reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator na dwie piersi - co myślicie?

Eve90

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2022
Postów
76
Witam wszystkie dziewczyny! 🙃 Jestem już w 3 trymestrze ciąży i na poważnie zaczęłam rozglądać się za laktatorem.

Po obejrzeniu kilku filmów na YT odrzuciłam laktator ręczny z racji tego, ze odciąganie bywa męczące i trwa zdecydowanie dłużej, a jednak zależy mi na tym, aby sprzęt ułatwił mi życie z maluchem. Przede wszystkim chciałabym, aby w razie potrzeby pobudził laktację, czas odciągania skrócił do minimum, a dzięki odciągniętemu/zamrożonemu pokarmowi pozwolił tatusiowi (bądź komukolwiek innemu😅 na zostanie z małym w domu.

Generalnie skłaniam się ku laktatorowi podwójnemu. Ostatnio koleżanka, która rozkręca laktację powiedziała mi, że pożyczyła podwójny i to był zbawienie! Czas odciągania skrócił się dwukrotnie (tutaj z 2x po 30 min pierś na 30 min na całość -kilka razy w ciągu dnia 🤯 ), a przy kilku odciąganiach i małym dziecku każda zaoszczędzona godzina jest na wagę złota, szczególnie, ze oprocz tego przyklada małą do piersi. Poza tym myślę sobie, ze nawet nie mając problemu z laktacja taki laktator to duże ułatwienie, bo w razie potrzeby zdecydowanie szybciej mozna odciagnac pokarm czy też przygotować zapasy na czarna godzinę 😉.

Powiedzcie proszę jakie jest Wasze doświadczenie w tej kwestii? Co się sprawdziło, a co nie? Na co zwrócić uwagę?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Miłego tygodnia!
 
reklama
Ja bym sceptycznie podeszła do tego. Miałam czasem tak, że z jednej piersi odciąganie szło i po kilku minutach na luzie miałam 100ml mleka - a w tej samej serii z drugiej nie leciało prawie nic.
 
Ja z synem korzystałam z laktatora na jedną pierś. Pokarmu miałam duzo i co 3h widziałam na laktatorze z minimum z 40 min.
Przy bliźniakach kupiłam laktator podwójny, przypinany do paska. Dodatkowo zakłada się gorset. Odciąganie trwało maks 30 min. Ale rece masz wolne. Nawet zarzucisz szlafrok i paczkę odbierzesz🤦‍♀️
Ja odciagalam dziennie 1,5L mleka. Serio to było ułatwienie. Tylko medela podwójna kosztuje ogrom kasy…
 
To zależy chyba ile mleczka chcesz odciagac. Ja w 3mcu życia dziecka odciągałam 1 porcje mleka dziennie.Najczęściej wieczorem. Czasami było tyle mleka że odciągałam 2 woreczki, czasami była mała porcja np. 50-70ml, takie pół porcji. (Woreczki po 150ml) uzbierałam tym sposobem spory zapas przez miesiąc.
Jak córka miała 4mce poszłam do pracy na pół etatu. Po pracy też odciagalam mleko. Miałam i do dzisiaj mam ręczny laktator. Ale ja chodziłam do pracy 3 razy w tygodniu🤷‍♀️ później "zapasy" uzupełniały się na bieżąco.
U mnie ściąganie mleka było najtrudniejsze na początku. Czasem bywa frustrujące kiedy mało co leci. Ale mając zapasy w zamrażarce nie ma takiej presji.
 
Dzięki za wszystkie rady! Widzę, ze jak dotąd wygrywa jednak laktator podwójny. Ja raczej skupiłam sie na rozkręcaniu laktacji, ale z tego co czytam do przy nawale mleka tez się przydaje :)
 
reklama
Podwójny i to elektryczny :) (mam porównanie do pojedynczego i ręcznego- never ever). Ja mam naturally me i za nic bym go nie oddała 😎. Tylko polecam dokupić biustonosz do odciągania :)
 
Do góry