reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 podczas urlpu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim

bietka84

szczęśliwa :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2011
Postów
5 834
witam

jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, do dnia 11.12 byłam na urlopie macierzyńskim, gdyż 27.06 urodziłam dziecko. Od dnia 12.12 jestem na urlopie wypoczynkowym (zaległym za rok 2011 i 2012) - zastosowałam się do Pani rady i zaraz po urlopie macierzyńskim złożyłam wniosek o urlop wypoczynkowy zgodnie z zasadą "bezpośredniości". W tym momencie mam problem z kręgosłupem (chyba od dźwigania mojego słodkiego ciężaru) - jutro będę u lekarza, co mam zrobić jeżeli on zaproponuje mi L4. Jeżeli przerwę urlop wypoczynkowy zwolnieniem lekarskim, to czy przerywam zasadę bezpośredniości ??? Pracodawca ma obowiązek udzielić mi pozostałej reszty urlopu wypoczynkowego , kiedy przestanę chorować? Czy może po chorobie nakazać mi powrót do pracy i nie udzielić mi pozostałej (przerwanej) części urlopu wypoczynkowego.
Dodam iż złożyłam wniosek o urlop za 2011 i 2012 rok, a teraz jeszcze przysługuje mi 26 dni za 2013 rok (zamierzam złożyć wniosek).
Proszę o poradę.

dziękuję, pozdrawiam.
 
reklama
jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, do dnia 11.12 byłam na urlopie macierzyńskim, gdyż 27.06 urodziłam dziecko. Od dnia 12.12 jestem na urlopie wypoczynkowym (zaległym za rok 2011 i 2012) - zastosowałam się do Pani rady i zaraz po urlopie macierzyńskim złożyłam wniosek o urlop wypoczynkowy zgodnie z zasadą "bezpośredniości". W tym momencie mam problem z kręgosłupem (chyba od dźwigania mojego słodkiego ciężaru) - jutro będę u lekarza, co mam zrobić jeżeli on zaproponuje mi L4. Jeżeli przerwę urlop wypoczynkowy zwolnieniem lekarskim, to czy przerywam zasadę bezpośredniości ???
Jesli dostanie Pani L4 na siebie to przerwie Pani urlop wypoczynkowy.

Pracodawca ma obowiązek udzielić mi pozostałej reszty urlopu wypoczynkowego , kiedy przestanę chorować?
Tu opinie są różne. Z pewnoscią kolejny urlop nie jest już urlopem bezpiośrednio po urlopie macierzyńskim i pracodawca nie musi przsunąć (wydłużyć) Pani urlopu o czas trwania zwolnienia. Dyskusyjne jest tylko (i tu nie ma zgodnosci) co w sytuacji jeśli zwolnienie trwałoby krócej niż planowany urlop. Np. od jutra miałaby Pani przypuśćmy jeszcze 5 tyg. urlopu, zwolnienie trwa np. 2 tyg to co z 3 tygodniami urlopu.

Czy może po chorobie nakazać mi powrót do pracy i nie udzielić mi pozostałej (przerwanej) części urlopu wypoczynkowego.
Musi się Pani z tym liczyć.

Dodam iż złożyłam wniosek o urlop za 2011 i 2012 rok, a teraz jeszcze przysługuje mi 26 dni za 2013 rok (zamierzam złożyć wniosek).
Nawet bez zwolnienia lekarskiego pracodawca nie musi udzielić Pani urlopu za 2013 teraz. Nie bezie on bowiem bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.
 
Do góry