reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciąży

Ale nie patrza na to jak na nową umowę, bo jest płatnik ten sam dowiadywałam się o tym więc wiem co mówię.
Tylko pytanie czy na pewno miała odprowadzane składki na zleceniu.
Ok,może nie patrzą ale nie zmienia to faktu,że to widać. Pracowałam w kadrach i tych druków wysyłałam setki. Nie da się tego przeoczyć. Nie mniej jednak jak były odprowadzane składki chorobowe to jest to bez znaczenia dla autorki pytania.
 
reklama
@angeliskax zus wdzi zmianę umowy bo zmienia się kod pracownika.
@Caroline24 ja się jeszcze dopytam czy Ty na pewno miałaś odprowadzane składki chorobowe. Bo one nie są obowiązkowe i są tylko na Twój wniosek.
I to nie Ty decydujesz o przejsciu na zwolnienie tylko lekarz.
Tak, rozumiem że o tym decyduje lekarz, po prostu "martwię się na zapas" czy podołam jeszcze pracując. Ostatnio siedzę jak na szpilkach i tak jak mówię, jedną nogą byłam już w innej pracy;)Co do składek na 99% tak, odprowadzałam dobrowolnie, ale jeszcze sie upewnię w poniedziałek
 
Tak, rozumiem że o tym decyduje lekarz, po prostu "martwię się na zapas" czy podołam jeszcze pracując. Ostatnio siedzę jak na szpilkach i tak jak mówię, jedną nogą byłam już w innej pracy;)Co do składek na 99% tak, odprowadzałam dobrowolnie, ale jeszcze sie upewnię w poniedziałek
Sprawdziłam, przez caly okres kiedy bylam na zleceniu odprowadzałam składki na dobrowolne ubezpieczenie społeczne + chorobowe. Tylko czy ZUS widzi zmianę umowy jako kontynuacje zatrudnienia czy nowa prace 😊
 
Sprawdziłam, przez caly okres kiedy bylam na zleceniu odprowadzałam składki na dobrowolne ubezpieczenie społeczne + chorobowe. Tylko czy ZUS widzi zmianę umowy jako kontynuacje zatrudnienia czy nowa prace 😊
Społeczne nie jest dobrowolne. Może społeczne i zdrowotne?
 
Cześć, w trakcie zmiany pracy dowiedziałam się że jestem w ciąży, z tego powodu zdecydowałam się zostać z obecnym pracodawcą bo głupio by mi było wręczać zwolnienie nowemu pracodawcy po kilku miesiącach pracy. W obecnej pracy pracowałam 7msc na umowie zleceniu, teraz 3 miesiąc idzie umowa na czas nieokreślony. To jest praca biurowa, mam ogromną ilość pracy po godzinach i w weekendy, nawał obowiązków, stres przez który mam objawy nerwicy lękowej i nieprzyjemną atmosferę (dlatego chciałam ją zmienić). Czy będąc na moim miejscu poszłybyście od razu na L4? Jestem w 5 tyg ciąży. Czy ZUS może podważyć zatrudnienie? Mam umowę na czas nieokreślony od marca br ale w firmie pracowałam od sierpnia zeszłego roku.

Trzymajcie się ciepło,
Ja miałam podobnie, najpierw staż, potem umowa na czas określony, która za kilka miesięcy wygasa. W momencie kiedy się dowiedziałam o ciąży przyszła także informacja o likwidacji placówki w której pracuje. Atmosfera była fatalna. Poszłam na l4 i nie żałuję. Do teraz żadnej kontroli ani niczego innego podobnego nie miała. Na początku trochę się bałam tej kontroli ale teraz to już nie.
 
reklama
To ty musisz wiedziec jak sie czujesz, czy dasz rade chodzic do oracy czy nie i co jest dla ciebie najwazniejsze. Jesli masz stresujaca prace i nadgodziny ktorymi pracodawca nie powinien cie obciazac w trakcie ciazy to zrob to co dyktuje ci serce. Jesli uwazasz ze powinnas isc na l4 to ic i nikomu nic do twojej decyzji. Jesli lekarz ci wypisze zwolnienie to sie nie biczuj i odpoczywaj😊 co do kontroli z ZUS to ja caly ojres ciazy bylam na l4 i nikt mnie nie kontrolowal. Powodzenia i duuzo odpoczynku.
 
Do góry