reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
Witam się
biggrin.gif


u nas znowu piękna pogoda, aż chce się rano wstawać.
Ninka spała w nocy grzecznie od 20 do 6 rano, zjadła, pobawiła się trochę i znowu zasnęła. W ogóle jest dzisiaj bardzo grzeczna (mam nadzieję, że nie zapeszę).

Ja ostatnio jestem trochę nie w formie, taka ospała, smutna, ciągle bym spała... to chyba przesilenie wiosenne...

W weekend jedziemy w pierwszą dłuższą podróż, do mojej rodziny ponad 200 km. Już zaczynam przygotowania, żeby niczego nie zapomnieć.
 
a my chorobowi

ja mam jakąś dziwną infekcję górnych dróg oddechowych, a mała oprócz swojego ustępującego przeziębienia - w zasadzie katarek- dostała biegunkę :( właśnie szykujemy się do lekarzy:( na szczescie Viki w przeciwienstwie do mnie - jest w dobrym humorze:)
 
ja podobnie jak Becioo dieta bezmleczna. Mały miał kolki, kupe zielona strzelającą. Odkąd odstawiłam mleczko i wszytsko co z niego , jest super. Tylko mi kg w dół lecą... Moja dieta bardzo podobna ( śniadanie dżem, obiad coś gotowanego, kolacja jakaś wędlina). Jednak ja jestem mlekolubna i czekam tylko aż będę mogła w końcu napić się szklankę zimnego mleczka:-)

Dziwię się że mówicie żeby odstawić jabłko. Przecież to chyba najmniej uczulający owoc...

Boję się tylko że później Adaś będzie miał uczulenie na krowie mleko. Myślicie że to jest jednoznaczne że jeżeli alergia jest teraz to jak zacznie jeść stałe pokarmy to będzie się utrzymywać?

Suseł zazdroszczę przespanej nocki. Mój głodomorek je w nocy 2 razy:happy2:nooo czasami zdarzy się że raz.

u nas też piękna pogoda.Niebawem śmigam na dwór. Jakie kremy stosujecie dla maluchów na słońce?
 
Ewusia31, drób, kasze, ryż, jabłka, banany, pieczywo (najczęściej robione przez moją mamę bo zdrowsze), dżemy, maca, suchary, słonecznik, ziemniaki, marchew, brokuł, fasolka szparagowa, szpinak, pietruszka...

Jasne,że przygarniemy :tak:. Witaj!
pietrucha uczula i to bardzo,brokuł wzdyma-kolka,słonecznik i wszystko co ma pestki(śliwki,wiśnie)wzdumają i to bardzo,jabłuszko-kochane jabłuszko w brzuszku tak fermentuje że szok,maluszek nie ma szans na przełknięcie bez bólu,trzeba gotować.Banany też mogą uczulać.Pocieszające jest to,że większość produktów wprowadzona za kilka miesięcy bedzie ok:)

Boję się tylko że później Adaś będzie miał uczulenie na krowie mleko. Myślicie że to jest jednoznaczne że jeżeli alergia jest teraz to jak zacznie jeść stałe pokarmy to będzie się utrzymywać?

Suseł zazdroszczę przespanej nocki. Mój głodomorek je w nocy 2 razy:happy2:nooo czasami zdarzy się że raz.

u nas też piękna pogoda.Niebawem śmigam na dwór. Jakie kremy stosujecie dla maluchów na słońce?

skaza białkowa,alergia na mleko w wielu przypadkach znika z wiekiem.W moim domku u Krzysia nie ma,u Jasia nie ma,Grzegorz ma tylko na jaja.Dzieciaki wyrosły,dzięki Bogu.

Mam krem Nivea na każda pogode:)

ja tak z doskoku,mała w ogródku marudzi...
 
Ostatnia edycja:
ja podobnie jak Becioo dieta bezmleczna. Mały miał kolki, kupe zielona strzelającą. Odkąd odstawiłam mleczko i wszytsko co z niego , jest super. Tylko mi kg w dół lecą... Moja dieta bardzo podobna ( śniadanie dżem, obiad coś gotowanego, kolacja jakaś wędlina). Jednak ja jestem mlekolubna i czekam tylko aż będę mogła w końcu napić się szklankę zimnego mleczka:-)

Dziwię się że mówicie żeby odstawić jabłko. Przecież to chyba najmniej uczulający owoc...

Boję się tylko że później Adaś będzie miał uczulenie na krowie mleko. Myślicie że to jest jednoznaczne że jeżeli alergia jest teraz to jak zacznie jeść stałe pokarmy to będzie się utrzymywać?

Suseł zazdroszczę przespanej nocki. Mój głodomorek je w nocy 2 razy:happy2:nooo czasami zdarzy się że raz.

u nas też piękna pogoda.Niebawem śmigam na dwór. Jakie kremy stosujecie dla maluchów na słońce?

Na słońce używam nivea na słońce
Jeszcze polecam dla alergików krem SVR50, jest też Mustela, ale ona droga, z tańszych trzeba uważać, bo nie wszystkie są jeszcze dla naszych dzieciaczków, czasem od 6 miesiąca życia dopiero.

Z tym jabłkiem to jest tak, że nie wiadomo lepiej odstawić i najwyżej potem wprowadzać na nowo. Ja odstawiłam, ale u mnie trudno testować, bo Kubuś cały czas wysypany jest. Chociaż siostra mi mówiła, że jej dzieciaki bardziej jednak były, ale one to typowe azs mają. Skaza białkowa z reguły ustępuje do 18 mż, i nabiał chyba jest później wprowadzany do diety.
 
A my juz po spacerku, zanim wyszlysmy mialam powtorke z wieczoru, wrzask, moje dziecko nie do poznania, ale tym razem wina byla kupa, nadal nie zrobila, a rano zawsze byla mega, no i jak purknela i troszke wyszlo to sie na troszke uspokoila, na spacerku jak zwykle zasnela.
Niestety na podworku troszke zimno, a ja mam mega lenia....

vikingus zdrowka dla Was
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry