reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator, jaki wybrać

jessica230198

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Styczeń 2021
Postów
58
Witam, mam dylemat, nie wiem który laktator wybrać jestem w 23 tygodniu ciąży i jeszcze mam trochę czasu,
zastanawiam się pomiędzy avent comfort elektryczny laktator a polskiej marki nano bella, jakie są wasze opinie i doświadczenia,
poniżej dodałam zdjęcia owych laktatorów.
 

Załączniki

  • IMG_0711.jpg
    IMG_0711.jpg
    20,1 KB · Wyświetleń: 463
  • IMG_0710.jpg
    IMG_0710.jpg
    67,2 KB · Wyświetleń: 405
reklama
Ja kupiłam najtańszy elektryczny, jaki znalazłam 😁 Sprawdzał się znakomicie, a pokarmu miałam bardzo dużo przez pierwszy miesiąc, codziennie dwie butelki odciągnięte.
I guzik prawda z tym, żeby nie odciągać, bo więcej mleka będzie się robić i tak w kółko! Pierwszy tydzień starałam się nie odciągać za dużo, to cały czas zapalenie piersi: jak nie jednej, to drugiej. Później odciągałam jak czułam, że trzeba, a wszystko się ładnie uregulowało.
 
Ja mam avent i byłam zadowolona nic się z nim nie działo. Fajnie bo miał 3 poziomy ssania z tego co pamiętam. Wyszłam ze szpitala z nawałem pokarmu - wypuszczono mnie warunkowo. Miałam bardzo duzo mleka i urządzenie chodziło co 3h non stop. Po kilku miesiącach syn zrobił mi niespodziankę i zaczął jesc z cyca. No, ale i tak czasem odciagal, żeby mąż mógł karmić jak spałam czy do pracy chodziłam. Ogółem łatwo dostępne wygodne butelki i smoczki. No, ale to było 5 lat temu to się mogło duzo zmienić :-)
 
Witam, mam dylemat, nie wiem który laktator wybrać jestem w 23 tygodniu ciąży i jeszcze mam trochę czasu,
zastanawiam się pomiędzy avent comfort elektryczny laktator a polskiej marki nano bella, jakie są wasze opinie i doświadczenia,
poniżej dodałam zdjęcia owych laktatorów.
Wez sobie na dwie piersi i dokup do tego specjalny gorset. Ogromna wygoda i oszczędność czasu. Miałam na jedna pierś, a po miesiącu dokupiłam drugi na dwie piersi. To był jeden z moich najlepszych zakupów.
 
Wszystko zależy od tego ile będziesz odciągała. Czy będziesz go używać cały czas czy tylko na początek do uregulowania laktacji (w razie piersi przepełnione- do uczucia ulgi) i w przypadku gdy będziesz chciała wyjść o zostawić np komuś pokarm.
Ja się nastawiłam na karmienie piersią z wygody, bo odciąganie, mycie wyparzanie i tam w kółko jest męczące, zwłaszcza gdy człowiek się nie wysypia😊🙄
Szwagierka miała Avent i była zadowolona. Ja kupiłam dużo tańszy baby ono i też był git i jego polecam.
Też wydaje mi się, że z kupnem laktatora nie trzeba się tak spieszyć, bo może się okazać że wydasz kaskę i wcale go nie użyjesz, znam takie przypadki 🙂
 
Ten Avent jest bardzo fajny. Fajna jest również medela. Ja bym zachęcała jednak żeby zaopatrzyć się w laktator wcześniej i wziąć do szpitala. Po obu porodach tak rozkręcałam laktację,przydało się zwłaszcza gdy po urodzeniu bliźniąt były one 3 dni w inkubatorze (oczywiście mam nadzieję że u Ciebie tak nie będzie ;)))
 
Ja bym się nie spieszyła z kupnem. Jeśli nie będziesz miała problemów z karmieniem piersią i będziesz odciągnąć tylko w przypadku nawału pokarmu, kryzysów laktacyjnych czy chęci zostawienia mleka, żeby dziecko ktoś inny mógł nakarmić to spokojnie wystarczy Ci ręczny lub taki na jedną pierś. Ja właśnie odciagalam w takich przypadkach i u mnie sprawdził się super Babyono natural, elektryczny. Jeśli natomiast dziecko nie będzie chciało ssać a Ty będziesz odciągać cały czas pokarm, to wtedy lepiej kupić specjalny gorset i laktator na dwie piersi. Nie jesteś w stanie przewidzieć jak będzie, a wydawanie kilku stów na sprzęt, którzy użyjesz kilka razy mija się z celem. Możesz kupić Canpol ręczny za bodajże 60zł i mieć w razie nagłej potrzeby, a ten "lepszy" kupić później :)
 
reklama
Do góry