dnia zwolnienia wypłaca nam pracodawca potem ZUS w formie tzw zasiłku chorobowego 100% średniej z ostatnich 12 m-cy ja np przez ostatni rok miałam często spore premie od których miałam odprowadzane składki i dzięki temu te moje 100% jest o 500 zł większe niż pensja koleżanki która pracuje i się stresuje itd.Ostatnią premie którą zdązyłam wypracować choć niewielka równiez dostałam. Ale tu już sie nie oirętuję na ile pracodawca ma obowiązek a na ile to jego dobra wola, moja firma ma akurat po tym względem bardzo duży plus ;)
Martwi mnie co innego miesiąc po porodzie wygasa moja umoa o pracę zapewne nie zostanie przedłużona (100%) i nie wiem jakie świadczenia mi będą przysługiwały....
tzn zasiłek macierzyński dostanę z ZUS-u??? jeśli tak to w jakiej kwocie... potem chyba kuroniówka bo nie będe miała jak wrócić do pracy jestem sama. A i właśnie jakieś świadczenia dla samotnych bezrobotrnych mam??? ktoś się orientuje co mi przysługuje w takiej sytuacji????
 
Bryszka nie mam pojęcia jak to jest jak ci się umowa kończy w trakcie urlopu macierzyńskiego:sorry: Mi się wydaje,ze umowa powinna być przedłużona najkrócej do końca tego macierzyńskiego,ale pewna nie jestem,
Sara to jest naprawdę nie fair:wściekła/y:Myślę,ze koleżanka z płac najlpeije ci to wytłumaczy,czy to jest jakoś regulaminowo,czy wola szefowej.

Ja mam premię regulaminową i przy normalnych L4 nie jest ona naliczana za te dni,które mnie nie ma.Sama sie muszę zorientować jak to jest jak się jest na L4 ciązowym.
No i my mamy tak,że naliczają mi podstawę płacową (to co będę dostawać na macierzyńskim) z ostatnich trzech miesięcy w pełni przepracowanych (bez żadnego L4) i teraz dlatego musze być w pracy do końca czerwca,bo w marcu byłam na chorobowym.Jakbym teraz poszła i już nie wróciła lub nie byłam bym w stanie przepracować tych pełnych 3 m-cy,to naliczyli by mi podstawę sprzed ponad roku,a wtedy też mniejsze miałam wynagrodzenie.No więc musze sie przemęczyć.
Ale o tą premię zapytam.
 
Nie Madziulku niestety na macierzyńskim nie mają obowiązku przedłużyć, co uważam za absurd-ale w naszym kraju nic nie dziwi-ale doczytałam że Zus ma mi wypłacić zasiłek macierzyński w taki wymiarze jak chorobowy... to na jakieś pól roku mam alternatywe potem rok kuronia bo jestem spoza miasta ... i nie wiem co jeszcze wydaje mi się że jeszcze coś mi przysługuje... dla mnie to ważne bo muszę znaleźć stancję więc kasa jest mi ogromnie potrzebna ;(
Więc będe wdzięczna jeśli ktoś oblatany udzieli info ;)
 
reklama
Bryszka, ja na Twoim miejscu poszukałabym jakiś darmowych porad z prawa pracy, może zadzwoń do sądu pracy, albo dowiedz się, czy mają takie darmowe porady, może tam by Ci powiedzieli, co Ci przysługuje i o co mogłabyś się ubiegać?
 
Do góry