reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

L4 podczas urlpu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez bietka84, 1 Styczeń 2013.

 1. bietka84

  bietka84 szczęśliwa :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam

  jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, do dnia 11.12 byłam na urlopie macierzyńskim, gdyż 27.06 urodziłam dziecko. Od dnia 12.12 jestem na urlopie wypoczynkowym (zaległym za rok 2011 i 2012) - zastosowałam się do Pani rady i zaraz po urlopie macierzyńskim złożyłam wniosek o urlop wypoczynkowy zgodnie z zasadą "bezpośredniości". W tym momencie mam problem z kręgosłupem (chyba od dźwigania mojego słodkiego ciężaru) - jutro będę u lekarza, co mam zrobić jeżeli on zaproponuje mi L4. Jeżeli przerwę urlop wypoczynkowy zwolnieniem lekarskim, to czy przerywam zasadę bezpośredniości ??? Pracodawca ma obowiązek udzielić mi pozostałej reszty urlopu wypoczynkowego , kiedy przestanę chorować? Czy może po chorobie nakazać mi powrót do pracy i nie udzielić mi pozostałej (przerwanej) części urlopu wypoczynkowego.
  Dodam iż złożyłam wniosek o urlop za 2011 i 2012 rok, a teraz jeszcze przysługuje mi 26 dni za 2013 rok (zamierzam złożyć wniosek).
  Proszę o poradę.

  dziękuję, pozdrawiam.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jesli dostanie Pani L4 na siebie to przerwie Pani urlop wypoczynkowy.

  Tu opinie są różne. Z pewnoscią kolejny urlop nie jest już urlopem bezpiośrednio po urlopie macierzyńskim i pracodawca nie musi przsunąć (wydłużyć) Pani urlopu o czas trwania zwolnienia. Dyskusyjne jest tylko (i tu nie ma zgodnosci) co w sytuacji jeśli zwolnienie trwałoby krócej niż planowany urlop. Np. od jutra miałaby Pani przypuśćmy jeszcze 5 tyg. urlopu, zwolnienie trwa np. 2 tyg to co z 3 tygodniami urlopu.

  Musi się Pani z tym liczyć.

  Nawet bez zwolnienia lekarskiego pracodawca nie musi udzielić Pani urlopu za 2013 teraz. Nie bezie on bowiem bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.
   
 3. reklama
 4. bietka84

  bietka84 szczęśliwa :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dziękuję Pani bardzo
   

Poleć forum