reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 na rocznej umowie

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2023
Postów
2
Cześć, od razu powiem, że byłam u radcy prawnego, żeby zadać to pytanie, ale gościu wiedział na ten temat tyle co ja.
Mam aktualnie umowę próbną na okres trzech miesięcy, za dwa tygodnie podpisuję umowę na rok. Jestem w 11 tygodniu ciąży, mogłabym iść na zwolnienie jeszcze na tej trzymiesięcznej, jednak wolę poczekać do rocznej (informowanie o ciąży pracodawcy w momencie podpisywania umowy nie jest konieczne). No i teraz jak to jest z okresem wyczekiwania? Czy na zwolnienie mogę iść od razu po podpisaniu rocznej umowy i ta próbna wlicza się do okresu wyczekiwania, czy muszę na rocznej miesiąc przepracować, żeby iść na zwolnienie?
 
reklama
Na zwolnienie możesz iść zawsze - co najwyżej za okres wyczekiwania nie dostaniesz wynagrodzenia.

Jeśli umowa próbna była umową o pracę, od której były odprowadzane obowiązkowe składki, to od nowej umowy nie będzie od nowa liczony okres wyczekiwania,

A na zwolnienie to możesz iść jak jesteś chora, Podpowiem, że ciąża to nie choroba.
 
Jasne, nie jest chorobą
Niestety kierowniczka wylewająca na pracowników swoje żale nieudanego życia nie pomaga w utrzymaniu spokojnej ciąży. Poza tym pracuję po 12 godzin i lekarz to chce, żebym poszła na zwolnienie jak najszybciej
Tak, umowa próbna jest umową o pracę
Dziękuję za odpowiedź
 
Do góry