reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ładna mama po ciąży - ćwiczenia, kosmetyki, moda

ifena

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2012
Postów
166
Miasto
Zamość
Dziewczynki!
Postanowiłam otworzyć taki temat ponieważ mam ciągłą potrzebę ruchu i nie wiem od czego zacząć. Nie wiem też co jest bezpieczne dla kobiet w ciąży. Myślałam o basenie dwa razy w tygodniu. Podobno łatwiej przebrnąć przez poród, powrót do formy i sylwetki tez oczywiście mniej problemowy. Można tez uniknąć problemów typu nietrzymanie moczu itp. Co o tym myślicie? A Wy macie jakieś plany sportowe na kolejne miesiące? :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja nie cwiczylam przed ciaza, wiec nie bardzo moglabym cokolwiek kontynuowac teraz w trakcie jej trwania
mysle ze zaczne spacerowac wiecej, i tak mam fizyczna prace, wiec nie ma mowy o siedzeniu na tylku :)
basen to fajna mysl, ale jakos nie wyobrazam sobie siebie z brzuchem w basenie, chyba mam jakas blokade :)
ale moze dziewczyny cos podpowiedza :)
 
Dziewczynki!
Postanowiłam otworzyć taki temat ponieważ mam ciągłą potrzebę ruchu i nie wiem od czego zacząć. Nie wiem też co jest bezpieczne dla kobiet w ciąży. Mieszkam w Rzeszowie ale nie ma tu gimnastyki dla ciężarnych (jedyna dostępna w godzinach pracy). Myślałam o basenie dwa razy w tygodniu. Podobno łatwiej przebrnąć przez poród, powrót do formy i sylwetki tez oczywiście mniej problemowy. Można tez uniknąć problemów typu nietrzymanie moczu itp. Co o tym myślicie? A Wy macie jakieś plany sportowe na kolejne miesiące? :)

Właśnie pisałam dzisiaj na innym wątku, że mam straszną chęć na basen, normalnie mnie nosi. W środę będę u lekarza to dowiem się czy mogę chodzić.
Czytałam, że w pierwszym trymestrze jest to raczej nie polecane, ze względu na dużą ilość zanieczyszczeń i możliwość złapania jakichś bakterii i tym samym jest to niebezpieczne dla płodu. W drugim trymestrze już nie jest takie szkodliwe. Ponoć lekarze polecają pływanie z tamponem :-p

Co do zajęć dla ciężarnych to też chciałam się zapisać, niestety koło mnie też nie ma takich zajęć prowadzonych. Myślałam o pilatesie, ale też nie wiem czy można, wypytam lekarza i odczekam do drugiego trymestru.
 
A ja to nawet potrzebuje kogos, kto mnie wykopie na spacer więc o innych ćwiczeniach i aktywnościach fizycznych nawet nie myśle... :tak:
 
ja w pierwszej ciąży chodziłam na basen, zaczęłam chyba w połowie, miałam elastyczny jednoczęściowy czarny strój i okazało się że starczył na całą ciążę :) chodziłam do 8 miesiąca. przy basenie jest klub sportowy, coś typu siłownia, trzy sale sprzętu, i tam instruktorzy normalnie prowadzą dziewczyny w ciąży, zastanawiam się czy przy tej ciąży nie chodzić tam zamiast na basen, bo pływam dobrze i to dla mnie mały wysiłek i nie czułam jakichś szczególnych efektów, chciałabym czegoś więcej :p

na codzień nie ćwiczę, nie robię nic poza spacerami, może teraz się zmobilizuję
 
Mam w planie basen ale kiedy nie wiem, mam nadzieję że jeszcze w ciąży się zmobilizuję :eek:
rowerek na siłowni zaplanowany na czwartek :tak: no i polecam bezpieczne spacery na które jakoś kiepsko wychodzę :-D:-D
 
Basen w ciąży najlepszy :) Polecane są też joga, długie spacery. Wiele fitness clubów organizuje zajęcia specjalne dla kobiet w ciaży. Z tego co wiem jest na nich dużo elementów jogi i pilatesa. Raczej takie na spokojnie. Też własnie coś rozważam bo będzie łatwiej powrócić do formy. Mam nadzieję wrócić do swojej wyjściowej wagi po ciąży bo mi z nią dobrze :)
 
Piłka super w ciąży. Nawet mam tylko trzeba się zmobilizować i nadmuchać :) Podobno joga wskazana i bezpieczna, ale uprawiałam jogę dwa lata i znudziła mi się. No i taniec chyba tez zaszkodzić nie może. Tańczę od trzech lat przez ostatnie miesiące przestałam, ale może powrócę do takiego spokojnego "walcowania' :)
 
reklama
co do basenu, to ja chodzę z moją Olą na basen, i jak się dowiedziałam że jestem w ciąży to się przestraszyłam że będziemy musieli zrezygnować, ale lekarz powiedział że nie ma przeciwwskazań, tylko żeby dziecka do góry nie podnosić, ale chciałabym tak sama się zapisać, następnym razem zapytam o takie zajęcia.
 
Do góry