reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

LAKTATORY

ja używałam 3 różnych laktatorów i podobnie jak dziewczyny dla mnie LOVI nr 1. Elektryczny ściąga tak samo fajnie jak medela mini electric, ale ma kilka bajerów, które dają mu prowadzenie. W wersji ręcznej- miodzio. Najlepszy ręczny laktator jaki miałam, jeżeli chodzi o efektywność i wygodę użycia.
Poza tym ma kilka bajerów dodatkowych, które sprawiają, że jak dla mnie nie ma lepszej alternatywy. Np. zegar odmierzający czas ściagania czy możliwość zapamiętania dogodnych ustawień.
No i jakość wykonania plus etui. Widać, że o każdy szczegół zadbano.
 
reklama
prolactis rządzi :-).
ja do tej pory wierna fanka medeli z radoscią przeszłam na stronę lovi.:-)
elektryczna wersja lovi jest po prostu idealna. to bezwysiłkowe odciąganie jest wręcz uzależniajace ;-D.
naprawde szybko i bezboleśnie odciąga, przy okazji masuje za pomocą specjalnej nakładki.
wad jakis wielkich nie posiada. jest ciut głośny, kabel zasilający mógłby być dłuższy. i za taką cenę mogli by dorzucić smoczek do butelki.
aha - czasami pod nakładkę masującą dostaje się trochę mleka - trzeba od spodu zabezpieczyć bieliznę/ubranie.
 
Ja uzywam laktatora Lovi Prolactis. Odciaganie mleka za jego pomoca jest poprostu przyjemnoscia. Jest bardzo szybki dzieki czemu nie marnuje mojego cennego czasu co jest jego glowna zaleta ale wazne jest tez to ze obsluga jest wrecz dziecinnie prosta, wszystko robi sie intuicyjnie. Jedynym minusem jest to ze nie ma smoczka do butelki, ale sa one w kazdej aptece wiec nie jest to duzy problem :) szczerze polecam :)
 
Mogę polecić ręczny laktator Basic z Canpol babies. Nie jest drogi, ale bardzo lekko się nim pompuje mleczko , bo dobrze przysysa się do piersi. Butelka z laktatora ma miarkę, dzięki której kontrolujemy ilość ściąganego pokarmu. Dodatkowo plusem jest możliwość łatwego i szybkiego rozmontowania całego laktatora do umycia lub do wysteryliziwania, a także łatwy i szybki jego montaż. Dodam tylko, że u mnie do tego super sprawdzają się torebki do przechowywania pokarmu z Canpola. Mogę ściągać pokarm i w torebkach chować do zamrażalnika - tym sposobem mając zapas jakbym musiała zostawić męża z dzieckiem. Żeby mi po pół godzinie nie dzwonił - ŻONKO WRACAJ, BO SYNIO CYCKA CHCE! Mając mleczko pomrożone, tatko jest poinstruowany jak i co z nim zrobić i sprawdza się ten układ :)
 
Ja tez uzywam latatora LOVI prolactis i jestem zadowolona. Szybko i dobrze ściąga mleko. Czytelny wyświetlacz ułatwia kontrole nad czasem. Wszystkie części się łatwo i szybko myje. Jedynie ręczna wersja jest dość słaba jak dla mnie ale od święta daje rade.
 
Ja używałam Medeli ręcznej i ręcznego Chicco. Z tych dwóch zdecydowanie lepiej mi się sparwdził laktator Chicco i jego też będę używać teraz, przy drugim dziecku. Odciągał skutecznie, ale był delikatny dla piersi. Był wygodny w użyciu, dla mnie ogromną zaletą (w por z Medelą) był miękki silikonowy lejek, który się dobrze dopasowywał do piersi więc nie było strat. oraz przylegał lepiej więc się nie przesuwał w czasie odsysania. Generalnie polecam, a cenę też ma przyzwoitą - ok.100zł.
 
Firma Lovi wyprodukowała jeden z lepszych laktatorów jakim jest Lovi Prolactis.Producent dodaje zapasowe części, które mogą się zużyć. Laktator ściąga pokarm szybko i sprawnie. Opakowanie klasa, można bez problemu zabrać je w podróż, bardzo wygodne i ładne. Bez problemu w razie potrzeby laktator elektryczny można zastąpić laktatorem ręcznym.Laktator jest bardzo wygodny, mały, poręczny i prosty w obsłudze. Dodatkowo w zestawie pomocny przewodnik z informacjami o karmieniu. Rewelacyjna butelka, chociaż szkoda,że w zestawie nie jest dodany smoczek. Zdecydowanie polecam.
 
Ja również polecam laktator Lovi Prolactis. Wysoka jakość idąca w parze z niezawodnością. Śliczne opakowanie podręcznej torby, zapasowe części, butelka w komplecie oraz zmiana elektrycznego laktatora na manualny. Świetna sprawa
I bardzo duży plus za możliwość korzystania z laktatora na baterie a nie tylko pod kablem. Jeden ogromny plus!! :-)
 
[/QUOTE] Był wygodny w użyciu, dla mnie ogromną zaletą (w por z Medelą) był miękki silikonowy lejek, który się dobrze dopasowywał do piersi więc nie było strat. oraz przylegał lepiej więc się nie przesuwał w czasie odsysania. Generalnie polecam, a cenę też ma przyzwoitą - ok.100zł.[/QUOTE]

No dokładnie! Ja też własnie lubiłam w tym laktatorze Chicco natural Feeling, że się nie przesuwał i był dobrze dopasowany :) A poza tym był bardzo delikatny i odciągał w sposób ciągły, że melczko cały czas leciało :)
 
reklama
Do góry