reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L 4 - kiedy iść, jakie wskazania ?

Bryszka fajny avatarek:tak: Skoro będziesz bezrobotna to powinny ci pomóc takie urzędy jak mops czy mopr,ale ja tez raczej w tym temacie jestem ciemna:sorry:
Ech durna ta cała polityka prorodzinna,już się o tym przekonałam a propos przedszkola.U nas w mieście zabrakło 246 miejsc dla 3-latków:szok: to jest skandal jakiś,bo co mamy z tymi dziećmi teraz zrobić???? nie stać mnie abym nie pracowała i siedziała z małym w domu:no:Teraz chodzi do prywatnego żłobka i kasy mamy na styk w miesiącu,ale przy drugim dziecku i mniejszej wypłacie (a po macierzyńskim jak zostanę na wychowawczym to bez wypłaty) to raczej rady nie damy.Kurcze namawiają na dzieci i ograniczają się do durnego becikowego ,które na wózek nie starczy,a co później co miesiąc robić???? zęby w tynk i tyle.Nikt nie pomaga.Te zasiłki z tego co słyszałam to też są śmiechu warte niecałe 100 zł miesięcznie,ja się pytam na co to starczy???? zwłaszcza z małym dzieckiem.
Załamać się idzie.

Bryszka ja jak będe miała okazję to zapytam cioci,ona jest radcą prawnym i wykłada prawo pracy u nas na szkole rodzenia.
 
reklama
Wiem mam tez taki zamiar, dopytać u źródełka ;) jestem trochę zagubiona ... ale wiem że bezczynnie siedząc działam na swoją niekorzyść ;)
 
Madziluku będe Ci mega wdzięczna oczywiście na własną rękę tez poszukam ... prośba pisz na PRV jak coś bo w zalewie informacji na naszym forum mogę się nie doszukać
 
Nie Madziulku niestety na macierzyńskim nie mają obowiązku przedłużyć, co uważam za absurd-ale w naszym kraju nic nie dziwi-ale doczytałam że Zus ma mi wypłacić zasiłek macierzyński w taki wymiarze jak chorobowy... to na jakieś pól roku mam alternatywe potem rok kuronia bo jestem spoza miasta ... i nie wiem co jeszcze wydaje mi się że jeszcze coś mi przysługuje... dla mnie to ważne bo muszę znaleźć stancję więc kasa jest mi ogromnie potrzebna ;(
Więc będe wdzięczna jeśli ktoś oblatany udzieli info ;)


Moja kolezanka z pracy byla w takiej sytuacji ze umowa o prace konczyla jej sie jeszcze przed porodem. Miala ja przedluzona tylko do dnia porodu. Nie mogla miec platnego urlopu macierzynskiego, poniewaz na nim nie przebywala. Jesli jestes samotna matka moze ci pomoc na pewno Urzad Miasta do spraw Socjalnych. Bedziesz mogla brac tam zasilek na dziecko - chyba 68zl miesiecznie plus dodatek jako samotna matak to chyba 180zl miesiecznie i jednorazowo 1000zl po narodzinach dziecka. Mozesz postarac sie o dofinansowanie do mieszkania zeby placic mniejszy czyns, jako samotna matka bez pracy. No i w Urzedzie Pracy mozesz tez brac zasilek dla bezrobotnych.


Zajrzyj do tematu "linkownia" tak wkleilam link z informacjami o zasilkach i becikowym.
 
Moja kolezanka z pracy byla w takiej sytuacji ze umowa o prace konczyla jej sie jeszcze przed porodem. Miala ja przedluzona tylko do dnia porodu. Nie mogla miec platnego urlopu macierzynskiego, poniewaz na nim nie przebywala. Jesli jestes samotna matka moze ci pomoc na pewno Urzad Miasta do spraw Socjalnych. Bedziesz mogla brac tam zasilek na dziecko - chyba 68zl miesiecznie plus dodatek jako samotna matak to chyba 180zl miesiecznie i jednorazowo 1000zl po narodzinach dziecka. Mozesz postarac sie o dofinansowanie do mieszkania zeby placic mniejszy czyns, jako samotna matka bez pracy. No i w Urzedzie Pracy mozesz tez brac zasilek dla bezrobotnych.


Zajrzyj do tematu "linkownia" tak wkleilam link z informacjami o zasilkach i becikowym.
Ale ja mam tą małą różnicę ze przez miesiąc załapię na macierzyński w pracy ........ i teraz pytanie czy potem zus przejmie wypłacanie zasiłku w mojej sytuacji... ehhh
 
Podejrzewam ze tutaj musialaby wystapic dobra wola pracodawcy aby przedluzyl on umowe az do dnia kiedy skonczy sie urlop macierzynski. Nie mam pewnosci, ale logicznie wydaje mi sie ze gdy stracisz zatrudnienie ZUS nie bedzie mial podstawy zeby wyplacac swiadczenie. Upewnij sie, bo byc moze jest taki przepis ktory nakazuje pracodawcy zapewnic ci posade az do konca macierzynskiego.
 
reklama
Podejrzewam ze tutaj musialaby wystapic dobra wola pracodawcy aby przedluzyl on umowe az do dnia kiedy skonczy sie urlop macierzynski. Nie mam pewnosci, ale logicznie wydaje mi sie ze gdy stracisz zatrudnienie ZUS nie bedzie mial podstawy zeby wyplacac swiadczenie. Upewnij sie, bo byc moze jest taki przepis ktory nakazuje pracodawcy zapewnic ci posade az do konca macierzynskiego.
to co piszesz jest logiczne... ale

"Z kolei jeśli pracownica zawarła umowę o pracę na czas określony (z wyjątkiem umowy o zastępstwo) lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży – umowa ta ulega przedłużeniu do dnia porodu. Po urodzeniu dziecka ma ona prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia, czyli po zakończeniu umowy o pracę"
ale jak to rozumieć????.
 
Do góry