reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4, ZUS, becikowe, urlop macierzyński

Olcia - niestety nie pomogę, chociaż tak na logikę to wydaje się, że powinni liczyć tylko z okresów składkowych.

Madzia - becikowe jest i tak jak piszesz jest kryterium dochodowe na osobę (wliczając już maluszka)
 
reklama
Ja też, jak mam tam iść to mnie skręca:p rzadko odwiedzam to miejsce, bo w końcu dałam sobie spokój , jak kazali mi przynieść papierek, który jak się okazało był niepotrzebny , a ja musiałam go wywalczyć, i nasłuchać się różnych niemiłych słów:/ Któregoś razu miałam złożone dokumenty, i coś musiałam jeszcze donieść, więc to dostarczyłam, a rodzinnego nie otrzymałam:crazy: Jestem taka, że nie lubię się prosić, i w sumie wiedziałam, że powinnam dostać rodzinne, ale bałam się, że coś źle wypełniłam czy coś i to dlatego mi nie wypłacili:szok: Więc w końcu zebrałam się i poszłam się dowiedzieć o co chodzi, a chodziło o to, że Pani zapomniała odhaczyć w komputerze , że wszystko jest ok, i dlatego mi wstrzymali:eek: Koniec końców wyrównali mi za chyba 3 miesiące:-p ja zawsze prosiłam, żeby mi napisali, albo sama notowałam co trzeba przynieść, a i tak zawsze czegoś brakowało:wściekła/y: ostatecznie za dużo zarabiam na naszą trójkę więc tego marnego rodzinnego nie dostanę, bo przekracza parę groszy ha ha
 
Ja też, jak mam tam iść to mnie skręca:p rzadko odwiedzam to miejsce, bo w końcu dałam sobie spokój , jak kazali mi przynieść papierek, który jak się okazało był niepotrzebny , a ja musiałam go wywalczyć, i nasłuchać się różnych niemiłych słów:/ Któregoś razu miałam złożone dokumenty, i coś musiałam jeszcze donieść, więc to dostarczyłam, a rodzinnego nie otrzymałam:crazy: Jestem taka, że nie lubię się prosić, i w sumie wiedziałam, że powinnam dostać rodzinne, ale bałam się, że coś źle wypełniłam czy coś i to dlatego mi nie wypłacili:szok: Więc w końcu zebrałam się i poszłam się dowiedzieć o co chodzi, a chodziło o to, że Pani zapomniała odhaczyć w komputerze , że wszystko jest ok, i dlatego mi wstrzymali:eek: Koniec końców wyrównali mi za chyba 3 miesiące:-p ja zawsze prosiłam, żeby mi napisali, albo sama notowałam co trzeba przynieść, a i tak zawsze czegoś brakowało:wściekła/y: ostatecznie za dużo zarabiam na naszą trójkę więc tego marnego rodzinnego nie dostanę, bo przekracza parę groszy ha ha

Bo jak oni nam coś mają dać to tak to właśnie wygląda,a jak my byśmy byli coś winni to pierwsi by się upominali ;)
 
Hej znalazłam fajny kalkulator chorobowego:) Kalkulator chorobowego - oblicz zasiłek chorobowy (chorobowe)
Może komuś się przyda:-) Becikowe dalej jest , i jeszcze od Państwa możesz starać się o kolejny 1000zł, i jeszcze o jednorazowy zasiłek w wysokości 500zł (nie wiedziałam o nim, a Panie w Mopsie jakoś nie kwapią się do udzielenia takiej informacji :) :-)

u nas wręcz przeciwnie, poinformowali o tym dodatkowym zasiłku i wytłumaczyli jak wyliczyć


a teraz pogobno duży problem jest z becikowym, bo dużo papierologii trzeba?!
 
Brrr to mnie pocieszyłaś Melodja:szok: dobrze, że trafiają się jeszcze dobrzy ludzie co wytłumaczą co i jak, ja mimo, że byłam tam dziesiątki razy, to i tak nie potrafię wypełnić tego poprawnie:angry:
 
A jak mozna uzysksac te dodatk. 1000 zl i 500 ?

Jeszcze mam pytanie. Bylam w firme zatrudniona pazdz lis zlecenie, potem 3 mc umowa etat , potem dostalam na 5 lat ale tak sie zlozylo ze wyladowalam z plamieniem w 6 tyg w szpitalu i to byl 3 dzien mojej przedluzobej umowy. Teraz dostane 1 raz chrobowe i jak oni mi to wylicza, ja czarna masa.
 
reklama
Dziewczyny ja moze z taka dosc niemila informacja ale w poprzedniej ciazy zabraklo mi tej wiedzy mianowicie w przypadku utraty ciazy przysluguje urlop macierzynski w wysokosci 8 tygodni. Aby go uzyskac nalezy w szpitalu poprosic o akt urodzenia, ktory jest jednoczesnie aktem zgonu dziecka i dostarczyc do pracodawcy. Mozna rowniez pochowac dziecko i przysluguje zasilek pogrzebowy. W przypadku posiadania ubezpieczenia na zycie (chodzi mi o takie grupowe ubezpieczenia w zakladach pracy ktore sa dobrowolne) zazwyczaj jest swiadczenie za urodzenie dziecka i taki akt urodzenia/zgonu jest dokumentem nizbednym do uzyskania tego swiadczenia. Wszystko to nalezy sie niezaleznie od wieku ciazy.
Oczywiscie nie zycze zadnej z Was aby ta wiedza Wam sie przydala.
Trzymam kciuki za wszystkie fasolki z forum.
 
Do góry