reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 w ciazy-kontrola ZUS

reklama
Ja na 2 wszędzie chodzilam i jezdzilam później jak musialam leżeć w połowie to leżałam prawie do końca ciąży ale do 24 tyg normalnie nawet nie wiedziałam że zus może kontrolować:p
ale na 2 chyba nikogo nie kontrolują?
 
Olcia
U nas jedna lipcowka miala kontrole na 2 nie bylo jej w domu.Zostawili jej kartke ze byli i ze ma napisac wyjasnienia gdzie byla.Napisala im ze na spacerze w aptece po witaminy i tyle.Zadnych konsekwencji nie miala nikt jej paragonow donosic nie kazala itp.Pozniek juz zadnej kontroli nie miala.Wyplate z zus dostawala.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do ok 25 Tc miałam jedynkę i nie miałam żadnej kontroli, później zmieniłam lekarza, a tamten od razu wpisał mi dwójkę :)
 
Witajcie. Podepne sie do wątku bo.moje pytanie dotyczy tego samego. Kiedy należy i w jaki sposób poinformować pracodawce? Ja żadnego zaświadczenia od ginekologa nie dostałam Ale l4 chciała mi dac Ale ja sie dobrze czuje i nie wzięłam.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witajcie. Podepne sie do wątku bo.moje pytanie dotyczy tego samego. Kiedy należy i w jaki sposób poinformować pracodawce? Ja żadnego zaświadczenia od ginekologa nie dostałam Ale l4 chciała mi dac Ale ja sie dobrze czuje i nie wzięłam.

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
Pracodawcę możesz poinformować kiedy chcesz i nie musisz mieć zaświadczenia od ginekologa.to chodzi o to że jeśli poinformujesz pracodawcę o ciąży to on musi Ci zapewnić odpowiednie warunki pracy np.max.8 godzin dziennie,zero nadgodzin,dźwigania,4 godz. przed komputerem potem przerwa itp. lub zmienic stanowisko pracy nie zmniejszajac zarobkow (pomimo mniejszej ilości godzin ). niektórzy pracodawcy życzą sobie takie zaświadczenie zanim dostosuja pracę do ciężarnej. Gin ekolodzy nie robią problemów z wystawieniem takiego zaświadczenia.trzeba tylko poprosić :)
 
Dziękuję za odpowiedz;) u mnie praca jest na spokojnie mogę pracować i nie muszą nic zmieniać.. . Ale zaczęłam ja jak już byłam w ciąży a nie wiedzialam;( i.strasznie boję sir powiedzieć...

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie masz obowiązku informowania pracodawcy od razu, tym bardziej jeśli Twoje warunki pracy są ok i nie trzeba ich zmieniać, a Ty sama czujesz się na tyle dobrze, że możesz pracować nie musisz się spieszyć z informacją o ciąży, to Twój wybór kiedy powiesz. Jeśli pracodawca jest ok to warto go poinformować o ciąży, żeby nie było zaskoczenia gdy z dnia na dzień będziesz musiała np zostać w domu na zwolnieniu, ale to już zależy od Ciebie i od tego jakiego masz pracodawcę. Ja chciałam być fair w stosunku do pracodawcy i powiedziałam od razu o ciąży i to był mój błąd i początek końca mojej dobrej opinii i kariery w tym miejscu... Tak więc wszystko zależy od okoliczności!
 
Do góry