reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Laktator z butelkami czy muszlowy?

Magda19942022

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2022
Postów
69
Hej dziewczyny,
Polecacie bardziej laktator elektryczny z butelkami czy taki muszlowy? Taki muszlowy widziałam też bezprzewodowy i zastanawiam się czy to większa wygoda. Co polecacie
 
reklama
Hej dziewczyny,
Polecacie bardziej laktator elektryczny z butelkami czy taki muszlowy? Taki muszlowy widziałam też bezprzewodowy i zastanawiam się czy to większa wygoda. Co polecacie
Od razu zaznaczę że jeszcze nie przetestowałam "na żywo" ale robiłam dość konkretny reaserch w tej sprawie bo zakup laktatora okazał się najtrudniejszy z całej wyprawki 🤡

Największym plusem laktatorów muszlowych jest niezależność podczas korzystania i wygoda. Ale mają też sporo minusów. Z najważniejszych jakie znalazłam to moc tych laktatorow jest często dużo słabsza, lejki są w jednym rozmiarze wiec trzeba się nakombinować żeby dobrze dobrać i często są dość głośne. Druga rzecz to cena.
W zasadzie warte uwagi są medela freestyle hands free i elevie pump double ale ich ceny zwalają z nóg. Na rynku są jeszcze dostępne "no name" (aliexpress, amazon) ale ja osobiście bałabym się o jakość materiałów i atesty a to jednak ma kontakt z mlekiem dla dziecka... no nie zaryzykowałabym raczej...

Koniec końców zdecydowałam się na medela swing maxi z butelkami i do tego gorset/stanik.
Gorset z medeli wychodzi dość drogo i nie wiem czy go nie zwrócę bo jednak lepiej trzyma mi stanik przeznaczony do laktatorow i do karmienia jednocześnie z ramiączkami z momcozy kupiony na amazonie.
 
Od razu zaznaczę że jeszcze nie przetestowałam "na żywo" ale robiłam dość konkretny reaserch w tej sprawie bo zakup laktatora okazał się najtrudniejszy z całej wyprawki 🤡

Największym plusem laktatorów muszlowych jest niezależność podczas korzystania i wygoda. Ale mają też sporo minusów. Z najważniejszych jakie znalazłam to moc tych laktatorow jest często dużo słabsza, lejki są w jednym rozmiarze wiec trzeba się nakombinować żeby dobrze dobrać i często są dość głośne. Druga rzecz to cena.
W zasadzie warte uwagi są medela freestyle hands free i elevie pump double ale ich ceny zwalają z nóg. Na rynku są jeszcze dostępne "no name" (aliexpress, amazon) ale ja osobiście bałabym się o jakość materiałów i atesty a to jednak ma kontakt z mlekiem dla dziecka... no nie zaryzykowałabym raczej...

Koniec końców zdecydowałam się na medela swing maxi z butelkami i do tego gorset/stanik.
Gorset z medeli wychodzi dość drogo i nie wiem czy go nie zwrócę bo jednak lepiej trzyma mi stanik przeznaczony do laktatorow i do karmienia jednocześnie z ramiączkami z momcozy kupiony na amazonie.
stanik do laktatorów? Są takie rzeczy?
I dopiero się o tym dowiaduje... No wiesz co ;(
 
stanik do laktatorów? Są takie rzeczy?
I dopiero się o tym dowiaduje... No wiesz co ;(
No patrz! Ja mam dokładnie ten i ma funkcje karmienia i trzymania laktatora:
Screenshot_20230501_184651_Amazon Shopping.jpg
 
Standardowo powiem, że to zależy :p

Zależy od tego czy kupujesz laktator na wszelki wypadek czy planujesz być kpi od samego początku. Jeżeli kupujesz na wszelki wypadek to ja bym nie szalała, wzięłabym pojedynczy (ja mam z neno) i zobaczyłabym czy się przyda.

Jeżeli od razu planujesz bycie kpi, to inwestowałabym w muszle bez silniczków, które podpięłabym kablem do bazy z jakiegoś poręcznego podwójnego laktatora (np. Neno camino), żeby dobrze ciągnęły. Laktator z butelkami spoko, ale na spacer z nim raczej nie wyjdziesz, a do muszli odciągniesz w terenie bez problemu. 15min spaceru z dzieckiem, potem tylko wyciągasz, zlewasz do butelki i jest gotowe.
 
Podobnie jak @Lady Loka uważam, że to zależy. Od 9 miesięcy jestem KPI i używam pojedynczego laktatora. Teraz widzę, że potrzebuję muszlowego (babyono shelly oraz momcosy są polecane + no namy z Ali). Gdybym przy kolejnym dziecku decydowała się na KPI to tylko z laktatorem muszlowym.
Teraz używam neno angelo/neno due, ktore nie są delikatne dla sutków. Dużo dobrego słyszałam o laktatorach ardo.
 
Ja mam zarówno butelkowy elektryczny na dwie piersi z chicco jak i muszlowy babyono. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale jeśli miałabym wybrać jeden to zdecydowanie chicco. Laktator na dwie piersi stymuluje je nawzajem dzięki czemu jestem w stanie odciągnąć więcej mleka w krótkim czasie (trochę jak z magiczna buteleczka - jedna pierś działa na druga ), lejek jest wiekszy, ja nie używam tych gumowych nakładek i odciąganie jest naprawdę komfortowe (zupełnie bezbolesne), pokarm odciągany jest do butelki, dzięki czemu łatwo kontrolować ile mamy ściągniętego mleka. Laktator muszelkowy wygrywa wg mnie ”w terenie”, w sytuacjach kiedy dyskretnie chcemy odciągnąć mleko. Kupiłam głównie na wyjazdy (kiedy chce odciągnąć okazjonalnie mleko dla synka lub pozbyć się nadmiaru i utrzymać laktację, jeśli jestem bez niego) i tu się sprawdza. Można włożyć do biustonosza, zakryć swetrem i jak nie ma zupełnej ciszy to dyskretnie ściągnąć mleko :p Niestety zajmuje to troche więcej czasu i dla mnie nie jest super komfortowe, bo lejek jest dość mały i czasem mocno wciąga brodawkę. Faktycznie można z nim chodzić po domu i korzystać z wolnych rak, ale tez trzeba uważać przy schylaniu etc. Tak wiec ja również zgadzam sie z wcześniejszymi wpisami, ze to zależy :D Mam nadzieje, ze pomogłam, w razie czego odpowiem chętnie na pytania ;)
 
reklama
A masażer w elektrycznym się sprawdza faktycznie? Działa to faktycznie? Nie wiem czy wszystkie maja taką funkcję więc podam model. Truelife nutrio elektryczny. Prosze o pomoc bo mam radę że masażer może pomóc, ale nie ma za dużo o tym informacji
 
Do góry