reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 i wypłacanie wynagrodzenia przez ZUS

Dołączył(a)
22 Kwiecień 2022
Postów
5
Cześć dziewczyny! Od niedawna jestem na zwolnieniu lekarskim które jak na razie wypłaca pracodawca. Firma zatrudnia mniej niż 20 osób, więc po 33 dniach zasiłek będzie wypłacać ZUS. Stąd moje pytanie, czy po tych 33 dniach muszę składać jakieś dokumenty do zusu?
 
reklama
Nie musisz zakład dokumentów, musi to zrobić pracodawca i w sumie od tego, w jakim terminie dokumenty złoży pracodawca zależy kiedy ZUS wypłaci Ci pierwsze pieniądze.
Zasadniczo od wpływu dokumentów od pracodawcy ZUS ma 30 dni na wypłatę świadczenia. U mnie to trwało 1,5 miesiąca, bo pracodawca złożył dokumenty z dwu tygodniowym opóźnieniem.
Także czasem warto sprawdzić u pracodawcy, czy wszystkie dokumenty od niego wyszły, bo ZUS wcześniej niż w ciągu 30 dni raczej wypłaty nie zrobi 😉
Kolejne wypłaty dostaje już normalnie - dzień po zakończeniu okresu l4
 
Do góry