reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja, karmienie itp

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

kosmi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Sierpień 2005
Postów
1 138
Miasto
Piaseczno
Było już o tym na innych wątkach ale mimo t ..:) Poza zmasakrowanymi brodawkami niepokoji mnie jeszcze jedna rzecz... czy jest jakiś sposób na zwiększenie laktacji ??? może coś o tym wiecie...
 
reklama
Sposoby jakies sa, przynajmniej o kilku slyszalam, ale nie mam pojecia, czy skuteczne ??
Podobno laktacje wspomaga picie kompotu z jablek, sa tez specjalne herbatki - np. HIPP, herbata i kawa BOCIANEK. Rowniez odciaganie pokarmu zwieksza jego produkcje.
Kosmi - ja podobnie jak Ty na jedno posiedzenie odciagam zaledwie 60 ml, jak dam to Malemu to zjada blyskawicznie i chce jeszcze. Ale mam wrazenie ze, jak ssie z piersi to sie najada. Ale taki "posilek" trwa okolo godziny....
 
Dziewczyny jeśli chodzi o kompot z jabłek to ja u siebie skutków w postaci obfitości pokarmu nie zauważyłam. Uważajcie tylko na wypijane ilości tego trunku bo u nas skończyło się to biegunką.
Herbatka Hipp, owszem skuteczna ale najlepiej u mnie zadziałało piwo Karmi. Miałam obawy co do picia piwa ale uwierzcie mi że to działa. Płakałam bo nie miałam pokarmu i u marcówek wyczytałam że Karmi wpływa na laktację więc na wieczór sobie wypiłam szklankę. Gdy w nocy obudziłam sie do karmienia małej nie poznałam swoich piersi. Byly twarde i pełne po raz pierwszy od porodu (od początku miałam mało pokarmu i nawał mnie ominął).
Natomiast najlepszym sposobem na zwiekszenie laktacji jest pozytywne myslenie. Sama się o tym przekonałam kiedy pediatra utwierdziła mnie w przekonaniu że skoro dziecko tyje 250g tygodniowo to nie musi być dokarmiane i na pewno mam wystarczająco swojego pokarmu. od tamtej pory Klaudia jest tylko na piersi a laktator (kolejny stresant) został schowany.
 
ja mam ten sam problem juz od 3 tygodni.mam malo pokarmu i stosuje rozne metody i nic nie pomaga,ostatnio zauwazylam ze jest go jeszcze mniej:( i dlatego Wiktoria praktycznie jest tylko na butli,cyca daje jej 2 razy dziennie i nie zawsze sie najada. a jak odciagam pokarm po nieprzystawianiu malej do piersi jakies 6 godzin to z trudem wyleci 80 ml z obu piersi.ja na zwiekszenie pokarmu pilam wiecej plynow (samej wody mineralnej),herbatke HIPP,odciagam pokarm,przystawialam mala czesto do piersi ale zaden z tych sposobow nie pomaga.jesli ktos zna naprawde swietny sposob na zwiekszenie laktacji to bylabym wdzieczna bo juz zauwazylam ze wiki sie bardzo przyzwyczaila do butli a jak daje jej cyca to juz nie chce go ssac i sie denerwuje ze tak wolno jej leci i tak malo:(
 
ewcik u mnie było to samo - tylko, że dzidzia wcale nie je godzine, więcej sobie leży i przysypia przy cyckaniu dlatego jednak zdecydowałam się na smoczek bo mała ma najwyraźniej dużą potrzebe ssania co jest całkiem normalne u takiego malucha, no i chce być blisko mamy - ale to można inaczej załatwić ;)
niestety u mnie te herbatki Hipp nic nie dają... pokarm odciągam co 2godziny raz z jednej raz z drugiej piersi i zawsze jest tyle samo... :(
spróbuje tego piwa chyba :) i częściej przystawiać małą zamiast laktatora ale z tym też mamy problem :-[
 
Ja w szpitalu dowiedziałam się od lekarza o pokrzywie. Piję prawie litrowy kubek zaparzonego z dwóch torebek naparu codziennie rano i pokarm jest. A po wczorajszym odciąganiu piersi odpoczywały i efekt był taki, że w nocy musiałam dwa razy zmieniać koszulkę bo była mokra od pokarmu. A przy okazji - nosicie biustonosz w nocy? Bo ja zauważyłąm, że jak nie noszę to piersi są pełniejsze. Wiem, że to na niekorzyść naszego biustu później ale teraz pomaga mieć więcej pokarmu, bo nic nie uciska.
Olek w nocy po kąpieli przesypia cztery godziny, potem jeszcze dwi i pół i dwie. Tylko w dzień śpi znacznie mniej, ale to może dlatego, ze przez pogode przez trzy dni nie bylismy na spacerze a dzis półtorej godziny na dworzu i nawet burza nie jest go w stanie obudzic. Moze ten kryzys to był brak swierzego powietrza???
 
Kosmi-a ile jest tego odciagnietego pokarmu?dokarmiasz mala butelka?
 
irlandia - moja kamilka ma podobny tryb spania :) w dzien i  w nocy;
 
martap22 niewiele wczoraj było 60ml z obydwu piersi... i w końcu pojechałam i kupiłam mieszanke - doszłam do wniosku, że dlatego moja mała tyle spała i się rzadko budziła na jedzenie, oszczędzała energie... i wczoraj ją dwa razy dokarmiałam, a sama piłam więcej w tym herbatke hipp i karmi - rano ściągnełam 60ml z jednej piersi... niestety druga jest jak była :( przed chwilą dostawiałam małą - o dziwo troche pocyckała, wczoraj próbowałyśmy ale nie chciała bo samo nie leciało, więc dziś najpierw zaczełam ściągać i mama powiedziała, żebym ją spróbowała teraz dostawić (odciągnełam 40ml) i mała pocyckała troche... więc chyba się przejade kupić te takie butle habermana czy jak im tam i może tą pokrzywe ale to nie wiem gdzie się takie rzeczy kupuje...
 
reklama
to u mnie podobnie,ja odciagne z jakies 50 ml z obu piersi a po 6 godzinach jak malej nie przystawiam to z jakies 80 wiec dlatego czekam az sie piersi mocno napelnia i tylko karmie mala 2 razy dziennie piersia gdzie i tak nie zawsze sie potem naje mimo ze ssie obie, albo mi sie wydaje ze ssie.musialam pzrejsc na butle bo po miesiacu przybrala tylko 600 gram wiec troske za malo.teraz juz widze i czuje ze jest ciezsza,jutro ide do lekarza zobaczyc ile prztyla po tygodniu. chodzi mi po glowie to piwo karmi ale sie troche obawiam,a zreszta w sklepie widzialam rozne rodzaje tego karmi i nie wiem ktore kupic. Dori, ktore Ty pilas. ja pije te herbatki Hipp i niewiele to daje,moze za malo ich pije?a co to za butleka habermana?nie slyszalam o takiej.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry