reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 marzec 2019

Dziewczyny, czy ktoras otrzymala z Was zwolnienie lekarskie n a dluzej niz 30 dni?
Czy orientujecie sie, czy istnieje jakis przepis prawa okreslajacy, na jak dlugo moze zostac wypisane jednoratzowe zwolnienie?
 
reklama
Dziewczyny, czy ktoras otrzymala z Was zwolnienie lekarskie n a dluzej niz 30 dni?
Czy orientujecie sie, czy istnieje jakis przepis prawa okreslajacy, na jak dlugo moze zostac wypisane jednoratzowe zwolnienie?

Ja dostaje od wizyty do wizyty.. zazwyczaj 4tyg wiec 28 dni.
Czy moga na dluzej niz 30to nie wiem.. nie chce w blad Coe wprowadzac
 
Mi powiedzieli że nie moga na dłużej.
Może poszukaj gdzies w necie

Szukalam, szukalam i nic.
Bede musiala w czwartek porozmawiac z moja ginekolog na ten temat dokladnie, bo planuje wyjechac w syczniu za granice - w sumie juz na koniec grudnia - i mam nadzieje, ze ewentualnie tylko 1 raz bede musiala zjechac po przedluzenie zwolnienia, bo podroze w te i spowrotem samoloten pod koniec ciazy moga byc ryzykowne...
 
Szukalam, szukalam i nic.
Bede musiala w czwartek porozmawiac z moja ginekolog na ten temat dokladnie, bo planuje wyjechac w syczniu za granice - w sumie juz na koniec grudnia - i mam nadzieje, ze ewentualnie tylko 1 raz bede musiala zjechac po przedluzenie zwolnienia, bo podroze w te i spowrotem samoloten pod koniec ciazy moga byc ryzykowne...
Tylko pamiętaj by w Zusie podać adres pobytu
 
Szukalam, szukalam i nic.
Bede musiala w czwartek porozmawiac z moja ginekolog na ten temat dokladnie, bo planuje wyjechac w syczniu za granice - w sumie juz na koniec grudnia - i mam nadzieje, ze ewentualnie tylko 1 raz bede musiala zjechac po przedluzenie zwolnienia, bo podroze w te i spowrotem samoloten pod koniec ciazy moga byc ryzykowne...
To będziesz potem prowadzić ciążę za granicą? W takiej sytuacji (jeśli chcesz uniknąć przylatywania do Polski) powinnaś raczej się zainteresować tematem L4 za granicą i co dokładnie trzeba zrobić, żeby ZUS takie zwolnienie honorował.
W internecie z tego co pisze w Polsce L4 można wystawić na okres, w którym osoba nie powinna pracować, jednak nie dłuższy niż do dnia, w którym niezbędne jest przeprowadzenie ponownego badania stanu zdrowia. Dlatego ginekolodzy z reguły wystawiają na max. miesiąc, bo raczej terminy kolejnych kontrolnych wizyt w ciąży nie przekraczają tego okresu. Trochę ciężko byłoby uargumentować, że daje się kobiecie w ciąży 2 miesiące zwolnienia, bo jednak w międzyczasie powinna ona być pod kontrolą lekarza.
 
mogą wypisać l4 na dłużej. ja miałam wizytę 13.09 a zwolnienie do 19.10. jestem z kwietniowek, tak sobie czytam po innych forach hehe ;)
 
reklama
mogą wypisać l4 na dłużej. ja miałam wizytę 13.09 a zwolnienie do 19.10. jestem z kwietniowek, tak sobie czytam po innych forach hehe ;)

Czesc @Sylwiakp ! :)

Ja juz rozmawialam z moja ginekolog i mowila, ze generalnie robi sie problem przy zwolnieniach od 30 dni na dluzej, bo duzo dziewczyn w ciazy kombinowalo i sa wzmozone kontrole. Na szczeszie juz sobie tak wszytsko poukladalam, ze bedze pasowalo.

Ale dzieki za informacje!

Pozdrawiam
 

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
778 tys
Do góry