reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktacja

Dołączył(a)
24 Marzec 2019
Postów
3
Witam mam pytanie , w związku z tym ze lekarz stwierdził, ze maluch za słabo przybiera na wadze, a jest na samej piersi dostaliśmy infatrini peptisorb po każdym karmieniu :( czy nie zaburzy mi to laktacji ? Czy dodatkowo powinnam ściągać mleko , żeby utrzymać laktację ? Ma ktoś podobne doświadczenia przy słabym przybieranie dzieci na wadze ?
 
reklama
Skonsultowalabym sie w pierwszej kolejnosci z certyfikowanym doradca laktacyjnym. Link do: Doradcy CDL – Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych a dokarmianie zostawiła jako ostatecznosc. Dokarmiac trzeba mądrze, po wyczerpaniu wszystkich innych mozliwosci. Najlepiej pod okiem specjalisty (a jest nim madry cdl). Bo każda butelka czy smoczek uspokajacz (uzywacie?) może zaburzyć ssanie i popsuć laktacje.
 
Ostatnia edycja:
Mały dostał smoczek po pierwszym miesiącu życia . Głównym problemem był płacz / krzyk trwający całymi dniami i zgłosiliśmy sie do lekarza z kolkami, natomiast doktor stwierdził ze za mało przybiera i płacz wynika z głodu. Dziękuję za poradę jutro będę kontaktować się z doradcą laktacyjnym .
 
Koniecznie ;)

Przyrost też warto skonsultować bo często lekarze odnoszą się do norm dzieci karmionych mm. Na szczęście to nie płacz jest oznaką najadania Link do: Wskaźniki skutecznego karmienia
Zwróć uwagę cdl by sprawdziła wedzidelko. I powinniściezamienić smoczek na częstsze kp raczej. Bo przy smoczku nie ma kp na zadanie. Ale to juz madra cdl powinna wyjaśnić Wam dlaczego. Powodzenia.
 
Dziękuję za podesłanie strony , dużo mi rozjaśniła , ale obawiam się , że faktycznie maluch za wolno przybiera . Mam nadzieje trafić na kogoś sensownego kto nas mądrze poprowadzi.
 
Do góry