reklama

Laktacja/karmienie piersia; butelką, problemy bóle itp

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2008' rozpoczęty przez post_ptaszyna, 4 Wrzesień 2008.

1. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

Postanowiłam założyć mały wąteczek. W moich poszukiwaniach i cierpieniach laktacyjnych wklejam parę stron które może którejś w Was się przydadzą. Mnie się przydają:-):-):-)
    Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Gdy boisz się, że masz za mało pokarmu

a tu forum na którym dziewczyny spisały rady, całkiem fajne:-)
    http://www.babyboom.pl/forum/dzieci...115/podtrzymanie-i-zwiekszenie-laktacji-8817/

i jeszcze jedno
    http://www.babyboom.pl/forum/karmienie-piersia-f21/ktorej-z-udalo-sie-zwiekszyc-laktacje-1606/

Zobaczymy jak mi pójdzie.

Póki co to woda mi pomaga i herbatki laktacyjne.

2. Madzia737

Madzia737 Maciuś i Majeczka

no to jak to w koncu jest z ta czerwona herbata? Kiedys ktoras z dziewczyn pisala,ze pomaga na laktacje,przed chwila czytalam post syli k i tez pisze ze rooibos dobra i ja tez pije,a tu w tym poscie co ptaszyna wkleila,jest napisane,ze czerwona herbata hamuje laktacje:confused:

3. reklama
  4. Haszi

Haszi lipcowe mamy'08

Od początku laktacji pije rooibos , teraz w końcu znalazłam dużo lepszą sypaną Honeybush i nie zaobserwowałam zaniku mleka a wręcz przeciwnie. Podobno te herbatki mają też dobry wpływ na brzuszek ( działanie rozkurczające) i sporo makro i mikroelementów i można je dawać dzieciom.
    Pewnie chodzi o Pu-Erh ona ma chyba działanie odchudzające, oczyszczające itp więc jest niewskazana dla karmiących a też jest nazywana czerwoną herbatą.

5. rudka

rudka Mama lipcowa '08

raz zmusilam sie do uzycia laktatora z pompką, zlecialo niecale 10ml a jednak z laktacja nie jest zle bo synek przybral w ciagu mca 1100g, ale nie wiem jak to bedzie jak wroce do pracy,nie wyobrazam tego sobie

ps post dzieki za ten watek, w koncu mamy swoj własny o laktacji

6. post_ptaszyna

Ja trenuję mięśnie takim najzwyklejszym odciągaczem:baffled::baffled::baffled: i czekam z utęsknieniem na przesyłkę z laktatorem:-D:-D:-D
    Butla wody mineralnej (5litrów) starcza na dwa dni....a napisane na butli że ona dla całej rodziny:-D:-D:-D:-D no nieźle a przecież piję jeszcze herbatki:-D...
    taaaa....twardym trzeba być a nie miętkim jak kaczuszka..... tak sobie powtarzam walcząc z moją młodą. Zobaczymy czy przytyje choć troszkę.....w przeciwieństwie do lekarki ja mam nieodpartą ochotę dokarmić ją jakimś mleczkiem w proszku coby więcej kalorii dostała,.... no nic czekamy do wtorku na wizytę

7. Madzia737

no tak Ptaszyna nie daj sie! Ja niestety poleglam:-( No ale co mialam zrobic,jak przystawialam do piersi jednej,drugiej i dalej byl wrzask,ze glodny,a tu nic nie leci i mama bezradna:-(To nie bylo wyjscia i zaczelam dokarmiac,przeciez nie bede dziecka glodzic.Teraz jeszcze daje cyca z rana,albo wieczorem,ale i tak dorabiam sztuczne i maly potrafi jeszcze ze 140 z butli pociagnac po obu cycach,wiec widac te cycki szwankuja,chociaz czasami mi z nich kapie mleko:baffled:

8. post_ptaszyna

madzia, nie wiem czy i ja nie polegnę bo młoda czasami chce ssać ładnie a czasami jak jej już nie leci ładnie to pomimo iż mleczko jeszcze jest to ona nie chce ssać.

9. kicrym

kicrym Mamy lipcowe'08

ja już też dostaje do głowy, niby mleko leci a mały sie rzuca przy tej piersi jakby mu nic nie leciało, ściskam brodawke to jeszcze leci:baffled:dziewczyny skąd mam wiedzieć czy podać mu 2 pierś?:baffled:zawsze jadł z 1 a teraz odwala numery przy tym karmieniu, rzuca się i denerwuje a tak jak mówie mleko jeszcze wypływa to nie wiem czy dawać wtedy drugą żeby mu szybciej leciało?:baffled::sorry2:

10. reklama
  11. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

Ja od paru dni daję obie, niezależnie czy młoda jedną skończy, bo też niestety coraz częściej mi się rzuca, brodawki chwycić porządnie nie potrafi i jest wrzask - mam wrażenie, że ma problemy z zassaniem się od kiedy piersi zrobiły sie stale miękkie - no ale w miesiąc znowu 1 kg przytyła, więc chyba się najada....

12. Madzia737

ja swojemu juz od dawna dawalam obie,praktycznie od poczatku.No a pozniej sie zaczal rzucac najpierw po jednej nawet jak jeszcze mleczko leci,to przystawiam do drugiej,a jak i po tej sie rzuca to juz wyjscia nie mam i daje butle.Ja tez nie wiem o co chodzi jak widze,ze mleko leci a on sie zachowuje jakby nie lecialo,przystawiam zassie sie i wypluwa.A najlepsze jeszcze jak karmie go z jednej,a z drugiej mi kapie,po czym jak przystawiam do tej drugiej to on w ogole juz ssac nie chce jakby nic nie lecialo:baffled:

Poleć forum