reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L u t y 2 0 1 1 - nasz wątek codzienny

reklama
Witajcie dziewczyny,

dawno nie zaglądałam bo się przeprowadzaliśmy i mieliśmy mnóstwo spraw na głowie. Ale wszystko przebiegło bardzo sprawnie i mieszkamy już na nowym mieszkanku, trochę bałaganu tylko jest.
Trochę bałam się jak Nina zareaguje na przeprowadzkę, ale na szczęście nie robi żadnych problemów. Zaaklimatyzowała się całkowicie:)
Co do zasypiania to jest trochę lepiej, trochę ją ponosze na rękach, trochę posiedzę na łóżku koło niej i zasypia. W sumie trwa to ok. 20 minut. Zobaczymy co będzie jak ją przeniesiemy do jej własnego pokoju a potem kupimy nowe mebelki i łóżko, takie już "dorosłe".
Dzisiaj ma bal przebierańców w żłobku, będzie pszczółką:)
Rozwija się super, mówi już pełnymi zdaniami, wszystko można zrozumieć. Uwielbia się bawić klockami- potrafi sama spędzić nad nimi nawet kilka godzin. Rośnie jak na drożdżach, ale głównie w górę- widzę po spódniczkach bo coraz krótsze. Na wadze dalej 11 kg.

Ja też marzę o piesku, ale chyba teraz nie mamy czasu na tak absorbujące zwierzę. Może jak Nina będzie chodzić do szkoły. Na razie chcemy sobie sprawić drugiego kota:)
 
Witam dziewczynki:-)
Bardzo,bardzo długo mnie tu nie było,aż wstyd:szok:
Kacper w miarę grzeczny,śpi dobrze. Jest wielki!!!! Dzis byliśmy na zaległym szczepieniu on ma 1 metr wzrostu i 20kg:szok: Nie ma takiej siatki centylowej,w której można go sprawdzić. Taki 2 latek w ciele 4 latka:tak:
A o nocniku to Kacper nawet nie słyszał,bo jest na niego za wielki,a na normalna toaletę za mały. Gadanie idzie mu średnio,pojedyncze wyrazy tylko,ale kumaty jest i wszystko co chce dostać to wyjęczy.
Pozdrawiam Was bardzo gorąco:-)
 
A tak sobie wygląda
 

Załączniki

  • powaga.jpg
    powaga.jpg
    37,1 KB · Wyświetleń: 45
  • uśmiech.jpg
    uśmiech.jpg
    42,9 KB · Wyświetleń: 48
  • zima.jpg
    zima.jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 49
cześć
My się rozwijamy z mówieniem, coraz więcej słówek i zlepków wyrazów :) z nocnikowaniem zatrzymaliśmy się na wołaniu kupki, ale dobre i to :) Lenka zrezygnowała od paru dni z picia mleka, nawet pod postacią kakao czy kaszki nie chce, trochę się martwię że będzie miała niedobory wapnia
a waży 12 kg przy wzroście 92 cm
P1020694.jpgP1020807.jpg
 
agunia fakt Twój syn to już wielki chłopak:)no i ta waga 20kg :szok:
angelika mój Szymek też długo nie założył rękawiczek, dopóki tata jakoś tak podszedł do niego, zagadał i ubrał i od tamtej pory sam pokazuje że trzeba założyć, no i ja mu pokazuje że mama też nosi rękawiczki.

Mój waży ponad 12 kg , głodomor z niego, apetyt ma, musi mieć zupę i drugie w sumie wszystko prawie wcina:)Z mową nadal krucho same pojedyncze słowa.
 
Agunia, fajny chłopak! Kurcze 20 kg, to mój prawie 6 latek waży niecałe 19 kg i ma jakieś 114 cm wzrostu, a córcia malutka, ok 82cm i niecałe 11kg, Margoz twoja Lenka wyzsza od mojej o 10cm, ale też dużo poważniej wygląda, taki przedszkolak już!

Co do rękawiczek, to u nas też z początku była wojna, nie i już, ale na szczęście ma starszego brata, który jest nadgorliwy w noszeniu rękawiczek , pracowaliśmy sporo nad nią i aktualnie nie ma już z tym problemu. Czasem tylko się buntuje, jak jej zakładam nie tę kurtkę/kombinezon co trzeba, ma ich trochę i musi znać (tzw wyczuć swój pot :-)), żeby dać sobie ubrać. Czapki też na polu nie ściąga - na szczeście, oczywiście pod warunkiem, że ją zna (nie jest nowa).

Fajnie, że się coś ruszyło w tym wątku, byle tak dalej!
 
Ostatnia edycja:
Witam sie i ja:-)

Nasze lutowe dzieciaki rosną jak na drożdżach, juz niedlugo pierwsze 2 latki będą:-)
vikiigus wrzuc jakąs fotkę naszej pierwszej 2 latki

My problemu z garderoba nie mamy ubiera wszystko, szal czape rekawiczki, tylko denerwuje ja samo ubieranie:-) ale to pewnie wszystkie tak maja.

Agunia31 ciebie to juz wieki nie było, Kacper spory chłopak, ja tu narzekam na nasze 90 cm i 13,5kg ehh:-). Kacperek do złobka chodzi? Jak tam mu zdrówko dopisuje?

Margoz Lenka wygląda normalnie jak 3 letnia dziewczynka:-), wysoka dziewczyna, u mojej tak wzrostu nie widac bo trochę bardziej zbudowana jest:-)

z dzisiejszego spacerku (reszte do fotek wrzuce)
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    30,8 KB · Wyświetleń: 31
reklama
Witam.
Gniesia Kacper w domu siedzi,bo ja nie pracuję,a ze zdrowiem to srednio. Teraz był zdrowy przez 1 msc,a tak to co chwilę coś. W styczniu zaległe szczepienie z sierpnia robił,to sobie wyobraź.
Ewitka mojej siostry syn ma 9 lat i waży 22,także Kacper by go zjadł:-)
Ogólnie tu u mnie spokojnie jest,dzieciaki do szkoły chodzą,Łukasz już 1 kl zawodówki,także leci jakoś. W tym roku moja córka(JEDYNA) ma komunię,także wydatek mnie czeka:tak:
Ale wkleję zdjęcie Oli jak miała 1 rok i jaka potrafiła być zła:tak:
Od małego lubiła chłopakami rządzić.
 

Załączniki

  • Ciemińscy (143).jpg
    Ciemińscy (143).jpg
    15,7 KB · Wyświetleń: 30
Do góry