reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 ciąża i kwarantanna jaka wypłata

Beksa_91

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Październik 2020
Postów
85
Hej 😊Od połowy października przebywam na l4 z powodu ciąży, które jak wiem jest płatne 100%. Od 13 listopada przebywam na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą z pozytywnym wynikiem na COVID-1 i z tego co wiem na kwarantannie jest 80% zasiłku. Co w takim razie w mojej sytuacji? Czy będę miała płacone 100% czy przez to że dodatkowo jestem w kwarantannie kwota ta będzie pomniejszona do 80%. Może ktoś był już w takiej sytuacji i będzie umiał mi to wytłumaczyć. Mam nadzieję że będę miała 100% bo i tak i tak siedzę w domu i nie ucierpiał mój pracodawca z powodu mojej kwarantanny. Będę wdzięczna za odp. 😉
 
reklama
Normalnie do pracodawcy trafia Twoje zwolnienie ciążowe. O kwarantannie nawet teraz nie musisz informować (aczkolwiek nie wiem z kim był kontakt i ZUS może mieć ochotę sprawdzić zasadność zwolnienia).
Ale moim zdaniem normalnie dostaniesz 100%.
 
Normalnie do pracodawcy trafia Twoje zwolnienie ciążowe. O kwarantannie nawet teraz nie musisz informować (aczkolwiek nie wiem z kim był kontakt i ZUS może mieć ochotę sprawdzić zasadność zwolnienia).
Ale moim zdaniem normalnie dostaniesz 100%.
Pracodawca dostał dzisiaj jakaś informację z zusu że przebywam na l4 dlatego byłam trochę zdziwiona bo dzwonił pytać o co chodzi 😉
 
Dokumenty składa się w ZUS do 15 dnia miesiąca (w tym miesiącu to niedziela, więc do 16). ZUS mógł jeszcze nie przetworzyć dokumentów wysłanych przez pracodawcę - może stąd telefon ZUS do nich? By wiedzieli, że masz mieć liczone 100%?
 
Dokumenty składa się w ZUS do 15 dnia miesiąca (w tym miesiącu to niedziela, więc do 16). ZUS mógł jeszcze nie przetworzyć dokumentów wysłanych przez pracodawcę - może stąd telefon ZUS do nich? By wiedzieli, że masz mieć liczone 100%?
Ja do jutra mam zwolnienie od ginekologa i dzisiaj przyszło pismo z informacja o mojej kwarantannie. Ginekolog mi od jutra przedłuża dalej do kolejnej wizyty. No nic muszę czekać 😁
 
No to pewnie tak jak napisałam. ZUS dostał info, że jesteś na kwarantannie oraz Twoje zwolnienie od lekarza.
ZUS nie wie czy przypadkiem jednak nie dotarłaś do pracy i nie korzystasz ze zwolnienia. A nie wie tego, bo za październik jeszcze nie przetworzył dokumentów od Twojego pracodawcy ;p I chciał się tylko upewnić, że pracodawca wie, że masz zwolnienie.
 
reklama
Do góry