reklama

L4 podczas urlpu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez bietka84, 1 Styczeń 2013.

1. bietka84

bietka84 szczęśliwa :)

witam

jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, do dnia 11.12 byłam na urlopie macierzyńskim, gdyż 27.06 urodziłam dziecko. Od dnia 12.12 jestem na urlopie wypoczynkowym (zaległym za rok 2011 i 2012) - zastosowałam się do Pani rady i zaraz po urlopie macierzyńskim złożyłam wniosek o urlop wypoczynkowy zgodnie z zasadą "bezpośredniości". W tym momencie mam problem z kręgosłupem (chyba od dźwigania mojego słodkiego ciężaru) - jutro będę u lekarza, co mam zrobić jeżeli on zaproponuje mi L4. Jeżeli przerwę urlop wypoczynkowy zwolnieniem lekarskim, to czy przerywam zasadę bezpośredniości ??? Pracodawca ma obowiązek udzielić mi pozostałej reszty urlopu wypoczynkowego , kiedy przestanę chorować? Czy może po chorobie nakazać mi powrót do pracy i nie udzielić mi pozostałej (przerwanej) części urlopu wypoczynkowego.
    Dodam iż złożyłam wniosek o urlop za 2011 i 2012 rok, a teraz jeszcze przysługuje mi 26 dni za 2013 rok (zamierzam złożyć wniosek).
    Proszę o poradę.

dziękuję, pozdrawiam.

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jesli dostanie Pani L4 na siebie to przerwie Pani urlop wypoczynkowy.

Tu opinie są różne. Z pewnoscią kolejny urlop nie jest już urlopem bezpiośrednio po urlopie macierzyńskim i pracodawca nie musi przsunąć (wydłużyć) Pani urlopu o czas trwania zwolnienia. Dyskusyjne jest tylko (i tu nie ma zgodnosci) co w sytuacji jeśli zwolnienie trwałoby krócej niż planowany urlop. Np. od jutra miałaby Pani przypuśćmy jeszcze 5 tyg. urlopu, zwolnienie trwa np. 2 tyg to co z 3 tygodniami urlopu.

Musi się Pani z tym liczyć.

Nawet bez zwolnienia lekarskiego pracodawca nie musi udzielić Pani urlopu za 2013 teraz. Nie bezie on bowiem bezpośrednio po urlopie macierzyńskim.

3. reklama
  4. bietka84

bietka84 szczęśliwa :)

dziękuję Pani bardzo

Poleć forum