reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

A nasza w te ciepło jakoś więcej śpi.
Na spacer body krótki rękaw i cienkie spodenki.

Mąż przespał temat i zgodził się na opiekunkę. Oby nam z nią wyszło i oby nas na nią było stać (nie wiem jeszcze ile by chciała, ale w Toruniu tak około 800 zł biorą, a u Was?).
 
reklama
nasia Maja tez mnie woła jak tylko jej znikne z pola widzenia. Nawet do łazienki czasem nie moge wyjsc bo juz krzyczy, wroce i jest ok. Najsmieszniejsze ze ona tak woła aaaa aaaa ja sobie tłumacze, że woła Mama :) A propos niedługo nasze swieto, niektore z nas beda je obchodzic pierwszy raz. Ciekawe co mi córeczka zafunduje, moze ten ząbek?
W nocy sie kreciła koło 2 ale zasneła, obudziła sie o 4 i była cała w kupie. Założyłam jej 3 pampersa sleep&play ale chyba za luźny jej był. Plecy w kupie, na spiworku kupa, az przemokło na przescieradło i troszke na materac. Wogole robi ciagle wodniste kupki i dzisiaj nawet zielona walnęła. Jest ich zdecydowanie wiecej niz zwykle w ciagu dnia.

Nasza na dworze tez teraz krotko spi. Teraz ja polozylam do spania w domu, spuscilam rolety zeby slonce tak nie grzało. U nas w domu jest tak goraco, że musimy pomyslec o jakiejs małej klimie bo w zeszlym roku na dworze było 37 a u nas 36 stopni.

Ja teraz jak jest goraco zabieram wode na spacer. Ona tez z butelki za nic nie chce pic. Polize ten smoczek i tyle. Ale gdybym jej dała cycuszka to zassie zawsze...
 
A my na porannym spacerku znow placz mielismy - mala miala tylko bodziaka i sukienke, wiec raczej nie bylo jej za cieplo, jak ja wyciaglam z wozka to wypila sporo wody, pewnie cyca wypilaby chetniej, czesc spaceru przynioslam ja na rekach :/
u nas w domku na szczescie chlodno ;)
Wreszcie mi zasnela odetchne troszke, a potem moze pojedziemy na zakupy ;)))
 
My też po spacerku. Lolek spał 3 godziny w wózku:-). Moje ręce od słońca spieczone hehe. po południu wyślę męża na spacer a ja odeśpię nockę
 
My własnie wróciliśmy od lekarza-Maks przybrał tylko 400 g w 5 tygodni, więc jestem zmuszona przejść na karmienie mieszane Bebilonem pepti. Strasznie mi przykro, bo pierwszego syna karmiłam 11 miesięcy i teraz też tak chciałam. Dodatkowo dostaliśmy lekarstwo na ból brzucha, bo Mały drze się przy każdym karmieniu. A juz myslałam, ze ładnie przybiera na cycusiu, bo w ciągu pierwszych 5 tygodni przybrał 1,3 kg.

Mam pytanie do mam dających mm-sterylizujecie jeszcze butelki dzieciom, czy wystarczy je przelać wrzątkiem? I czy używacie wody mineralnej czy z kranu?
 
vive: Ja ma kupiony sterylizator parowy do mikrofali i tak sterylizuje butelki, bo poprostu jest mi wygodniej i szybciej niz przelewac woda. Ale jak jade do tesciowej, to nie biore go i wtedy przelewam wrzatkiem. Do sterylizatora wlewam wode przegotowana, ale to dlatego, ze po wodzie z kranu wewnatrz butelek osiada osad (kamien?). Do przygotowania jedzenia woda przegotowana, ale normalnie z czajnika, bo wczesniej gotowalam wode w garnuszku przez 5 min, ale po 2-gim miesiacu lekarz powiedzial, ze nie trzeba juz.
Sama sie zastanawiam, jak dlugo sterylizowac butelki, ale mysle ze wszelkie sterylizacje "porzuce" jak Mala zaczynie raczkowac, bo wtedy wszytsko bedzie wkladac do buzi, wiec i tak to nie bedzie mialo sensu :-)
 
Vive, zastanawiam się ile nasza przybrała, bo jak wchodzę z nią na wagę, to wychodzi mi, że coś mało. Jutro się okaże.
Czy Ty jesteś może na diecie bezbiałkowej z powodu skazy? Bo zastanawia mnie jak duże znaczenie ma nasza dieta w stosunku do jakości pokarmu.

Neta, tyle płaci koleżanka za 5 dni w tygodniu, 8 godzin dziennie. A jeszcze dwa lata temu płaciła 600 zł.
 
Ostatnia edycja:
witam po spacerku
my dzis chlodzilysmy sie przy fontannie taki skwar
rachel u mnie promocja pilnowanie malej za polowe ceny ful wypas
 
Ostatnia edycja:
reklama
My własnie wróciliśmy od lekarza-Maks przybrał tylko 400 g w 5 tygodni, więc jestem zmuszona przejść na karmienie mieszane Bebilonem pepti. Strasznie mi przykro, bo pierwszego syna karmiłam 11 miesięcy i teraz też tak chciałam. Dodatkowo dostaliśmy lekarstwo na ból brzucha, bo Mały drze się przy każdym karmieniu. A juz myslałam, ze ładnie przybiera na cycusiu, bo w ciągu pierwszych 5 tygodni przybrał 1,3 kg.

Mam pytanie do mam dających mm-sterylizujecie jeszcze butelki dzieciom, czy wystarczy je przelać wrzątkiem? I czy używacie wody mineralnej czy z kranu?

My mieliśmy podobną sytuację, z tym, że mnie się zaczął kończyć pokarm, chyba ze stresu przez te choroby Gabcia. A przez pierwszy miesiąc przybrał na cycu 1,5kg... Potem Mały się nie najadał i darł się przy piersi, wszyscy myśleli, że to brzuszek, a ja miałam za mało pokarmu i płakał, bo mu nie leciało. Żadne sposoby na zwiększenie laktacji nie pomogły, ani herbatki, ani częste dostawianie, ani odciąganie laktatorem... bolało to, ale już się pogodziłam... Teraz jesteśmy tylko na Pepti i Gabcio w miesiąc przybrał 800g, a nie jest jakimś żarłokiem, nie wypija tyle ile jest napisane na opakowaniu. Ja przelewam butelki wrzątkiem, nie wyparzam. Używam kranówki, ale ja z Łodzi, a u nas kranówka jedna z lepszych :)
 
Do góry