reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4

reklama
ale ustawodawstwo chyba już jest odpowiednie? 😅 Przepisy przewidują, że jeżeli ciężarna nie może wykonywać danej pracy, to pracodawca jest zobowiązany dostosować jej stanowisko, a jak nie jest w stanie, to zwolnić ją z obowiązku świadczenia pracy i wypłacać dalej wynagrodzenie. Co tu zmieniać?
Co to za przepisy które każdy bez problemu omija? To jest nieudolne. Karać pracodawcę który l4 proponuje bo oszczędza, lekarza który to l4 wypisuje i kobietę która na nie idzie. A na koniec ZUS który tego nie kontroluje.
A nie tylko na kobiety krzyczeć bo to wszystko ich wina.
Bawi mnie jak nikt nie widzi tutaj związku przyczynowo skutkowego. Ustawodawca ma własne prawo w dupie to jak inni maja je przestrzegać.
Ale przecież wszystko wina kobiet…
 
Zwiększyć odpowiedzialność karną dla kobiet na l4 i lekarzy wypisujących zwolnienia. Prowadzić kampanie społeczne w tym zakresie. Śmiało można z tym wyjść poza forum. Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci
tylko, że zwiększenie odpowiedzialności karnej może przynieść odwrotny skutek i np. lekarze mogą się bać wystawiać L4 kobietom w ciąży, które mają faktycznie dolegliwości. Jeżeli któraś wymiotuje x razy dziennie i ledwo żyje, to to są jej słowa i ciężko to udowodnić, a na upartego można napisać zaświadczenie, że ma pracować zdalnie (jeżeli się da). Bo teoretycznie może pracować w domu z łóżka, z wiaderkiem pod ręką i między jednym mailem a drugim sobie na nim wisieć.
Myślę, że kampanie społeczne są dobrym wyjściem - zeby kobiety miały świadomość swoich praw, a pracodawcy wiedzieli, że one wiedzą i chcą je wykorzystywać. I te działania dziewczyn na forum to jest właśnie pierwszy krok - uświadamianie kobiet o ich prawach. Ja też dowiedziałam się tego stąd.
 
I w żaden sposób nie negujemy L4, gdzie kobieta ma do niego podstawy, zwłaszcza jak nie jest w stanie funkcjonować (ze względu na różne dolegliwości). I im się L4 należy.
A nie tym, co planują poodpoczywać, bo tak chcą. To niech sobie wezmą urlop wypoczynkowy czy też bezpłatny i niech odpoczywają. Bo jak sama nazwa wskazuje ma on służyć wypoczynkowi 🤷‍♀️

Widać, że kobiety, które poszły na L4 w ciąży (niekoniecznie z powodu np. ciąży zagrożonej) robią Ci tym wielką krzywdę. Może trzeba było iść na medycynę? I teraz byś mogła się wykazać i pouczać wszystkie kobiety i żadna by nie dostała od Ciebie L4 😉
 
@mała9595 Może trzeba było. A robią krzywdę nie tyle co mi (bo ja już swoje lata mam), ale innym kobietom, które dopiero planują mieć dzieci lub wchodzą na rynek pracy 🤷‍♀️ Obecnie walczę o lepsze jutro dla swoich dzieci. Ale widać tutaj Waszą krótkowzroczność i popieranie rozdawnictwa publicznych pieniędzy.
 
Widać, że kobiety, które poszły na L4 w ciąży (niekoniecznie z powodu np. ciąży zagrożonej) robią Ci tym wielką krzywdę. Może trzeba było iść na medycynę? I teraz byś mogła się wykazać i pouczać wszystkie kobiety i żadna by nie dostała od Ciebie L4 😉
W sumie to zrobiły też szkodę same sobie bo okres chorobowego to okres nieskładkowy i będą miały mniejszą emeryturę. A wystarczyło aby pracodawca zwolnił je z obowiązku świadczenia pracy skoro warunki były szkodliwe.
 
@mała9595 Może trzeba było. A robią krzywdę nie tyle co mi (bo ja już swoje lata mam), ale innym kobietom, które dopiero planują mieć dzieci lub wchodzą na rynek pracy 🤷‍♀️ Obecnie walczę o lepsze jutro dla swoich dzieci. Ale widać tutaj Waszą krótkowzroczność i popieranie rozdawnictwa publicznych pieniędzy.

Mysle, że powinnaś wyjść na ulice i głośno o tym mówić. To forum to za mało.
Uważam, że każdy powinien zająć się sobą i nie zaglądać drugiemu w gary 😉
P.S. Powodzenia w walce o lepsze jutro 💪
 
Mam nadzieje ze z każda wizyta u swojego ginekologa uświadamiasz go ze wypisując L4 na ciąże niszczy przyszłość Twoich dzieci i łamie prawo. Powinnaś, serio, jeśli jesteś tak sprawie oddana.

Mój ginekolog jest przeciwnikiem zwolnień i nie daje ich na piękne oczy także nie muszę mu tego tłumaczyć :)
 
reklama
Do góry