reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 ciążowe

Dołączył(a)
20 Sierpień 2020
Postów
13
Mam pytanko do dziewczyn które aktualnie są na l4 w związku z ciążą. Długo czekacie na przelew z Zus-u. ?Wypłatę w pracy dostawalam.zawsze ostatniego dnia miesiąca. Teraz powinnam otrzymać przelew z Zus-u, A tu nic. Zdaje sobie sprawę że przez koronacyrk mogą być opóźnienia i stąd moje pytanie ile czekałyscie na przelew?
 
reklama
Mam pytanko do dziewczyn które aktualnie są na l4 w związku z ciążą. Długo czekacie na przelew z Zus-u. ?Wypłatę w pracy dostawalam.zawsze ostatniego dnia miesiąca. Teraz powinnam otrzymać przelew z Zus-u, A tu nic. Zdaje sobie sprawę że przez koronacyrk mogą być opóźnienia i stąd moje pytanie ile czekałyscie na przelew?
od czerwca, podobno maja byc w pon
 
Ja pierwsze L4 miałam od kwietnia i kasę dostałam w czerwcu. Dopiero od czerwca wypłacają mi regularnie.
P.S. załóż sobie profil na PUE ZUS i w zakładce świadczeniobiorca-zasiłki będzie informacja o zwolnieniach i datach ich wypłacenia.
 
Najpierw dowiedz się czy Twój pracodawca(kadry) wysłał do zusu druk z-3 z datą twojego L4. Od tego dnia jak zus dostanie ma 30 dni na rozpatrzenie. I jak dziewczyny u gory pisały możesz podejrzeć decyzję na zus pue(mozesz zalogować się przez konto bankowe). Jak druk wysłany a zwlekają i nie odbierają to możesz im wysłać wiadomość też przez konto na zus pue (u góry po prawej stronie masz odnośnik) na odpowiedź czekasz ok 2 tyg ale zawsze odpisują.
Pracodawca (kadry) muszą wysyłać każde twoje zwolnienie na tym druku z-3..
Ja raz czekałam 3 mies. i raz 1,5 mies. (ciąża zagrożona więc L4 mam od 9tc)
 
Najpierw dowiedz się czy Twój pracodawca(kadry) wysłał do zusu druk z-3 z datą twojego L4. Od tego dnia jak zus dostanie ma 30 dni na rozpatrzenie. I jak dziewczyny u gory pisały możesz podejrzeć decyzję na zus pue(mozesz zalogować się przez konto bankowe). Jak druk wysłany a zwlekają i nie odbierają to możesz im wysłać wiadomość też przez konto na zus pue (u góry po prawej stronie masz odnośnik) na odpowiedź czekasz ok 2 tyg ale zawsze odpisują.
Pracodawca (kadry) muszą wysyłać każde twoje zwolnienie na tym druku z-3..
Ja raz czekałam 3 mies. i raz 1,5 mies. (ciąża zagrożona więc L4 mam od 9tc)
Dzięki za radę,
Jeśli oczywiscie ma ci wypłacać zus (poniżej 20 pracowników zatrudnionych)
Dzięki za radę, właśnie zakładam konto 🙂
 
reklama
reklama
Do góry