reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator, sterylizator i podgrzewacz - gorąca prośba o poradę

Dołączył(a)
26 Czerwiec 2011
Postów
7
Hej dziewczyny, mam pytanie czy tuż po urodzeniu dużo korzystałyście z tych urządzeń?
planuje właśnie zakupy "wyprawkowe" dla pierwszego dziecka więc nie mam zielonego
pojęcia... Chcę być min pół roku w domu więc jaki brać laktator (jeśli w ogóle) chyba wystarczy ręczny, czy to jest kłopotliwe, taki ręczny laktator? No i czy laktator też się sterylizuje? Czy wobec tego szukać sterylizatora w którym zmieści się laktator? Bo z tego co widziałam w necie są też sterylizatory na 1 butelkę więc w takim laktator chyba się nie zmieści... Czy taki sterylizator wystarczy? czy lepiej wziąć na więcej butelek... może Wasza praktyka pokazuje, że trzeba od razu więcej butelek sterylizować? hm, poradzcie proszę DOŚWIADCZONE MAMY, bo nie wiem jak podejść do tego tematu...:-)
 
reklama
z laktatora tak , natomist nieposiadam podgrzewacza i sterylizatora, podgrzewacza nie kupilam bo jak przeczytalam ze mam czekac 5 minut na podgrzanie to sie zalamalam podgrzewam w malm garnuszku
 
Laktator tak sterylizator nie:) Umyjesz i wygotujesz:) Ja najpierw miałam pożyczony laktator bo to duży wydatek i miałam elektryczny dźwięk masakra ale efektywność zadowalające:)
 
Witam.

Laktator miałam kupiony ręczny, ale prawie nic nie korzystałam, bo i tak prawie nic nie ściągnęłam.

Podgrzewacz też kupiliśmy, skorzystaliśmy może ze dwa razy i teraz leży i kurz zbiera.

A sterylizator my mamy na 3 butelki i z tego zakupu jestem bardzo zadowolona. Bo gotowanie za każdym razem było męczące. Teraz wkładam i mam i mogę trzymać 6 godzin. POLECAM
 
Witam,

ja kupiłam jeszcze w ciąży laktator (brałam do szpitala) i podgrzewacz. Sterylizator dostałam.

Laktator początkowo miałam ręczny i wystarczał jak się go używało od czasu do czasu. Po powrocie do pracy zainwestowałam w elektryczny Tommee Tippee i był to bdb wybór. Szczerze polecam.

Do laktatora dostałam sterylizator mikrofalowy. Jest to zwykłe pudełko z uszczelką w pokrywce. Jeśli masz w domu mikrofalę nie ma sensu kupowanie dodatkowego urządzenia.
No i zawsze można po prostu wygotować wszystko.

Co do podgrzewacza to przez pół roku stał i zbierał kurz. Dopiero jak zaczęłam rozszerzać dietę dziecka to go wyjęłam z pudełka, wykorzystałam dwa razy do podgrzania jedzenia z lodówki i schowałam do pudełka. Uważam, że jest zbędny. Równie dobrze sprawdza się podgrzanie w garnku/mikrofali.

pozdrawiam
 
ja mam sterylizator elektryczny, reczny laktator i podgrzewacz. ze sterylizatora jestem zadowolona bo jest prosty i szybki, z laktatora recznego niestety nie, bo piersi niby pelne a malo co leci i trzeba sie namachac, wiec chyba zainwestuje w elektryczny. a podgrzewacza tez juz nie urzywam, zbedny wydatek wg mnie (ja na szczescie swoj dostalam, wiec mi nie zal)
 
laktator elektryczny - przyda się napewno, zwłaszcza przy nawale pokarmu lub zapaleniu piersi, mnie się przydał bardzo, nie żałuję że kupiłam a raczej mąż kupił bo biegł do sklepu kiedy ja zwijałam się z bólu bo mały miał kryzys i nie jadł 10 godzin a ja akurat miałam nawał :-( a ręcznie nie umiałam ściągać.
sterylizator do mikrofali - skoro już miałam to używałam ale i tak co pare dni wygotowywałam butelki i smoczki w garnku z wodą. (Mieszkam w UK więc tu sterylizator jest obowiązkowy jeśli używa się butelki, sprawdza to health visitor).
podgrzewacz - kupiłam go wcześnie ale przydał się dopiero po rozszerzeniu diety, wygodnie było wkładać tam słoiczki i nie trzebabyło pilnować bo nie wybuchały jak się zapomniało o nich ;-)
Wszystko jest dla ludzi i skoro istnieją rzeczy to znaczy że są używane. Ile ludzi tyle opini. Jednym przydadzą się wszystkie rzeczy a innym nic nie przypadnie do gustu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry