reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4

reklama
Osinko! Przestań myśleć o głupotach, zostań w domu, poczytaj książki, rób to, co się skończy z nastaniem wiosny...
 
KingaP pisze:
Osinko! Przestań myśleć o głupotach, zostań w domu, poczytaj książki, rób to, co się skończy z nastaniem wiosny...

wiesz co? dziewczyny w pracy mówiły, żebym co jakiś czas wracała i kilka dni pracowała, bo gdyby mnie nie było ciurkiem do porodu, to skróci mi się urlop macierzyński - to prawda??
 
Z tego co slyszalam, to najwyzej ostatnie 2 tygodnie przed porodem moga byc uznane za macierzynski. Ale to chyba zalezy od lekarza- jesli wypisze normalne L4 to urlpu nie skroci.
 
Kinga ma rację - możesz być na zwolnieniu 182 dni ciurkiem. Po tym czasie trzeba się starać o zasiłek rehabilitacyjny, ale ciebie to nie dotyczy (raczej nie zdążysz być tyle na zwolnieniu). Może juz zostań - odpocznij przed pojawieniem się małej, potem będziesz mieć kupę roboty...
 
Mój gin mi mówił że czasami lubią wcześniej wysłac papiery z ZUSu i wezwanie na komisje ale nie należy sietym przejmować. A teraz i tak mają o 2 tygodnie wydłużyć macierzyński - oby:)
 
Papiery trzeba złożyć 30 dni przed zakończeniem czasu, kiedy przysługuje ci zwolnienie lekarskie - u mnie o dostarczenie mi papierów zadbała babeczka z płac - zadzwoniła do mnie 2 mies. wcześniej i powiedziała, że muszę takie papiery złożyć (dostałam je od niej, część wypełniła ona, część lekarz, część gość z bhp i kolega zawiózł do zusu).
Osinka w żaden sposób nie ma szans aby się na to załapać (tzn. stresować się składaniem papierów do zusu) - chyba, że jej ciąża będzie trwała 12 mies. ;D
 
reklama
to chyba jest tak, że jeśli jest się na L-4 to ostatnie dwa tyg. przed datą porodu są brane z macierzyńskiego, ale mnóstwo lekarzy to omija kierując do szpitala.
 
Do góry