reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, zasiłki, urlopy wypoczynkowe, wychowawcze , macierzyńskie

reklama
wiecie co ja zrobiłam? od razy plis help. otoz przegapiłam date konca mojego macierzyńskiego o 2 tygodnie, wiec szybko w zeszły poniedzialek wysłałam wnioski o urlopy. najpier okolicznosciowy tak? a potem wypoczynkowy? no i nie wiem co teraz z tym? bo w srode dostałam pismo od pracodawcy, ze mam podac przyczyne braku gotowosci do podjecia pracy. oni jeszcze nie odebrali tych moichlistow, a nadałam na ZPO, bo mieszkają w toruniu, a siedzibą firmy jest mieszkanie w bydgoszczy, ktore komuś wynajmują.słyszałam, ze urlop muszą mi dać.co wy na to? potem najlepiej jutro wyśle wniosek owychowawczy. ale nie wiem czy mogew tej sytuacji?
 
Kurcze, szerlock, jak mogłąs to przegapić???
No ale stało się. Jeśli dotąd nie wyrzucili Cię za porzucenie pracy, to w sumie nie jest źle. mam nadzieje, że wszystko Ci sie ułoży.

Może odpisz na pismo, że zaraz po wypoczynkowym chcesz iść na wu\ychowawczy, a do pracy nie jesteś gotowa, bo nie masz z kim dziecka zostawic.
 
krupko nie wiem jak moglam to przegapic. ja wyliczyłam sobie, ze konczy mi sie 24-09, a nie 14-09. boje sie z deczka, ale kurde jak mi wpisze paragraf to trudno. no nie zabije sie. na razie jestem na urlopie, o ktory pisałam po 2 tyg opzonienia, ale słyszałam, ze urlop sie nalezy, wiec jak sie uda to teraz jestem na urlopie wypoczynkowym, a dzis juz napisałam o wychowawczy.
wy same liczyłyscie sobie macierzynski czy moze pracodawca powinien wyliczyc i takie info przysłac?
 
becikowe z urzędu miasta dostaje sie gdy dochod netto na odobę w rodzinie nie przekracza 1004 zł. my sie niestety nie łapiemy. i od wrzesnie mozna składac zaświadczenie o dochodach za 2006 rok. tu tez klapa.

ja niestety na wychowawczym dostawac kasy nie będę. i jest mi wszystko jedno czy bede na wych czy nie,. jak bede to jedynie dlatego zeby wkurzyc pracodawce. sama nie wiem co robic. nie chce byc złosliwa.
ale na wychowawczym leca zdaje sie lata pracy a do emeryturki sie kiedys moze przydac...:-D
 
Mi kadry same przysłały info do kiedy mam macierzyński. Dostarczyłam im tylko ksero aktu urodzenia i sami przysłali. Napisali też że mam po wychowawczym wykorzystać wypoczynkowy tyle i tyle dni i że przusługuje mi tez wychowawczy. I....................................... złożyłam wniosek o wychowawczy. Miał być do końca roku ale w końcu wyszło do 23 marca. Bo moja mama (pod jej opieką ma być Rafał) mówi:- "przesiedź z nim jeszcze zimę" -no i przesiedzę
 
reklama
to ja mam taki news: otoz 5-10-2007 wyrzucili mnie z pracy z art. uwaga!!! 52&1 czyli ciezkie naruszenie obowiązkow pracownika. wiec poszłam do inspekcjipracy, gdzie okazało sie, iż nie jest to ani cięzkie ani powod do zwolnienia w trybie natychmiastowym, a jedynie zła wola pracodawcy, ktory nie pozwolił mi skorzystac z mojego prawa, czyli z urlopu wypoczynkowego z uwagi na mojbład w wyliczeniu macierzynskiego i kazała mi pozew złozyc do sądu co tez niniejszym uczynie, by sobie nie mysleli, ze jestem jakas nierozgarnięta i nie wiem jakie są moje prawa. spodziewałam sie tego i nie jest to dla mnie zaden sszok, ale nie odpuszcze im. jak przegram trudno, ale nie ma takiej możliwosci. co najwyzej ugoda. no to walczę.
 
Do góry