reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laik pyta__ jak to jest mieć dziecko???

agacia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2011
Postów
319
Miasto
kraków
Jakie to uczucie mieć dziecko w brzuchu?? Czy towarzyszył wam ciągły strach? Czy poród była cięzki i bolesny? Jak to jest z karmieniem??czy to boli? Jak to jest trzymać po raz pierwszy malutkie stworzenie w swoich ramionach? ...OOO mam jeszcze tysiąc pytań .....podzielcie się ze mną swoimi odczuciami:-)
 
reklama
odpowiadam więc: Świadomośc że nosisz pod sercem nowe życie to coś cudownego. Kiedy pierwszy raz widzisz na usg małą fasolkę już ją kochasz. Później pierwsze ruchy, kopniaki, rozpychanie się dzidzia w brzuchu coś cudownego. Strach oczywiście że jest, ale myślę że będzie trwał już całe życie. Taka rola matki. Poród jak dla mnie ciężki i bolesny. Co mnie zaskoczyło, całe życie myślałam że największy ból jest kiedy dziecko już wychodzi, a rzeczywistość okazała się inna, skurcze to był hardcore. Ale kiedy już mała wyskoczyła i położono mi ją na piersi zapomniałam o całym bólu, to był najpiękniejszy dzień mojego życia:tak: Tego nie można opisać słowami. Rodzi się malutka istotka której życie spoczywa w naszych- matczynych dłoniach i to od nas zależy jak to życie będzie wyglądać.Karmienie, mnie osobiście bolało pierwsze 2 m-ce ale to z powodu ran. Teraz już nie boli i dla mnie jest cudownym uczuciem kiedy Maja przytula się do mnie i spokojnie pije. Czy Ty spodziewasz się dzidzi?? czy planujesz??
 
miec dziecko w brzuchu to fajne uczucie, choc pod koniec bywa bolesne jak sie rozpycha i wpycha nozki pod twoje zebra.. fajnie jest czuc kopniaki i ruchy, ja zawsze lubialam patrzec jak moj brzuch sie rusza jak byl juz wiekszy.. strach mi zaden nie towazyszyl, czasami obawy czy sobie poradze (przy pierwszym dziecku), porod jak porod musi bolec ale o tym sie szybko zapomina:-) przy karmieniu moga bolec sutki na poczatku bo wiadomo ze dziecko musi nauczyc sie ssac a ty musisz je dobrze przykladac- ale sa na to super kremy dzieki ktorym mozna choc troche sobie pomoc.po za tym karmienie nie boli:-) na ostatnie pytanie nie umiem odpowiedziec konkretnie- jest to uczucie nie do opisania , twoja mala istotka ktora mialas pod serduszkiem przez 9 mcy jest juz z toba;-)
 
Ja bede sie starać za chwile jak wyrównam prolaktynę. Przez nia prawdopodobnie straciłam pierwsza ciażę. Planujemy kolejną ciązę. Już się doczekać nie mogę.Jjeszcze rok temu bym nie powiedziala, że chcę mieć dziecko. pozdrawiam
 
przykro mi z powodu twojej straty i zycze powodzenia w staraniach ;-) jak masz jeszcze jakies pytania to pisz :-) ps. z tad jestes z krakowa?
 
W moim przypadku ciąża i macierzyństwo oznacza wiele łez ale gdy po naprawdę ciężkim dniu patrzę na spiącą buźkę mojego synka- wszystko znika, łzy, ból i niepewność zostają tylko - bezgraniczna miłość i wielkie szczęście
 
reklama
Ciąża jest czyms niesamowitym. Gdy w niej jesteś wszystko co robisz, to robisz z myślą o maluszku. Poród jest cudem natury. Wcale nie musi boleć. Rodziłam dwa razy ze znieczuleniem. Pierwszy poród końcówka już bez znieczulenia ( bo przestało działać i nie dokładali) to masakra, ale to tylko jakaś godzinka. Drugi poród znieczulony po całości szybki i praktycznie bezbolesny. Kiedy kładą dzidzie na piersiach to jest to najcudowniejsza chwila w życiu. A jeśli chodzi o dziecko to czysta, bezinteresowna, głęboka miłość. Każdego dnia kocha się bardziej.
 
Do góry