reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator, jaki wybrać

reklama
Mi koleżanka poleciła elektryczną biedronkę z Aliexpress. Stwierdziłam, że nie ma sensu wydawać dużych pieniędzy gdy nie wiadomo, czy aż tak będzie potrzebny, bo różnie może być. Koszt około 60 złotych, na dwie piersi. Link do: 18.41US $ 37% OFF|Podwójna dwustronna laktator elektryczny Milker ssania duży automatyczny masaż po porodzie producent mleka Bebes Accesorios|Elektryczne pompki laktacyjne| - AliExpress
Nie polecalabym laktatora z Ali, gdzie plastik jest wątpliwej jakości, w końcu te mleko będzie piło dziecko.
 
Nie oszukujmy się, większość produktów na świecie jest produkowanych w Chinach, więc po wyparzeniu czy sterylizacji można go spokojnie używać.
Owszem, większość produkuje się w Chinach, jednak te kupowane z Ali nie muszą spełniać norm europejskich a te kupowane w Polsce nawet, jeśli są produkowane w Chinach muszą spełniać normy europejskie dla produktów dziecięcych i medycznych. Sterylizacja biedronki z Ali nie pomoże jeśli jest z trującego plastiku. Poza tym w domu raczej nie „wysterylizujesz”.
 
To ja mogę polecić polski produkt: Neno Bella - jest nowy na rynku, wszedł w 2020 r.
Dawał radę tak jak szpitalna Medela Harmony.

No i kosztuje 200 zł. A można i taniej dorwać.
Screenshot_2021-03-20-15-50-51-145_com.android.chrome.jpeg
 
reklama
Ja miałam 2 laktatory - przy pierwszym dziecku pożyczoną Medelę, przy drugim Chicco Natural Feeling. Z tego Chicco byłam bardzo zadowolona i polecam go koleżankom. Jest fajny, bo ma rożne tryby pompowania - na początku, gdy piersi (przynajmniej moje) były ultra wrażliwe stosowałam łagodniejszy, później już ten najmocniejszy - najszybciej ściągałam tak mleko.
I jest Jeszce jedna ogromna zaleta - cyfrowy pomiar czasu - wydaje się nieszczególnie potrzebne, ale latacje rozkręcia się ściągając pokarm równomiernie z obu piersi, albo np. najpierw po 10 minut z każdej, potem 5. Uwierz mi, że jako młoda mama momentalnie się w tym pogubisz, jeśli miałabyś patrzeć na zegarek - ja w szpitalu, gdzie mialam pozyczony laktator odmierzałam patrząc na zegar ścnienny, po sekundzie zapominałam, która była godzina, z tych poporodowych emocji nic nie ogarniałam :D
 
reklama
Do góry