reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4

No i ja chyba zakończę swoje L4. Mimo, że uważam, że w pracy nie wysiedzę i będzie to dla mnie i dzidzi mało komfortowe...

I mam pytanko do Tych z Was, które mają L4 od ginekologa: na jakiej podstawie je macie?
Bo u mnie się okazało, że jeśli ciąża nie jest zagrożona to nie dostanę zwolnienia...

A co w sytuacji, kiedy wszystkie wyniki mam dobre, ale po prostu źle się czuję i mam wiele dolegliwości ciążowych, które łącząc się powodują średnie samopoczucie.
A pracodawca niie jest w staie dać mi innych warunków pracy?
 
reklama
u mnie lekarka nawet przy ciąży niezagrożonej wystawia L-4 od jakiegoś 6-7 m-ca, a szczególnie teraz zimą. ja mam odp samego początku ze względu na łożysko.
 
catherinka pisze:
I mam pytanko do Tych z Was, które mają L4 od ginekologa: na jakiej podstawie je macie?
Bo u mnie się okazało, że jeśli ciąża nie jest zagrożona to nie dostanę zwolnienia...

A co w sytuacji, kiedy wszystkie wyniki mam dobre, ale po prostu źle się czuję i mam wiele dolegliwości ciążowych, które łącząc się powodują średnie samopoczucie.
A pracodawca niie jest w staie dać mi innych warunków pracy?

Ja od początku mam wszystkie wyniki dobre i mimo iz mój gin nie jest pozytywnie nastawiony do zwolnien (położne mówiły ze cięzko u niego o zwolnienie) to daje mi od początku. Powiedział zebym mu mówiła prawde jak sieczuje - to mu powiedziałam ze boli mnie kregosłup, a od niego brzuch ; mam napady dusznosci i słabo mi sie robi - na to on ze powinien mnie wyslac do szpitala, ale jak mnie zbadal to stwierdził ze nie ma potrzeby i dostalam dalej zwolnienie.

Jezeli nie chce ci dac zwolnienia w tym etapie ciązy to idz do szpitala na dzien lub dwa - dłuzej cie nie beda trzymac jak wyniki masz dobre a potem z papierkiem ze szpitala do gina po zwolnienie chyba ze szpital zwolnienie ci wystaw.
 
asioczek pisze:
Odnośnie L4 na zwolnieniu ciążowym można być nawet po terminie porodu. Sprawdzałam w ZUSie. Przepisy zmieniły się na początku tego roku i niestety nie każdy gin o tym wie. Tak samo z urlopem macierzyńskim przed porodem, o ile sama nie chcesz gin powinien wystawić L4. Czasami trzeba trochę z lekarzem się pokłócić o swoje.

warto o tym wiedziec :)

czy nam przedłużą urlop macierzyński jeszcze nie jest wiadomo. Słyszałam wczoraj wypowiedź jednego z PiSowców, że albo becikowe dla wszystkich albo dłuższy macierzyński, bo kasy nie ma na oba przywileje. Zobaczymy co w nowym roku poslowie nam uchwala. I oczywiscie czy prezydent obydwie ustawy becikowe podpisze.

jedna jest juz podpisana (ta dla najubozszych);
na druga ma czas ponoc do 16 I na podjecie decyzji
a o macierzynskim nic nie slyszalam od dawna ....
 
moja ginka też bez problemu wystawia mi zwolnienia( a jestem na nim od 10 tygodnia ciązy- obecnie 29). Tylko że ja od poczatku mam ciaże zagrożoną, miałam leki na podtrzymanie. Poza tym to moja druga ciaża. Pierwsza niestety skończyła się w 9 tygodniu:(
 
u mnie jest podobna sytuacja jak u lolci81....z tym ze jestem na L4 juz od 6 tyg ciazy....i tez brałam na potrzymanie ...pierwsza skonczyła sie w 12 tyg.
 
monika pk, jesteś w podobnej sytuacji. Kiedy u Ciebie mija te 180 dni zwolnienia. Z tego co wiem to potem przysługuje jakiś zasiłek rehabilitacyjny???Tylko czy pracodawca sam to załatwia czy trzeba się zgłosić do ZUSu?
 
bacia pisze:
Ja od początku mam wszystkie wyniki dobre i mimo iz mój gin nie jest pozytywnie nastawiony do zwolnien (położne mówiły ze cięzko u niego o zwolnienie) to daje mi od początku. Powiedział zebym mu mówiła prawde jak sieczuje - to mu powiedziałam ze boli mnie kregosłup, a od niego brzuch ; mam napady dusznosci i słabo mi sie robi  -  na to on ze powinien mnie wyslac do szpitala, ale jak mnie zbadal to stwierdził ze nie ma potrzeby i dostalam dalej zwolnienie.

Jezeli nie chce ci dac zwolnienia w tym etapie ciązy to idz do szpitala na dzien lub dwa - dłuzej cie nie beda trzymac jak wyniki masz dobre a potem z papierkiem ze szpitala do gina po zwolnienie chyba ze szpital zwolnienie ci wystaw.

Tzn. jak do szpitala?
 
lolcia81 pisze:
monika pk, jesteś w podobnej sytuacji. Kiedy u Ciebie mija te 180 dni zwolnienia. Z tego co wiem to potem przysługuje jakiś zasiłek rehabilitacyjny???Tylko czy pracodawca sam to załatwia czy trzeba się zgłosić do ZUSu?
Lolcia papiery do zusu trzeba dostarczyc zanim mina 182 dni zwolnienia a konretniej to 8 tygodni przed koncem 182 dni. Jesli nie wyrobilas sie w terminie to zanim rozpatrza wniosek moze troche potwac i pensja wplynie pozniej. Do zusu papiery wypelnia lekarz,bhp i Ty. Ja zanioslam je 2 dni pozniej niz mowia ich wytyczne i dzis dostalam powiadomienie ze zasilek mi przyznano.
 
reklama
ja wogóle nie miałam o tym pojęcia, czyli powinnam wziąć jakieś papiery z Zusu do wypełnienia?
 
Do góry