reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ładna mama :)

ja także mam brać tylko kwas foliowy. lekarz przepisał mi na niego receptę, chyba ma trochę większą dawkę niż folik. póki co żadnych witamin mam nie brać. jestem już po badaniach (morfologia itd) , wyszły ok i może to dlatego.
 
reklama
A ja w pierwszej ciazy no i teraz biore Materne ona jest tutaj najbardziej popularna,
nawet jak bylam w polsce przez 3m to zabralam wiecej ze soba bo w moim miescie trzeba ja zamawiac i 100 tabletek kosztuje cos kolo 90 zl.Na poczatku ciazy z Viki probowalam jeszcze czegos innego ale zaraz po zazyciu wymiotowalami lekarz polecil mi materne. A i tak biore ja jak ide spac bo w ogole to moj zaladek tragicznie reaguje na wszelkiego rodzaju medykamenty....
 
dzis lekarz powiedział mi że mam już kończyć brać kwas foliowy. do 12 tygodnia i koniec. preparatu witaminowego żadnego póki co. powiedział że zaczynają się powoli lekarze przyznawać że bez sensu polecali wszelkie takie preparaty zdrowym kobietom, z dobrymi wynikami krwi itp. kobiety biorą całą ciążę takie preparaty choć nie ma potrzeby. stąd rodzą się tak duże dzieci teraz. słyszałam to też od prowadzącej szkołę rodzenia , do której chodziła dwa lata temu moja koleżanka i z innych źrodeł. coś w tym jest. ja w pierwszej ciąży cały czas leciałam na prenatalu. syn miał wagę 4300.
 
dee83 zgadzam sie z toba bo sama czytalam artykul o maternie po zarzywaniu ktorej rodza sie duze dzieci ale jesli masz jakies niedobory bo tak bylo u mnie w pierwszej ciazy nie moglam jesc miesa a teraz tak samo a jeszcze na dodatek mdli mie na sam widok produktow mlecznych,czasami trzeba zarzywac ,moja Viki miala tylko2,85,jak sie urodzila.:tak:
 
Ostatnia edycja:
tak dokładnie. jak czegoś brakuje organizmowi to trzeba to dostarczyć bo skąd dzidziuś sobie zabierze. ja w pierwszej ciąży i teraz jak na razie mam bardzo dobre wyniki i jem wszystko. nie wymiotuje choć mnie mdli. dlatego też nie muszę nic brać. a z michałkiem jak chodziłam to mieszkałam już z teściową. codziennie zdrowe obiadki :) świeże soczki, tony owoców.takiego miała świra heheh. teraz już nie. miałam wszystkiego pod dostatkiem i nie wiem po co brałam ten prenatal.
 
Ja w pierwszej ciazy bralam na poczatku materne, a pozniej prenatal zdajsie. Dlugo bralam bo przez cala ciaze (wyniki tez wszystkie mialam dobre), a potem az do konca karmienia, a karmilam 13 miesiecy. Corcia urodzila sie z waga 3550gr. Tak w sam raz, nie duza i nie mala. Teraz biore tylko folik, ale tylko do czwwartku. Od piatku bede brala prenatal. Boje sie, ze jak dzieciatko nie bedzie mialo wystarczajacej ilosci witaminek to bedzie zabieralo z mojego organizmu no i przez ta zaczna sie psuc zeby, lamac paznokcie czy wypadac wlosy. Moja kolezanka co tutaj rodzila nie brala wlasnie zadnych witaminek tak ma. Wlosy garsciami wychodza, zeby jeden po drugim zaczely sie psuc. Wole tego uniknac.
 
ups....nie strasz mnie. o tym nie pomyślałam. już sama nie wiem co robić. ufam temu lekarzowi.
u mnie na razie włosy i zeby ok. ale co będzie potem. ojojoj
 
Od początku ciąży lekarz przepisał mi witaminy x1( materne ), kwas foliowy x2 oraz luteine pod język x2. Stosuje sie do zaleceń lekarza a przy nastepnej wizycie zapytam sie jak długo mam je brać.
 
reklama
ups....nie strasz mnie. o tym nie pomyślałam. już sama nie wiem co robić. ufam temu lekarzowi.
u mnie na razie włosy i zeby ok. ale co będzie potem. ojojoj
Ja tez sama nie wiem co myslec. Wiem tylko, ze bralam cala poprzednia ciaze dziecko za duze sie nie urodzilo, zabki mi sie nie popsuly, wlosy i paznokcie tez nie. Karmilam mala przez cale 6 miesiecy tylko moim mlekiem i mala silna i zdrowa byla. Wiec teraz tez witaminki chce brac. Wydeje mi sie ze zawsze to lepiej niz gorzej.
 
Do góry