reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łamanie warunków ugody, opieka i inne sprawy

Dołączył(a)
29 Sierpień 2019
Postów
3
Witam, mam pytanie mam podpisaną ugodę w której zawarte są kontakty z dziećmi a i również kwestie tego typu jak : 500 plu i inne programy rządowe , należą się ojcu dziecka ponieważ dzieci są przy ojcu (zapis taki ponieważ była zabierała 500 plus przez pół roku gdzie dzieci były z ojcem) i teraz zobowiązała się i w ugodzie jest również ze przeznaczy te 500 plus z pół roku na zakup pomocy dydaktycznych laptopów dla dwójki dzieci orz pokaże faktury z za zakup laptopów do końca lipca 2019. I teraz laptopy ponoć kupione - faktury nie widziałem, jeden laptop da jednej córce, drugiego powiedziała ze nie da drugiej córce bo ta do niej nie przyjeżdża i ze jest nie grzeczna. A nie przyjeżdża bo jest szykanowana, przez matkę i jej faceta. co z tym zrobić? czy jest to złamanie warunków ugody, nie widziałem ani faktur, i ten jeden laptop którego nie chce dać- to ma być pomoc dydaktyczna a córka przebywa ze mną i jest pod moją opieka.
 
reklama
Ugoda została podpisana dobrowolnie? Dzieci są po opieką ojca przez decyzję sądu czy tak poprostu się ugadali? Jeżeli chodzi o sprawę z laptopami to w jakimś sensie jest złamanie warunków ponieważ matka nie wywiązała się z danego słowa. Myślę również że jeżeli córka jest szykowana przez matkę nie ma sensu aby tam córka przebywała no chyba że w obecności ojca który będzie obserwował całe spotkanie.
 
Podpisana dobrowolnie. Dzieci są od opieką ojca przez decyzję sądu. Była rozprawa. Nie chce jezdzic tam jedna z córek w ogóle a i matka nie nalega zbytnio druga jezzdzi ale tez się nasłucha wiec pewnie do czasu.
 
Skoro córka nie chce jeździć nie ma co namawiać ani zmuszać, dobro dziecka jest najważniejsze. W jakim wieku są dziewczyny? No jeżeli chodzi ugodę to warto spróbować jeszcze raz porozmawiać z matką jeżeli to nie zadziałała wybrała bym się do adwokata. Domyślam się że tutaj już nie chodzi o te laptopy a i sam fakt że obiecała a nie przystosowała się do tego
 
Do góry