reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 a szkoła

patinka1

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Sierpień 2016
Postów
16
Witam serdecznie. Mam pytanko.
Otoz w zeszlym roku chodzialm do szkoly typu "Zak" po podjeciu pracy zawalilam semestr, gdyz niestety coraz czesciej musialam pojawiac sie na weekendy w pracy. W 8 tyg ciazy wyladowalam w szpitalu (krwiak, odklejanie sie kosmowki) po wyjsciu ze szpitala bylam 14 dni na l4, pozniej moja gin zadecydowala ze juz do pracy nie wroce tzn pierwsze miesiace strasznie zle znosilam ciaze (niepowsciagliwe wymioty, nudnosci, mdlosci, straszbe bole brzucha, migrena, dusznosci. ) czesc dolegliwosci mam do tej pory a doszly kolejne. Ogolnie nie jest bardzo zle, ale tam gdzue pracuje nie moglabym wykonywac wiekszosci moich obiwiazkow. Pytanie brzmi czy l4 ciazowe jest rowniez przeciwskazaniem do uczesczania na wyklady? Czy pracodawca lub zus moze sie przyczepic , czy moga byc z tego powodu nieprzyjemnosci? Szczerze powiedziawszy z checia bym wrocila do pracy; brak mi kontaktu z ludzmi; ruchu....niestety jest to praca stojaca; dzwiganie, u stresu troche tez...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja jestem ma l4 od kwietnia termin mam za dwa miesiące i szkole normalnie na l4 zaocznie kończyłam w kwietniu to nie l4 lezace.
Jednak myślę ze jak masz zagrożenie ciąży to siedz na dupie bo to dopiero początek a jak masz dźwigać i stać to sorry zależy Ci żeby donosic czy nie? ??:/ trochę puste myślenie. ...
Jak chciałaś pracować mogłaś w ciążę nie zachodzić kurde wkurza mnie takie coś. ..
Ciaza zagrożona a ta do pracy. ....
 
Ja jestem ma l4 od kwietnia termin mam za dwa miesiące i szkole normalnie na l4 zaocznie kończyłam w kwietniu to nie l4 lezace.
Jednak myślę ze jak masz zagrożenie ciąży to siedz na dupie bo to dopiero początek a jak masz dźwigać i stać to sorry zależy Ci żeby donosic czy nie? ??:/ trochę puste myślenie. ...
Jak chciałaś pracować mogłaś w ciążę nie zachodzić kurde wkurza mnie takie coś. ..
Ciaza zagrożona a ta do pracy. ....
Powiem tak to że l4 jest "chory może chodzic" nie oznacza że może sobie chodzić gdzie chce. W przypadku kontroli z ZUS może mieć problemy jeśli się okaże że chodziła na wyklady

Napisane na Samsung S6 Edge w aplikacji Forum BabyBoom
 
olcia, nie do pracy, tylko do szkoły - autorka chce chodzić na wykłady.


Niby nie masz L4 leżące, ale w razie nalotu kontroli z ZUSu możesz mieć nieprzyjemności, no bo jak to - do pracy to niezdolna, a latać po uczelni może - zależy na kogo trafisz.
Koleżanki mówiły, że najlepiej w przypadku, kiedy masz kontrolę a nie ma Cię w domu mówić, że się było w aptece i pokazać paragon :/
 
Dziewczyny ja na tym l4 nie kisilam się w domu w ogóle chodziłam sobie normalnie do koleżanki czy na zakupy. .spacer
Nad . morzem bylam
Koleżanki tez tak robią
Na staraczkach tez no teraz pod koniec musze cały czas leżeć ale nie spotkałam się żeby kobietę w ciąży skontrolowali
Chyba ze zależy
No bo wiadomo ze pójście do sklepu to co innego niz dźwiganie w pracy czy cus
 
A ja slyszalam kilka historii o kontroli z Zus. Jedna tu na bb. Inna od kolezanki z innego forum. Zdarzaja się. I jeśli nie ma nas w domu to do wyjasnienia sprawy moga nam wstrzymac wyplaty.
 
Kilka moich koleżanek miało kontrole, o historiach z forum czy grup nie wspominam nawet.
Dokładnie, jeśli nie ma nas w domu podczas kontroli, to do czasu wyjaśnienia ZUS może wstrzymać wypłatę zasiłku.

olcia, pobytem w ciąży na wczasach nie radzę się chwalić, mało z tego, jak masz zdjęcia na Fejsie, to ktoś życzliwy może na Ciebie donieść i też będzie jazda, bo na L4 się takich rzeczy po prostu nie robi.
Jeśli ZUS pójdzie do Twojego lekarza z pytaniem, na jakiej podstawie wystawił zwolnienie, a on powie, że np. miałaś nudności, zawroty głowy, osłabienie, etc. to co, nagle wszystko na wakacjach przeszło?
Za duże ryzyko.

Teraz ZUS bardzo kontroluje ciężarne po tych akcjach z wyłudzaniem zasiłku macierzyńskiego poprzez zakładanie działalności...
 
reklama
L4 tyczy się również zwykłego wyjścia do sklepu a co dopiero wyjścia na uczelnię.. Nie ważne czy chodzące czy nie. Ja mam to szczęście, ze mi L4 płaci zakład. Oni kontroli nie robią, a nawet jeśli to wcześniej dzwonią żeby na darmo nie przychodzić jak mnie nie będzie.
 
Do góry