reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 w ciazy

Dołączył(a)
9 Listopad 2017
Postów
12
witam, jestem w 10 tyg ciazy , na pierwszej wizycie (6tydz) lekarz chcial odrazu mi dac zwolnienie ale ja niechcialam bo chcialam dopracowac jeszcze caly luty. wczoraj mialam wizyte i poprosilam o zwolnienie a lek mi powiedzial ze on tylko i wylacznie moze wypisywac zwolnienie na 182 dni, reszte zus i ze po 182 dniach on mi da jakis druk ja mam isc do zusu oni wypelniaja i przynosze znowu do lekarza czy jakos tak i ze zus mnie bedzie wzywal na komisje lekarska i moze odwolac moje zwolnienia dalsze. wiec pytam jak to wkoncu jest kobieta w ciazy ma prawo do platnego zwolnienia przez cala ciaze to co on mnie nastraszyl komisjami. prosze wytlumaczcie mi to. czy mam sie czego obawiac. jakie moga byc konsekwencje. a na l4 jestem poniewaz juz maja osobe na moje miejsce i poprostu niechca mnie w pracy bo za mnie nikt nie bedzie pracowal, a pracuje w supermarkecie i nie tylko na kasie ale magazyn, towar itp.Te 182 dni braknie mi do konca ciazy,bede w 8-9 mies i co przeciez do pracy nie wroce,
pozdrawiam
 
reklama
Wydaje mi się, że lekarzowi chodziło o to, że na L4 możesz być niby 182 dni. On Ci potem i tak wystawi kolejne, ale istnieje szansa, że ZUS niby zainteresuje się Twoim przypadkiem. Jeśli rzeczywiście będzie tak jak mówisz, czyli wypada wówczas 8/9 miesiąc, to oczywiste że nikt nie będzie Cię ciagnął do pracy. Przynajmniej tak mi się wydaje.
 
witam, jestem w 10 tyg ciazy , na pierwszej wizycie (6tydz) lekarz chcial odrazu mi dac zwolnienie ale ja niechcialam bo chcialam dopracowac jeszcze caly luty. wczoraj mialam wizyte i poprosilam o zwolnienie a lek mi powiedzial ze on tylko i wylacznie moze wypisywac zwolnienie na 182 dni, reszte zus i ze po 182 dniach on mi da jakis druk ja mam isc do zusu oni wypelniaja i przynosze znowu do lekarza czy jakos tak i ze zus mnie bedzie wzywal na komisje lekarska i moze odwolac moje zwolnienia dalsze. wiec pytam jak to wkoncu jest kobieta w ciazy ma prawo do platnego zwolnienia przez cala ciaze to co on mnie nastraszyl komisjami. prosze wytlumaczcie mi to. czy mam sie czego obawiac. jakie moga byc konsekwencje. a na l4 jestem poniewaz juz maja osobe na moje miejsce i poprostu niechca mnie w pracy bo za mnie nikt nie bedzie pracowal, a pracuje w supermarkecie i nie tylko na kasie ale magazyn, towar itp.Te 182 dni braknie mi do konca ciazy,bede w 8-9 mies i co przeciez do pracy nie wroce,
pozdrawiam
w ciąży możesz przebywać 270 dni na zwolnieniu z tym że na druczku musi być kod "B"
i jeśli coś się dzieje to ginekolog cała ciąże może wypisywać zwolnienie, a to co lekarz Ci mówi to pierwsze słyszę...
 
Druk z kodem B i cala ciaze jestes na zwolnieniu. Ja mialam l4 od początku z kodem B do dnia porodu;)
100% platne..Rzadko sprawdzają kobiety w ciazy..chodzi wiesz o co..ale mnie nie sprawdzili ani razu;)
Pierwsze slysze co on mowi.
Musi Ci dac do dnia porodu .
 
Hej!
Zwolnienie lekarskie ciążowe może być wystawiane przez 270 dni. 182 dni jest w przypadku zwykłego zwolnienia. Zdarza się, że zus przeprowadza kontrolę. Ja mam działalność gospodarcza i też jestem na zwolnieniu od sierpnia. Zus mnie kontrolował raz w domu i też napisał do mojego lekarza. Mój lekarz wysłał historię choroby i póki co nam spokój. Jutro już kończy mi się 37 tydzień ciąży. Nie wiem jak to jest jak ktoś pracuje na etacie. Pozdrawiam serdecznie
 
Hej!
Zwolnienie lekarskie ciążowe może być wystawiane przez 270 dni. 182 dni jest w przypadku zwykłego zwolnienia. Zdarza się, że zus przeprowadza kontrolę. Ja mam działalność gospodarcza i też jestem na zwolnieniu od sierpnia. Zus mnie kontrolował raz w domu i też napisał do mojego lekarza. Mój lekarz wysłał historię choroby i póki co nam spokój. Jutro już kończy mi się 37 tydzień ciąży. Nie wiem jak to jest jak ktoś pracuje na etacie. Pozdrawiam serdecznie
Mnie nie kontrowali koleżanek tez nie :)
 
mam b na zwolnieniu. on tlumaczyl ze kolejne zwolnienia niby zus wystawia, albo zle zrozumialam ale tak mi mowil. no i nastraszyl mnie
 
Dokladnie zus nie wystawia zwolnien w ciąży ..Lekarz wystawia a po 32 dniach przestaje płacić pracodawca i placi zus..
Moze zmien lekarza bo kreci...
 
reklama
Do góry