reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4

Dołączył(a)
22 Maj 2023
Postów
4
Cześć dziewczyny
Pracuje jako przedstawiciel handlowy, dziennie pokonuje Ok 200km samochodem. Czy któraś z was miała podobny zawód i poszła na l4? W którym tygodniu? Nie ukrywam ze wymuszona pozycja i ta jazda mnie przeraża. Niejednokrotnie jest problem z toaleta, zreszta boje się ze zle się poczuje jadąc i nie będę miała się gdzie zatrzymać :(
 
reklama
Po co Ci ten stres i zmęczenie? Idź na L4 i tyle. Za pracę w ciąży nikt potem Ci nie podziękuje. Ja od początku mam tak niskie ciśnienie, że nie jestem w stanie prowadzić auta. Uważaj na to zwłaszcza w II trymestrze.
 
Zgodnie z § 3 pkt 4 r.p.z.p.w., zaświadczenie lekarskie zawiera stwierdzenie przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownicę w ciąży lub karmiącą dziecko piersią uzasadniających:
a) przeniesienie pracownicy do innej pracy, a jeżeli jest to niemożliwe, zwolnienie ją na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy albo
b) zmianę warunków pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku pracy lub skrócenie czasu pracy lub przeniesienie pracownicy do innej pracy, a jeżeli to niemożliwe, zwolnienie jej na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy.

Czyli dostajesz zaświadczenie od lekarza i idziesz do pracodawcy, a on musi dostosować warunki pracy, przenieść do innej lub zwolnić z obowiązku świadczenia pracy. Jak nie jesteś chora, to lekarz nie ma podstaw do L4.
 
Zgodnie z § 3 pkt 4 r.p.z.p.w., zaświadczenie lekarskie zawiera stwierdzenie przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownicę w ciąży lub karmiącą dziecko piersią uzasadniających:
a) przeniesienie pracownicy do innej pracy, a jeżeli jest to niemożliwe, zwolnienie ją na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy albo
b) zmianę warunków pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku pracy lub skrócenie czasu pracy lub przeniesienie pracownicy do innej pracy, a jeżeli to niemożliwe, zwolnienie jej na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy.

Czyli dostajesz zaświadczenie od lekarza i idziesz do pracodawcy, a on musi dostosować warunki pracy, przenieść do innej lub zwolnić z obowiązku świadczenia pracy. Jak nie jesteś chora, to lekarz nie ma podstaw do L4.
amen
 
L4 jest dla osób chorych.
Ciąża to nie choroba
Warunki szkodliwe w pracy to nie choroba.

W naszym społeczeństwie zdecydowana większość uważa, że L4 się mi należy bo płace składki. Traktują to jak dodatkowy płatny urlop. Nie jest to tylko podejście ciężarnych, ale też czasem lekarz.


Trafiają się na forum dziewczyny którym pracodawca dostosował warunki pracy.
 
reklama
Do góry