reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 ciążowe przed końcem umowy :(

Pracodawca musi przedłużyć umowę jeśli jest to 12tc. Sama ostatnio miałam podobną sytuację w pracy.. nie mogłam przedłużyć dziewczynie umowy bo prezes się nie zgodził..m
od pierwszego dnia ciąży kobieta jest "chroniona" nie można zwolnić ciężarnej
 
reklama
Pytaj :)
W ciąży kobiety zwolnić nie można (chyba że dyscyplinarnie), ale jeśli koniec umowy na czas określony przypada przed 12tc, to rozwiązuje się ona z upływem czasu na jaki została zawarta.
 
D d
Witam, jeśli podobny temat już był to przepraszam, nie znalazlam.
Jestem w 7 tygodniu trzeciej ciazy, wczesnej dwa razy poronilam. Pech chcial, że w tamtym tygodniu dostalam plamień przez 3 dni byłam na obserwacji w szpitalu, wszystko ok , ale mam zwolnienie do polowy lipca, a moja umowa na czas okreslony konczy sę za trzy dni. Ginekolog mówi że zwolnienie mam kontynuwac do konca ciązy. Na przedluzene umowy nie mam już więc co liczyć, musialam poinformować kadrową że jestem w ciąży, załamalam sę, Był ktoś w podobnej sytuacji? Czytalam, że zwolniene mogę cągnąć pół roku, czy jest ktoś kto się zna na tym? Boję się, że z dna na dzień zostanę z niczym
Witaj do dnia porodu masz L4 ciążowe nie obejmuje tego że można tylko pół roku . To raz , dwa do dnia porodu firma Ci płaci a później już ZUS .
 
reklama
@Brakujemiwiary No raczej koleżance została przedłużona umowa do dnia porodu (zapewne była po 12 tc, gdy umowa się kończyła). I stąd płacił zakład pracy, a potem dostała zasiłek macierzyński (bo w dniu porodu była pracownikiem).
 
Do góry