reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja/karmienie piersia; butelką, problemy bóle itp

post_ptaszyna

mamy lipcowe'08 zakręcona
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
4 754
Postanowiłam założyć mały wąteczek. W moich poszukiwaniach i cierpieniach laktacyjnych wklejam parę stron które może którejś w Was się przydadzą. Mnie się przydają:-):-):-)
Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią - Gdy boisz się, że masz za mało pokarmu


a tu forum na którym dziewczyny spisały rady, całkiem fajne:-)
https://www.babyboom.pl/forum/dziec...115/podtrzymanie-i-zwiekszenie-laktacji-8817/

i jeszcze jedno
https://www.babyboom.pl/forum/karmienie-piersia-f21/ktorej-z-udalo-sie-zwiekszyc-laktacje-1606/



Zobaczymy jak mi pójdzie.

Póki co to woda mi pomaga i herbatki laktacyjne.
 
reklama
no to jak to w koncu jest z ta czerwona herbata? Kiedys ktoras z dziewczyn pisala,ze pomaga na laktacje,przed chwila czytalam post syli k i tez pisze ze rooibos dobra i ja tez pije,a tu w tym poscie co ptaszyna wkleila,jest napisane,ze czerwona herbata hamuje laktacje:confused:
 
Od początku laktacji pije rooibos , teraz w końcu znalazłam dużo lepszą sypaną Honeybush i nie zaobserwowałam zaniku mleka a wręcz przeciwnie. Podobno te herbatki mają też dobry wpływ na brzuszek ( działanie rozkurczające) i sporo makro i mikroelementów i można je dawać dzieciom.
Pewnie chodzi o Pu-Erh ona ma chyba działanie odchudzające, oczyszczające itp więc jest niewskazana dla karmiących a też jest nazywana czerwoną herbatą.
 
raz zmusilam sie do uzycia laktatora z pompką, zlecialo niecale 10ml a jednak z laktacja nie jest zle bo synek przybral w ciagu mca 1100g, ale nie wiem jak to bedzie jak wroce do pracy,nie wyobrazam tego sobie

ps post dzieki za ten watek, w koncu mamy swoj własny o laktacji
 
Ja trenuję mięśnie takim najzwyklejszym odciągaczem:baffled::baffled::baffled: i czekam z utęsknieniem na przesyłkę z laktatorem:-D:-D:-D
Butla wody mineralnej (5litrów) starcza na dwa dni....a napisane na butli że ona dla całej rodziny:-D:-D:-D:-D no nieźle a przecież piję jeszcze herbatki:-D...
taaaa....twardym trzeba być a nie miętkim jak kaczuszka..... tak sobie powtarzam walcząc z moją młodą. Zobaczymy czy przytyje choć troszkę.....w przeciwieństwie do lekarki ja mam nieodpartą ochotę dokarmić ją jakimś mleczkiem w proszku coby więcej kalorii dostała,.... no nic czekamy do wtorku na wizytę
 
no tak Ptaszyna nie daj sie! Ja niestety poleglam:-( No ale co mialam zrobic,jak przystawialam do piersi jednej,drugiej i dalej byl wrzask,ze glodny,a tu nic nie leci i mama bezradna:-(To nie bylo wyjscia i zaczelam dokarmiac,przeciez nie bede dziecka glodzic.Teraz jeszcze daje cyca z rana,albo wieczorem,ale i tak dorabiam sztuczne i maly potrafi jeszcze ze 140 z butli pociagnac po obu cycach,wiec widac te cycki szwankuja,chociaz czasami mi z nich kapie mleko:baffled:
 
madzia, nie wiem czy i ja nie polegnę bo młoda czasami chce ssać ładnie a czasami jak jej już nie leci ładnie to pomimo iż mleczko jeszcze jest to ona nie chce ssać.
 
ja już też dostaje do głowy, niby mleko leci a mały sie rzuca przy tej piersi jakby mu nic nie leciało, ściskam brodawke to jeszcze leci:baffled:dziewczyny skąd mam wiedzieć czy podać mu 2 pierś?:baffled:zawsze jadł z 1 a teraz odwala numery przy tym karmieniu, rzuca się i denerwuje a tak jak mówie mleko jeszcze wypływa to nie wiem czy dawać wtedy drugą żeby mu szybciej leciało?:baffled::sorry2:
 
Ja od paru dni daję obie, niezależnie czy młoda jedną skończy, bo też niestety coraz częściej mi się rzuca, brodawki chwycić porządnie nie potrafi i jest wrzask - mam wrażenie, że ma problemy z zassaniem się od kiedy piersi zrobiły sie stale miękkie - no ale w miesiąc znowu 1 kg przytyła, więc chyba się najada....
 
reklama
ja swojemu juz od dawna dawalam obie,praktycznie od poczatku.No a pozniej sie zaczal rzucac najpierw po jednej nawet jak jeszcze mleczko leci,to przystawiam do drugiej,a jak i po tej sie rzuca to juz wyjscia nie mam i daje butle.Ja tez nie wiem o co chodzi jak widze,ze mleko leci a on sie zachowuje jakby nie lecialo,przystawiam zassie sie i wypluwa.A najlepsze jeszcze jak karmie go z jednej,a z drugiej mi kapie,po czym jak przystawiam do tej drugiej to on w ogole juz ssac nie chce jakby nic nie lecialo:baffled:
 
Do góry