reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciąży

A dostałabym zwolnienie od przyszłego tygodnia czy trzeba czekać do 5/6 tygodnia? 😔
Bez potwierdzenia ciąży ( serduszka ) przynajmniej u nas lekarze nie wystawiają zwolnienia z kodem B .
Są lekarze którzy na tak wczesnym etapie nie chcą dawać l4 i np sugerują rozmowę z pracodawca o zmianę stanowiska na lżejsze . Zależy jak się trafi .
jestesm brygadzistka na dziale produkcji . Dziewczyny jak tylko mi wspominały ze mogą byc w ciąży odrazu dostawały lżejsze stanowiska i jak biło serduszko to wtedy na l4 szły
 
reklama
Bez potwierdzenia ciąży ( serduszka ) przynajmniej u nas lekarze nie wystawiają zwolnienia z kodem B .
Są lekarze którzy na tak wczesnym etapie nie chcą dawać l4 i np sugerują rozmowę z pracodawca o zmianę stanowiska na lżejsze . Zależy jak się trafi .
jestesm brygadzistka na dziale produkcji . Dziewczyny jak tylko mi wspominały ze mogą byc w ciąży odrazu dostawały lżejsze stanowiska i jak biło serduszko to wtedy na l4 szły
Tez pracowałam na produkcji , ale nie jako brygadzistka :D jako normalny pracownik . Chciałabym mieć taka przełożoną :D
 
Skoro mowa o l4 w ciąży to nie będę nowego tematu zakładać 🙂
Ja zakładałam, że gdy już zajdę to chętnie jeszcze bym popracowała przez parę tygodni. Ale wiem już że od razu będzie l4. Hałas, duże zapylenie, praca w parach więc nie ma opcji żeby dziewczyna w ciąży zwolniła tempo.
Praca czysto fizyczna, podnoszenie ,schylanie się, ciągnięcie wózka, pakowanie. Praktycznie każdy ma problem z kręgosłupem. Praca stojąca, na zmiany.
Szefowa gdy słyszy że dziewczyna jest w ciąży to od razu każe iść po l4.
Także zostało mi już tylko odliczanie do wizyty ginekologicznej.
 
Skoro mowa o l4 w ciąży to nie będę nowego tematu zakładać 🙂
Ja zakładałam, że gdy już zajdę to chętnie jeszcze bym popracowała przez parę tygodni. Ale wiem już że od razu będzie l4. Hałas, duże zapylenie, praca w parach więc nie ma opcji żeby dziewczyna w ciąży zwolniła tempo.
Praca czysto fizyczna, podnoszenie ,schylanie się, ciągnięcie wózka, pakowanie. Praktycznie każdy ma problem z kręgosłupem. Praca stojąca, na zmiany.
Szefowa gdy słyszy że dziewczyna jest w ciąży to od razu każe iść po l4.
Także zostało mi już tylko odliczanie do wizyty ginekologicznej.
A gdzie tu pytanie?
 
Do góry